• Informacje na temat:

    sawczenko

Artykuły na temat: sawczenko
  • Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę

    Przebywająca w ukraińskim areszcie Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę. Protestuje w ten sposób przeciwko decyzji sądu o przedłużeniu jej aresztu.

  • Nadia Sawczenko ogłosiła głodówkę

    ...​Sąd w Doniecku na południu Rosji, gdzie trwa proces ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko, odroczył w czwartek do 9 marca jej wystąpienie z ostatnim słowem. Sawczenko ogłosiła, że rozpoczyna tzw. suchą głodówkę, tzn. przestaje przyjmować również napoje.

  • Kontrowersyjna propozycja Nadii Sawczenko

    Nadija Sawczenko zaproponowała swój udział w rozmowach z separatystami. Zwolniona niedawno z rosyjskiego więzienia ukraińska oficer zgłosiła chęć bezpośrednich rozmów z przywódcami separatystycznych republik. W Kijowie propozycje Sawczenko spotkały się z krytyką.

  • Ukraina: Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę

    Zatrzymana w czwartek w Kijowie ukraińska deputowana Nadija Sawczenko, której prokuratura postawiła zarzuty przygotowywania zamachu stanu i ataku na siedzibę Rady Najwyższej Ukrainy, ogłosiła w piątek głodówkę.

  • Nadia Sawczenko pozostanie dłużej w areszcie

    Sąd apelacyjny w Kijowie nie zgodził się w czwartek na uchylenie aresztu deputowanej do parlamentu Ukrainy Nadii Sawczenko, której zarzuca się przygotowywanie zamachu stanu i ataku na siedzibę parlamentu.

  • Ukraina: Sawczenko aresztowana na dwa miesiące

    Sąd rejonowy w Kijowie aresztował w piątek na dwa miesiące deputowaną do Rady Najwyższej Ukrainy Nadię Sawczenko, której prokuratura zarzuciła przygotowywanie zamachu stanu i ataku na siedzibę parlamentu.

  • Nadija Sawczenko przerwała głodówkę

    Porwana w 2014 roku do Rosji i oczekująca dziś na wyrok rosyjskiego sądu ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko wstrzymała suchą głodówkę – poinformował w czwartek jeden z jej adwokatów Nikołaj Połozow.

  • Sawczenko pękają naczynia krwionośne

    ...​Nadiji Sawczenko pękają naczynia krwionośne. Taką informację przekazała jej siostra Wiera, która odwiedziła ukraińską lotniczkę w rosyjskim areszcie. Wcześniej adwokat Nadiji, Nikołaj Połozow napisał na swoim Facebooku, że kobieta jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym.

  • Garri Kasparow o Sawczenko

    ...​Tylko ostra reakcja Zachodu może doprowadzić do uwolnienia ukraińskiej pilotki Nadiji Sawczenko. Takiego zdania jest Garri Kasparow - były mistrz szachowy, rosyjski opozycjonista i autor książki "Nadchodzi zima" o reżimie Władimira Putina.

  • Warszawa, Gdańsk i Kraków - w tych trzech miastach odbędą się dziś demonstracje z żądaniem uwolnienia Nadiji Sawczenko. Ukraińska pilot wojskowa jest przetrzymywana od 20 miesięcy przez Rosjan. Dziś przed rosyjskim sądem ma wygłosić mowę końcową.

Zdjęcia na temat: sawczenko
Wideo na temat: sawczenko