• Informacje na temat:

  sarnecki

Artykuły na temat: sarnecki
 • Zmarł Tomasz Sarnecki, autor słynnego plakatu "W samo południe. 4 czerwca 1989"

  ...- Zmarł Tomasz Sarnecki - grafik, który w 1989 r. zmienił plakat Mariana Stachurskiego z roku 1959 do filmu "W samo południe" z Gary Cooperem w plakat wyborczy "Solidarności." Sarnecki zmarł w nocy z 2 na 3 stycznia - podała na Facebooku żona artysty Monika Sarnecka.

 • Nie żyje Tomasz Sarnecki, twórca słynnego plakatu „W samo południe. 4 czerwca 1989”

  ...​Zmarł Tomasz Sarnecki - grafik, który w 1989 r. zmienił plakat Mariana Stachurskiego z roku 1959 do filmu "W samo południe" z Gary Cooperem w plakat wyborczy "Solidarności". Sarnecki zmarł w nocy z 2 na 3 stycznia - podała na Facebooku żona artysty Monika Sarnecka.

 • Małopolskie: Zaginęła 15-letnia Julia Sarnecka

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach poszukują 15-letniej Julii Sarneckiej. Nastolatka po raz ostatni była widziana w sobotę (25 sierpnia) po godz. 19.00 na ulicy Lwowskiej w Wadowicach. Od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 • Rio: Polscy kolarze torowi odpadli z rywalizacji w sprincie

  Polscy kolarze torowi zakończyli starty w sprincie indywidualnym w igrzyskach w Rio de Janeiro. W repesażach o prawo startu w 1/8 finału zarówno Damian Zieliński, jak i Rafał Sarnecki zajęli drugie miejsca.

 • ​Rozbrojony Gary Cooper, czyli historia jednego plakatu

  Obcięcie kabury i rewolweru i zastąpienie ich kartką z napisem "wybory" w ręku znaczyło, że to ta kartka jest jedyną bronią obywateli - mówił Tomasz Sarnecki, autor najbardziej znanego plakatu, związanego z wyborami 4 czerwca 1989 r. Na pewno nie chodziło o cenzurę, ale o to, że Solidarność jest ruchem przede wszystkim pokojowym. Broń do tego nie pasowała.

 • Wadowice: Policja szuka 15-letniej Julii

  Policjanci z małopolskich Wadowic prowadzą poszukiwania 15-letniej Julii Sarneckiej. Dziewczyna ostatni raz była widziana 25 sierpnia wieczorem na ul. Lwowskiej w Wadowicach.

 • ​Wadowice: Zaginęła 15-latka. Policja apeluje o pomoc

  15-letnia Julia Sarnecka ostatni raz widziana była 25 sierpnia po godz. 19:00 przy ul. Lwowskiej w Wadowicach (woj. małopolskie). Tego dnia nie wróciła jednak do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu nastolatki.

 • XVII Memoriał w tenisie stołowym

  W opolskim "OKRĄGLAKU" zakończył się XVII Memoriał im. Wiesława Sarneckiego w tenisie stołowym. Wzięło w nim udział 36 zawodników z terenu całego województwa.

 • Tenis stołowy dla amatorów

  Urząd Miasta Opola oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu pragną zaprosić wszystkich chętnych do udziału w XVII Memoriale im. Wiesława Sarneckiego w tenisie stołowym, który odbędzie się 31 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej "OKRĄGLAK".

 • Szwecja: Premier wykorzysta wojsko do walki z gangami?

  ...istnieją możliwości, by zlikwidować gangi". Znany kryminolog Jerzy Sarnecki powiedział dziennikowi "Svenska Dagbladet", że wprowadzenie wojska doprowadziłoby do wojny domowej. W Szwecji działa około 500

Zdjęcia na temat: sarnecki
Dyskusje na temat: sarnecki