• Informacje na temat:

  sarkofag

Artykuły na temat: sarkofag
 • Sarkofag Piłsudskiego na Wawel? Nie!

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie sarkofagu, w którym miała zostać pierwotnie umieszczona trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

 • ​Przeniesiono sarkofag Piłsudskiego. Po świętach remont krypty

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego został w środę wieczorem przeniesiony do pomieszczenia, gdzie stoi sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich. Pozostanie tam przez kilka miesięcy. W tym czasie krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów zostanie poddana pełnej konserwacji.

 • Sarkofag marszałka Józefa Piłsudskiego trafił do pracowni konserwatorskiej

  Zewnętrzny sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego trafił z Katedry na Wawelu do pracowni konserwatorskiej. Specjaliści zbadają go i przeprowadzą renowację, która ma na celu przywrócenie jego pierwotnej estetyki i zabezpieczenie na przyszłość.

 • Nowy sarkofag pary prezydenckiej jest gotowy

  ...​Nowy sarkofag, w którym spoczną Lech i Maria Kaczyńscy, jest już gotowy. Jego montaż w krypcie katedry na Wawelu trwał 8,5 godziny. - Z tym wyzwaniem zmierzyło się 16 osób. Efekt jest bardzo dobry - mówił w piątek rano proboszcz parafii archikatedralnej ks. prałat Zdzisław Sochacki.

 • Ekshumacje na Wawelu. Sarkofag pary prezydenckiej musi być wymieniony

  Sarkofag pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu musi zostać wymieniony - powiedział we wtorek PAP proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki.

 • Pod koniec listopada w Czarnobylu będzie nowy sarkofag

  Na tę informację cały świat czekał od dawna. Państwowa Agencja Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia poinformowała, że 29 listopada 2016 r. zakończona zostanie budowa nowej arki, która tego samego dnia zostanie przesunięta nad stary sarkofag w Czarnobylu.

 • W piątek ponowny pochówek pary prezydenckiej. Nowy sarkofag będzie montowany nocą

  W czwartek wieczorem rozpoczną się prace przy montażu nowego sarkofagu pary prezydenckiej w krypcie Katedry na Wawelu. Piątkowy ponowny pochówek pary prezydenckiej będzie miał charakter prywatny(...), w której stanie sarkofag zostanie zabezpieczona. Te czynności mają potrwać około godziny, a później do pracy przystąpią kamieniarze.

 • 30 lat temu w Gnieźnie okradziono sarkofag św. Wojciecha

  ...30 lat temu, w nocy z 19 na 20 marca 1986 roku trzej sprawcy włamali się do bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie (Wielkopolskie). Ich łupem padły elementy sarkofagu św. Wojciecha; przestępcy zniszczyli relikwiarz, zabierając srebrne elementy w tym figurę świętego.

 • Trwają prace nad nowym sarkofagiem pary prezydenckiej. Ponowny pochówek w piątek o 19

  Sarkofag pary prezydenckiej w katedrze na Wawelu został zdemontowany. Rozpoczęły się już prace nad nowym, który musi powstać przed zaplanowanym na piątkowy wieczór ponownym pochówkiem Lecha i Marii Kaczyńskich.

 • Dziś pogrzeb pary prezydenckiej, nowy sarkofag już gotowy. "Efekt jest bardzo dobry"

  Uroczystość o charakterze prywatnym z asystą wojskową - tak będzie wyglądał ponowny pochówek Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystość odbędzie się dziś o godzinie 19 w Katedrze na Wawelu. Wiadomo, że na pogrzebie pojawi się prezydent Andrzej Duda z żoną, premier Beata Szydło oraz przedstawiciele rządu. Jak przekazał proboszcz katedry ks. prałat Zdzisław Sochacki, nowy sarkofag, w którym spocznie...

Zdjęcia na temat: sarkofag
Wideo na temat: sarkofag