• Informacje na temat:

  sawczenko

Artykuły na temat: sawczenko
 • Nadia Sawczenko ogłosiła głodówkę

  ...​Sąd w Doniecku na południu Rosji, gdzie trwa proces ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko, odroczył w czwartek do 9 marca jej wystąpienie z ostatnim słowem. Sawczenko ogłosiła, że rozpoczyna tzw. suchą głodówkę, tzn. przestaje przyjmować również napoje.

 • Kontrowersyjna propozycja Nadii Sawczenko

  Nadija Sawczenko zaproponowała swój udział w rozmowach z separatystami. Zwolniona niedawno z rosyjskiego więzienia ukraińska oficer zgłosiła chęć bezpośrednich rozmów z przywódcami separatystycznych republik. W Kijowie propozycje Sawczenko spotkały się z krytyką.

 • Nadija Sawczenko przerwała głodówkę

  Porwana w 2014 roku do Rosji i oczekująca dziś na wyrok rosyjskiego sądu ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko wstrzymała suchą głodówkę – poinformował w czwartek jeden z jej adwokatów Nikołaj Połozow.

 • Sawczenko pękają naczynia krwionośne

  ...​Nadiji Sawczenko pękają naczynia krwionośne. Taką informację przekazała jej siostra Wiera, która odwiedziła ukraińską lotniczkę w rosyjskim areszcie. Wcześniej adwokat Nadiji, Nikołaj Połozow napisał na swoim Facebooku, że kobieta jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym.

 • Garri Kasparow o Sawczenko

  ...​Tylko ostra reakcja Zachodu może doprowadzić do uwolnienia ukraińskiej pilotki Nadiji Sawczenko. Takiego zdania jest Garri Kasparow - były mistrz szachowy, rosyjski opozycjonista i autor książki "Nadchodzi zima" o reżimie Władimira Putina.

 • Warszawa, Gdańsk i Kraków - w tych trzech miastach odbędą się dziś demonstracje z żądaniem uwolnienia Nadiji Sawczenko. Ukraińska pilot wojskowa jest przetrzymywana od 20 miesięcy przez Rosjan. Dziś przed rosyjskim sądem ma wygłosić mowę końcową.

 • Nadia Sawczenko prezydentem Ukrainy?

  ...​Nadia Sawczenko deklaruje gotowość do kandydowania na urząd prezydenta i apeluje do Władimira Putina o zakończenie wojny w Donbasie. Ukraińska lotnik zwolniona dwa dni temu z rosyjskiego więzienia spotkała się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

 • Proces Nadii Sawczenko

  Przed Sądem Miejskim w Doniecku rozpoczął się proces ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko, oskarżonej o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy podczas walk w Donbasie w czerwcu 2014 roku.

 • 22 lat łagru dla Nadiji Sawczenko

  Ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko uznana winną współudziału w zabójstwie dwóch dziennikarzy.

 • ​Ukraina: Nadija Sawczenko zarejestrowała swoją partię

  Nadija Sawczenko, lotniczka wojskowa i deputowana do parlamentu Ukrainy, która niemal dwa lata spędziła w rosyjskich aresztach, poinformowała w środę o zarejestrowaniu swojej partii politycznej o nazwie "Platforma społeczno-polityczna Nadii Sawczenko".

Zdjęcia na temat: sawczenko
Wideo na temat: sawczenko