• Informacje na temat:

  sawczenko

Artykuły na temat: sawczenko
 • Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę

  Przebywająca w ukraińskim areszcie Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę. Protestuje w ten sposób przeciwko decyzji sądu o przedłużeniu jej aresztu.

 • Sawczenko zwolniona z aresztu. Współpracowała z Rosją?

  W poniedziałek wieczorem browarski sąd obwodu kijowskiego zdecydował o zwolnieniu z aresztu lotniczki, deputowanej do parlamentu Nadii Sawczenko i odpowiedzialnego za wymianę jeńców Wołodymyra Rubana. Prokuratura zarzucała im przygotowywanie zamachu stanu.

 • Nadia Sawczenko ogłosiła głodówkę

  ...​Sąd w Doniecku na południu Rosji, gdzie trwa proces ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko, odroczył w czwartek do 9 marca jej wystąpienie z ostatnim słowem. Sawczenko ogłosiła, że rozpoczyna tzw. suchą głodówkę, tzn. przestaje przyjmować również napoje.

 • Kontrowersyjna propozycja Nadii Sawczenko

  Nadija Sawczenko zaproponowała swój udział w rozmowach z separatystami. Zwolniona niedawno z rosyjskiego więzienia ukraińska oficer zgłosiła chęć bezpośrednich rozmów z przywódcami separatystycznych republik. W Kijowie propozycje Sawczenko spotkały się z krytyką.

 • Nadia Sawczenko pozostanie dłużej w areszcie

  Sąd apelacyjny w Kijowie nie zgodził się w czwartek na uchylenie aresztu deputowanej do parlamentu Ukrainy Nadii Sawczenko, której zarzuca się przygotowywanie zamachu stanu i ataku na siedzibę parlamentu.

 • Ukraina: Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę

  Zatrzymana w czwartek w Kijowie ukraińska deputowana Nadija Sawczenko, której prokuratura postawiła zarzuty przygotowywania zamachu stanu i ataku na siedzibę Rady Najwyższej Ukrainy, ogłosiła w piątek głodówkę.

 • Ukraina: Sawczenko aresztowana na dwa miesiące

  Sąd rejonowy w Kijowie aresztował w piątek na dwa miesiące deputowaną do Rady Najwyższej Ukrainy Nadię Sawczenko, której prokuratura zarzuciła przygotowywanie zamachu stanu i ataku na siedzibę parlamentu.

 • Nadija Sawczenko przerwała głodówkę

  Porwana w 2014 roku do Rosji i oczekująca dziś na wyrok rosyjskiego sądu ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko wstrzymała suchą głodówkę – poinformował w czwartek jeden z jej adwokatów Nikołaj Połozow.

 • Sawczenko pękają naczynia krwionośne

  ...​Nadiji Sawczenko pękają naczynia krwionośne. Taką informację przekazała jej siostra Wiera, która odwiedziła ukraińską lotniczkę w rosyjskim areszcie. Wcześniej adwokat Nadiji, Nikołaj Połozow napisał na swoim Facebooku, że kobieta jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym.

 • Garri Kasparow o Sawczenko

  ...​Tylko ostra reakcja Zachodu może doprowadzić do uwolnienia ukraińskiej pilotki Nadiji Sawczenko. Takiego zdania jest Garri Kasparow - były mistrz szachowy, rosyjski opozycjonista i autor książki "Nadchodzi zima" o reżimie Władimira Putina.

Zdjęcia na temat: sawczenko
Wideo na temat: sawczenko