• Informacje na temat:

  sarnecki

Artykuły na temat: sarnecki
 • Zmarł Tomasz Sarnecki, autor słynnego plakatu "W samo południe. 4 czerwca 1989"

  ...- Zmarł Tomasz Sarnecki - grafik, który w 1989 r. zmienił plakat Mariana Stachurskiego z roku 1959 do filmu "W samo południe" z Gary Cooperem w plakat wyborczy "Solidarności." Sarnecki zmarł w nocy z 2 na 3 stycznia - podała na Facebooku żona artysty Monika Sarnecka.

 • Nie żyje Tomasz Sarnecki, twórca słynnego plakatu „W samo południe. 4 czerwca 1989”

  ...​Zmarł Tomasz Sarnecki - grafik, który w 1989 r. zmienił plakat Mariana Stachurskiego z roku 1959 do filmu "W samo południe" z Gary Cooperem w plakat wyborczy "Solidarności". Sarnecki zmarł w nocy z 2 na 3 stycznia - podała na Facebooku żona artysty Monika Sarnecka.

 • Rio: Polscy kolarze torowi odpadli z rywalizacji w sprincie

  Polscy kolarze torowi zakończyli starty w sprincie indywidualnym w igrzyskach w Rio de Janeiro. W repesażach o prawo startu w 1/8 finału zarówno Damian Zieliński, jak i Rafał Sarnecki zajęli drugie miejsca.

 • ​Rozbrojony Gary Cooper, czyli historia jednego plakatu

  Obcięcie kabury i rewolweru i zastąpienie ich kartką z napisem "wybory" w ręku znaczyło, że to ta kartka jest jedyną bronią obywateli - mówił Tomasz Sarnecki, autor najbardziej znanego plakatu, związanego z wyborami 4 czerwca 1989 r. Na pewno nie chodziło o cenzurę, ale o to, że Solidarność jest ruchem przede wszystkim pokojowym. Broń do tego nie pasowała.

 • XVII Memoriał w tenisie stołowym

  W opolskim "OKRĄGLAKU" zakończył się XVII Memoriał im. Wiesława Sarneckiego w tenisie stołowym. Wzięło w nim udział 36 zawodników z terenu całego województwa.

 • Tenis stołowy dla amatorów

  Urząd Miasta Opola oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu pragną zaprosić wszystkich chętnych do udziału w XVII Memoriale im. Wiesława Sarneckiego w tenisie stołowym, który odbędzie się 31 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej "OKRĄGLAK".

 • Szwecja: Premier wykorzysta wojsko do walki z gangami?

  ...istnieją możliwości, by zlikwidować gangi". Znany kryminolog Jerzy Sarnecki powiedział dziennikowi "Svenska Dagbladet", że wprowadzenie wojska doprowadziłoby do wojny domowej. W Szwecji działa około 500

 • ME w kolarstwie torowym: Złoto Pszczolarskiego, brąz Zielińskiego

  Rafał Sarnecki, członek drużyny dekorowanej w czwartek srebrnym medalem, spisywali się w eliminacjach znakomicie. Zielińskiemu dużą satysfakcję musiało sprawić wyeliminowanie w ćwierćfinale(...), decydującym wyścigu Polak był szybszy od rywala o... 0,002 s. W półfinale Polacy nie dali jednak rady przeciwnikom. Zieliński przegrał z Holendrem Jeffreyem Hooglandem 0:2, natomiast Sarnecki w takim samym...

 • Niezwykły gest Rosjan w hołdzie zamordowanym w Katyniu

  Przygotowując księgę badano archiwa NKWD. Dzięki temu udało się ustalić siedem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej z obozu w Kozielsku. To Jarosław Kretowicz, Bolesław Morawski, Aleksander Oniszczenko, Wojciech Sachnowski, Edmund Sarnecki, Leonard Starzyński i Sobecki - wylicza, nie pamiętając imienia ostatniej ofiary przygotowujący księgę Aleksandr Gurianow z Memoriału. Chodziło...

 • ME w kolarstwie torowym: Trzy medale biało-czerwonych

  .... Triumfowały bezkonkurencyjne Brytyjki. W sprincie drużynowym Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel zajęli w kwalifikacjach pierwsze miejsce, bijąc rekord kraju - 43,127 s. Trochę...

Zdjęcia na temat: sarnecki
Dyskusje na temat: sarnecki