• Informacje na temat:

  sargent

Artykuły na temat: sargent
 • Sargent i morze

  John Singer Sargent (1856-1925) najbardziej znany jest ze swoich urzekających portretów. W Royal Academy można obecnie oglądać, po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, wystawę pt. "Sargent and the Sea". Zaprezentowanych jest tu ponad 80 obrazów olejnych, akwareli i rysunków, które ujawniają mniej znaną stronę tego amerykańskiego malarza: pejzaże morskie i scenki nadmorskie namalowane na początku...

 • Pierwszy dyrektor Korpusu Pokoju Robert Sargent Shriver zmarł we wtorek w szpitalu w stanie Maryland (USA). Miał 95 lat.

 • Wydawca książki o Trumpie zarzuca prezydentowi USA pogwałcenie konstytucji

  Szef wydawnictwa, w którym ukazała się książka "Fire and Fury: Inside the Trump White House" John Sargent napisał do pracowników firmy, że zabiegi prezydenta Donalda Trumpa o zablokowanie jej publikacji są "jawnie niekonstytucyjne" i stanowią "cenzurę".

 • USA: Poważny zarzut pod adresem Donalda Trumpa

  Szef wydawnictwa, w którym ukazała się książka "Fire and Fury: Inside the Trump White House" John Sargent napisał w poniedziałek do pracowników firmy, że zabiegi prezydenta Donalda Trumpa o zablokowanie jej publikacji są "jawnie niekonstytucyjne" i stanowią "cenzurę".

 • Justyna Kowalczyk 4. w sprincie w PyeongChang. Światowa czołówka nie startowała

  Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w finale sprintu techniką klasyczną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w południowokoreańskim PyeongChang. Triumfowała Słowenka Anamarija Lampic przed Norweżką Silje Oeyre Slind i Amerykanką Idą Sargent. Polka straciła do triumfatorki 2,35 s, a do miejsca na podium zabrakło jej 0,56.

 • Ekonomiczny Nobel dla Thomasa Sargenta i Christophera Simsa

  Laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii zostali Amerykanie Thomas Sargent i Christopher Sims. Zostali uhonorowani za badania nad relacjami między polityką ekonomiczną a zmiennymi makroekonomicznymi.

 • Zmarł pierwszy dyrektor Korpusu Pokoju

  Robert Sargent Shriver, pierwszy dyrektor Korpusu Pokoju zmarł wczoraj w szpitalu w stanie Maryland (USA) w wieku 95 lat. Shriver przebywał w szpitalu od kilku dni.

 • Bakteria pomoże w walce z ociepleniem klimatu?

  ...wymaga szeregu różnych działań, natura daje nam tu pewne ekscytujące możliwości - mówi prof. Frank Sargent z University of Dundee. Bakterie są przyzwyczajone do życia w ekstremalnym środowisku(...).  Problemem był do tej pory długi czas takiej reakcji. Badaczom z Dundee udało się znacznie go skrócić. Opracowaliśmy metodę, która znacznie zwiększyła wydajność działania bakterii - mówi Sargent.  Gdy...

 • Kobieta na Savile Row. Szyje dla samego... Jamesa Bonda

  Jestem pierwszą w historii mistrzynią krawiecką na Savile Row, a moje nazwisko widnieje nad pracownią, którą prowadzę. To miłe uczucie - nie ukrywa swej dumy Kathryn Sargent. Wybitna specjalistka od męskich garniturów zdobywała ostrogi, praktykując u mistrzów, z których pracowniami sąsiaduje dziś jej zakład. Do Londynu przyjechała w latach 90. ubiegłego stulecia. Gdy po raz pierwszy trafiłam...

 • Morawiecki: Chcemy budować nową elitę

  .... Thomas Sargent, niemiecki filozof i kulturoznawca prof. Peter Sloterdijk, prezes Sądu Konstytucyjnego Węgier dr Tamas Sulyok, historyk prof. David Engels, poseł do PE prof. Ryszard Legutko oraz marszałek...

Zdjęcia na temat: sargent
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
Dyskusje na temat: sargent