• Informacje na temat:

  sarkofag

Artykuły na temat: sarkofag
 • RMF: Tajemniczy sarkofag otwarty w Egipcie

  ...​Naukowcom udało się otworzyć potężny sarkofag z czarnego granitu, który trzy tygodnie temu odkryli archeolodzy w Aleksandrii w Egipcie - donosi RMF FM. Sarkofag był nietknięty od dwóch tysięcy lat. Wielu zastanawiało się, co jest w środku. Może zwłoki Aleksandra Wielkiego, a może śmiertelna klątwa? Okazało się jednak, że znalezisko wcale nie jest tak spektakularne.

 • ​Sarkofag marszałka Piłsudskiego wrócił na Wawel

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego, wrócił we wtorek z pracowni konserwatorskiej do katedry na Wawelu. W niedzielę w Krakowie rozpoczną się uroczystości związane z rocznicą wymarszu I Kompanii Kadrowej. Ma w nich uczestniczyć prezydent Andrzej Duda.

 • Sarkofag Piłsudskiego na Wawel? Nie!

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie sarkofagu, w którym miała zostać pierwotnie umieszczona trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

 • ​Przeniesiono sarkofag Piłsudskiego. Po świętach remont krypty

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego został w środę wieczorem przeniesiony do pomieszczenia, gdzie stoi sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich. Pozostanie tam przez kilka miesięcy. W tym czasie krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów zostanie poddana pełnej konserwacji.

 • Sarkofag marszałka Piłsudskiego po konserwacji wrócił na Wawel

  Metalowy sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego, wrócił z pracowni konserwatorskiej do katedry na Wawelu. W niedzielę w Krakowie rozpoczną się uroczystości związane z rocznicą wymarszu I Kompanii Kadrowej.

 • Sarkofag marszałka Józefa Piłsudskiego trafił do pracowni konserwatorskiej

  Zewnętrzny sarkofag, w którym znajduje się trumna z ciałem marszałka Józefa Piłsudskiego trafił z Katedry na Wawelu do pracowni konserwatorskiej. Specjaliści zbadają go i przeprowadzą renowację, która ma na celu przywrócenie jego pierwotnej estetyki i zabezpieczenie na przyszłość.

 • Nowy sarkofag pary prezydenckiej jest gotowy

  ...​Nowy sarkofag, w którym spoczną Lech i Maria Kaczyńscy, jest już gotowy. Jego montaż w krypcie katedry na Wawelu trwał 8,5 godziny. - Z tym wyzwaniem zmierzyło się 16 osób. Efekt jest bardzo dobry - mówił w piątek rano proboszcz parafii archikatedralnej ks. prałat Zdzisław Sochacki.

 • Otwarto tajemniczy czarny sarkofag w Egipcie. W środku - trzy szkielety

  ...​Trzy tygodni temu archeolodzy w Aleksandrii w Egipcie odkryli potężny sarkofag z czarnego granitu. Był nietknięty od 2 tysięcy lat. Wielu się zastanawiało, co jest w środku. Może zwłoki Aleksandra Wielkiego, a może śmiertelną klątwę? Naukowcom udało się otworzyć sarkofag i okazało się, że znalezisko wcale nie jest tak spektakularne.

 • Ekshumacje na Wawelu. Sarkofag pary prezydenckiej musi być wymieniony

  Sarkofag pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu musi zostać wymieniony - powiedział we wtorek PAP proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki.

 • Pod koniec listopada w Czarnobylu będzie nowy sarkofag

  Na tę informację cały świat czekał od dawna. Państwowa Agencja Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia poinformowała, że 29 listopada 2016 r. zakończona zostanie budowa nowej arki, która tego samego dnia zostanie przesunięta nad stary sarkofag w Czarnobylu.

Zdjęcia na temat: sarkofag
Wideo na temat: sarkofag