• Informacje na temat:

  sasnal

Artykuły na temat: sasnal
 • Terroryzm w Polsce. Sasnal: Służby monitorują niewiele osób

  ...- To stosunkowo niedużo - tak arabistka, doktor Patrycja Sasnal, komentuje informacje mediów o monitorowaniu przez polskie służby specjalne około 200 osób, które mogą być powiązane z muzułmańskimi terrorystami.

 • Wilhelm Sasnal w Zachęcie

  Obrazy Wilhelma Sasnala, powstałe w ostatnich kilku latach, oraz filmy artysty można będzie od wtorku oglądać na wystawie pt. "Lata walki" w warszawskiej Zachęcie.

 • Sasnal w Bunkrze Sztuki

  Z cyklu "Artysta na żywo" spotkanie z Wilhelmem Sasnalem - malarzem, rysownikiem, filmowcem i twórcą komiksów.

 • Znany malarz Wilhelm Sasnal otrzymał w poniedziałek tytuł "Ambasadora Tarnowa", przyznawany co roku osobie godnie reprezentującej miasto na arenie międzynarodowej.

 • Sasnal: Izrael napina muskuły, a Hamas słabnie. Zachód jest w trudnej sytuacji

  ..."Dzisiejszy ostrzał Izraela i słaba odpowiedz Hamasu sugerowałby, że oni słabną po prostu. Siła Hamasu ma się nijak do potężnej siły Izraela" - mówi w rozmowie z Michałem Kowalewskim Patrycja Sasnal, specjalistka od spraw Bliskiego Wschodu. "Izrael napina muskuły, by pokazać, że jest najpotężniejszym krajem w Europie" - dodaje. "Zachód znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Najpierw poparliśmy...

 • Patrycja Sasnal: Muammar Kaddafi najchętniej pozostałby w Libii

  Libijskich rebeliantów - tych z zachodu, i tych ze wschodu - łączy jedno: chcą końca rządów Kaddafiego. To ich jednoczy - mówi Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Poza tym mają prawdopodobnie własne plany i każdy chciałby odrobinę władzy w przyszłości. Sam Kaddafi - jak dodaje - najchętniej pozostałby w Libii. On wciąż ma spore poparcie.

 • Ekspert: Europa powinna zapewnić schronienie uchodźcom z krajów arabskich

  Ekspertka Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, uważa, że Europa powinna być schronieniem dla uchodźców z krajów arabskich. Zdaniem Sasnal, uchodźcy to problem całej Europy.

 • "Celem Państwa Islamskiego jest ekspansja globalna"

  Cel ISIS to ekspansja globalna; to organizacja terrorystyczna, prowadzi dżihad motywowany faktem, że to islam został zaatakowany na Bliskim Wschodzie - mówi ekspert z PISM Patrycja Sasnal. Dlatego, jej zdaniem, ISIS mogą na lądzie zwalczyć tylko kraje muzułmańskie.

 • "Spirala ​europejskiej wojny". Kto tworzy Państwo Islamskie? Jaki jest ich cel?

  Cel ISIS to ekspansja globalna; to organizacja terrorystyczna, prowadzi dżihad motywowany faktem, że to islam został zaatakowany na Bliskim Wschodzie - mówi ekspert z PISM Patrycja Sasnal. Dlatego, jej zdaniem, ISIS mogą na lądzie zwalczyć tylko kraje muzułmańskie.

 • "Erdogan ma w Syrii dwa cele: Zaatakować ISIS i uderzyć w Kurdów"

  ..."Erdogan ma w Syrii dwa ważne cele" - mówi dr Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w rozmowie z RMF FM. Według niej prezydent Turcji po pierwsze uderza w dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego, a po drugie walczy ze stałym wrogiem Turków - czyli z Kurdami.

Dyskusje na temat: sasnal