• Informacje na temat:

  satyr

Artykuły na temat: satyr
 • Co to jest satyra Satyra to gatunek liryczny o charakterze dydaktycznym popularny w epoce oświecenia, wyraziście ukazujący zjawiska uznawane za negatywne...

 • Satyra "Pijaństwo" - treść Satyra "Pijaństwo" przedstawia spotkanie dwóch znajomych szlachciców . Jeden z nich skarży się na złe samopoczucie i dolegliwości,...

 • Jedną z najważniejszych idei Oświecenia było edukowanie społeczeństwa. W Polsce, szczególnie po XVII wieku ognia i miecza, potrzeba ta była szczególnie silna. Upadek szkolnictwa, a co za tym idzie - ciemnota narodu, były czynnikami uniemożliwiającymi odrodzenie silnego kraju. Twórca tej rangi, co książę poetów polskich, był tego szczególnie świadom. Dzięki temu satyry Krasickiego są tak doskonałą...

 • Satyra w krótkich spodenkach

  ...https://t.co/8ys3sebgJk " additional="— Sky News (@SkyNews)" date="1 października 2018" user="SkyNews" /> Jak większość zjawisk w brytyjskiej polityce, to zdjęcie nie jest przypadkowe. Johnson zaciera w ten sposób granicę miedzy satyrą a rzeczową debatą.  Znany jest z ekscentrycznego zachowania, ale tym razem został oskarżony o to, że trolluje premier Theresę May. Szefowa brytyjskiego rządu...

 • W sieci wrze. Powstała satyra wyśmiewająca kobiety z IS

  ..."Real Housewives of ISIS" to satyra na popularny reality show, którego bohaterkami są kobiety z tzw. Państwa Islamskiego. W sieci pojawił się zwiastun odcinka satyrycznego, który powstał w ramach programu "Revolting" nadawanego przez BBC 2.

 • Satyra z islamem na celowniku

  Satyryczny francuski tygodnik "Charlie Hebdo", który stał się w środę celem zamachu, to pismo o profilu lewicowo-libertariańskim. Ostrze satyry często wymierzał w religię, zwłaszcza w radykalny islam; jeszcze częściej szydził z polityków, z lewicy i prawicy.

 • "Polska pod butem Kaczyńskiego": Celna satyra czy przejaw lekceważenia Polaków?

  Bywa, że satyra jest doskonałym komentarzem do sytuacji politycznej. Wiele zależy jednak od tego kto, w jaki sposób i komu wbija szpilę. Pstryczek może zostać zinterpretowany przez niektórych jako potwarz i nikomu już nie jest do śmiechu.

 • Uczta bluesa i satyry

  Wyjątkowa w skali kraju impreza kolejny raz okazała się sukcesem. Bluesowa muzyka, kabaretowy humor oraz ostre rysunki satyryków jak zwykle nie zawiodły melomanów i fanów dobrego humoru przybyłych na 9. Edycję SatyrBluesa.

 • Rozpoczynają się 32. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry

  Turniej o Złotą Szpilkę dla początkujących kabaretów, koncerty autorskie i odsłonięcie tablic w Alei Kabaretu Polskiego to atrakcje 32. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, które w środę rozpoczynają się w Lidzbarku Warmińskim. Impreza potrwa do soboty.

 • ...katolickiego i z wiary chrześcijańskiej. MTV uważa, że jest to tylko satyra, a więc forma sztuki i nie zamierza rezygnować z emisji programu. Partie polityczne w Niemczech są podzielone w sprawie(...)" satyry, zrezygnowała ostatecznie z jego emisji.