• Informacje na temat:

  sarkofag

Artykuły na temat: sarkofag
 • RMF: Tajemniczy sarkofag otwarty w Egipcie

  ...​Naukowcom udało się otworzyć potężny sarkofag z czarnego granitu, który trzy tygodnie temu odkryli archeolodzy w Aleksandrii w Egipcie - donosi RMF FM. Sarkofag był nietknięty od dwóch tysięcy lat. Wielu zastanawiało się, co jest w środku. Może zwłoki Aleksandra Wielkiego, a może śmiertelna klątwa? Okazało się jednak, że znalezisko wcale nie jest tak spektakularne.

 • ​Sarkofag marszałka Piłsudskiego wrócił na Wawel

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego, wrócił we wtorek z pracowni konserwatorskiej do katedry na Wawelu. W niedzielę w Krakowie rozpoczną się uroczystości związane z rocznicą wymarszu I Kompanii Kadrowej. Ma w nich uczestniczyć prezydent Andrzej Duda.

 • Sarkofag Piłsudskiego na Wawel? Nie!

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie sarkofagu, w którym miała zostać pierwotnie umieszczona trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

 • Egipt: W Luksorze otworzono sarkofag z mumią

  W regionie El-Assasif w Luksorze, w południowym Egipcie, otworzono pochodzący sprzed 4000 lat sarkofag z dobrze zachowaną mumią kobiety - informuje "Daily News Egipt".

 • ​Przeniesiono sarkofag Piłsudskiego. Po świętach remont krypty

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego został w środę wieczorem przeniesiony do pomieszczenia, gdzie stoi sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich. Pozostanie tam przez kilka miesięcy. W tym czasie krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów zostanie poddana pełnej konserwacji.

 • Sarkofag marszałka Piłsudskiego po konserwacji wrócił na Wawel

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego, wrócił z pracowni konserwatorskiej do katedry na Wawelu. W niedzielę w Krakowie rozpoczną się uroczystości związane z rocznicą wymarszu I Kompanii Kadrowej.

 • Sarkofag marszałka Józefa Piłsudskiego trafił do pracowni konserwatorskiej

  Zewnętrzny sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego trafił z Katedry na Wawelu do pracowni konserwatorskiej. Specjaliści zbadają go i przeprowadzą renowację, która ma na celu przywrócenie jego pierwotnej estetyki i zabezpieczenie na przyszłość.

 • Nowy sarkofag pary prezydenckiej jest gotowy

  ...​Nowy sarkofag, w którym spoczną Lech i Maria Kaczyńscy, jest już gotowy. Jego montaż w krypcie katedry na Wawelu trwał 8,5 godziny. - Z tym wyzwaniem zmierzyło się 16 osób. Efekt jest bardzo dobry - mówił w piątek rano proboszcz parafii archikatedralnej ks. prałat Zdzisław Sochacki.

 • Otwarto tajemniczy czarny sarkofag w Egipcie. W środku - trzy szkielety

  ...​Trzy tygodni temu archeolodzy w Aleksandrii w Egipcie odkryli potężny sarkofag z czarnego granitu. Był nietknięty od 2 tysięcy lat. Wielu się zastanawiało, co jest w środku. Może zwłoki Aleksandra Wielkiego, a może śmiertelną klątwę? Naukowcom udało się otworzyć sarkofag i okazało się, że znalezisko wcale nie jest tak spektakularne.

 • Ekshumacje na Wawelu. Sarkofag pary prezydenckiej musi być wymieniony

  Sarkofag pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu musi zostać wymieniony - powiedział we wtorek PAP proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki.

Zdjęcia na temat: sarkofag
Wideo na temat: sarkofag