• Informacje na temat:

  saul

Artykuły na temat: saul
 • Saul Zaentz nie żyje. Miał 92 lata

  W wieku 92 lat zmarł w piątek w swym domu w San Francisco legendarny amerykański producent filmowy Saul Zaentz - poinformował magazyn "Hollywood Reporter", powołując się na rodzinę zmarłego.

 • Nie Ronaldo, ani Mayweather. To "Canelo" podpisał najwyższy kontrakt w historii

  Meksykański bokser Saul Alvarez, mistrz świata organizacji WBC i WBA w wadze średniej, podpisał z serwisem internetowym DAZN najwyższy kontrakt w historii sportu, opiewający na sumę 365 mln dolarów (316,9 mln euro).

 • Prawykonanie dla papieża

  ..."Saul zwany Pawłem. Muzyczne listy Ojca Świętego do Młodych" - to tytuł koncertu, który odbędzie się 14 października z okazji Dnia Papieskiego.

 • Nie żyje zdobywca trzech Oscarów. Wyprodukował legendarne filmy

  Legendarny amerykański producent filmowy Saul Zaentz nie żyje. Jak poinformował magazyn "Hollywood Reporter", powołując się na rodzinę zmarłego, zmarł w swoim domu. Miał 92 lata. W swojej karierze otrzymał trzy Oscary, w tym m.in. za "Lot nad kukułczym gniazdem".

 • Adam Kszczot halowym mistrzem świata na 800 m!

  Doskonałe wieści z Birmingham! Adam Kszczot wywalczył złoty medal halowych mistrzostw świata w biegu na 800 m! Przed startem w finale Kszczot, który miał już w dorobku srebrny (2014) i brązowy (2010) medal HMŚ na tym dystansie, przyznawał, że "złoto byłoby spełnieniem jego marzeń". W sobotni wieczór sięgnął po nie, wyprzedzając na mecie Amerykanina Drew Windle'a i Hiszpana Saula Ordoneza.

 • Ogłoszono nazwiska laureatów Nagrody Nobla z fizyki

  Tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt i Adam G. Riess. Odkryli oni, że Wszechświat rozszerza się coraz szybciej, mimo że przewidywano, iż tempo ekspansji maleje. Ustalili to obserwując światło odległych supernowych.

 • Żydzi Abraham Prochownik i Saul Wahl, którzy o mało nie zostali królami Polski, pierworodny syn Mieszka II Bolesław Zapomniany, Stach Konwa, przywódca Kurpiów, mistrz Twardowski... Mityczni bohaterowie, mimo przeczących ich istnieniu dowodów naukowych, żyją w naszej świadomości dzięki legendom i literaturze.

 • Nobel z fizyki za udowodnienie, że Wszechświat rozszerza się coraz szybciej

  Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt, Adam G. Riess zostali laureatami Nagrody Nobla z fizyki. Komitet Noblowski wyróżnił ich za badania supernowych, które doprowadziły do odkrycia, że Wszechświat się rozszerza z coraz większą prędkością.

 • "Nagrody Nobla z fizyki doniosłe, zaskakujące i przedwczesne"

  ..."Ogłoszenie tegorocznych laureatów Nagrody Nobla z fizyki było nie tylko doniosłe, ale dla wielu osób także kompletnie zaskakujące" - uważa astronom dr Stanisław Bajtlik. Zdaniem dr. hab. Macieja Mikołajewskiego, nagroda jest przedwczesna. Amerykanin Saul Perlmutter oraz Brian P. Schmidt z Australii i Adam G. Riess z USA dostali Nagrody Nobla za odkrycie przyspieszonego rozszerzania się...

 • Ósme miejsce dwójki kajakarzy

  Marek Twardowski i Adam Wysocki zajęli ósme miejsce w finale olimpijskim K2 500. Złoty medal wywalczyli niespodziewanie Hiszpanie Saul Craviotto i Carlos Perez. Na drugim miejscu linię mety przepłynęli Niemcy Ronald Rauhe, Tim Wieskoetter. Brązowy medal zdobyli Raman Piatruszenka i Wadzim Machniew z Białorusi.

Zdjęcia na temat: saul
Dyskusje na temat: saul