• Informacje na temat:

  sawicki

Artykuły na temat: sawicki
 • Na warszawskich Powązkach pożegnano Mirosława Sawickiego

  Mirosław Sawicki, nauczyciel fizyki, działacz KOR, były dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i minister edukacji w rządzie Marka Belki spoczął w piątek na warszawskich Powązkach Wojskowych. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina i przyjaciele. Sawicki zmarł 31 stycznia, miał 69 lat.

 • Sawicki: Nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach

  Są przypadki gmin i powiatów, gdzie PSL ma koalicję z Prawem i Sprawiedliwością; dla dobra wyborców i przy porozumieniu programowym, nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach - powiedział w poniedziałek poseł PSL Marek Sawicki.

 • Sawicki: Powtarzamy wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

  ..."Gdyby Janowem zarządzali przez dwa miesiące fornale, to na pewno nie poczyniliby takich zniszczeń, jak osoby postawione przez ministra Jurgiela" - powiedział poseł PSL Marek Sawicki oskarżając rząd PiS o mniejsze niż ubiegłoroczne zyski z janowickiej aukcji koni. Odnosi się również do reakcji rządu po przejściu nawałnic nad Polską.

 • Marek Sawicki: Emerytury kapitałowe idą do lamusa

  ...„Emerytury kapitałowe idą do lamusa” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PSL Marek Sawicki odnosząc się do przegłosowanych dziś przez Sejm zmian w przepisach emerytalnych. „To, co dzisiaj zrobił PiS z ustawą emerytalną, to jest bardzo prosta, bliższa niż dalsza droga do tego, by w Polsce przejść na system emerytur ryczałtowych” - podkreślił Sawicki. Polskie Stronnictwo Ludowe...

 • Wybory 2015. Sawicki zapowiada zmiany w PSL

  Marek Sawicki z PSL ocenia, że w listopadzie dojdzie do powyborczych rozliczeń w jego partii.

 • Sawicki: PiS próbuje się "włamać do konstytucji"

  Poseł PSL Marek Sawicki uważa, że PiS próbuje dokonać "włamania" do konstytucji. W ten sposób komentuje plany wpisania obrony dobrego imienia Polski do ustawy zasadniczej, co proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

 • Maciej Sawicki: Plan przygotowań do mundialu będzie rozpisany co do godziny

  ...zagrała na Stadionie Śląskim” – mówi w rozmowie z RMF FM sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. „ Na pewno wykorzystamy doświadczenia z przygotowań do Euro2016. Przed mundialem będziemy przygotowywać się w Polsce jak dwa lata temu. Najpierw nad Bałtykiem a potem w Bieszczadach” – informuje Sawicki.

 • Sawicki: Duda idzie linią nakreśloną przez Kaczyńskiego

  ...​Andrzej Duda zrezygnował z bycia prezydentem wszystkich Polaków; idzie tylko i wyłącznie linią nakreśloną przez Jarosława Kaczyńskiego - tak do podpisania przez prezydenta nowelizacji ustawy o TK odniósł się w poniedziałek Marek Sawicki (PSL).

 • Sawicki: Obywateli nie interesuje program i rozmowa

  ...- Jeśli do mojego okręgu wyborczego przyjeżdżają ludzie kompletnie z zewnątrz, nieznani nikomu i zdobywają po 30 tysięcy głosów, to widać wyraźnie, że obywateli nie interesuje program i rozmowa - stwierdził Marek Sawicki z PSL.

 • Nieporozumienia w koalicji. Kopacz zaskoczona apelem Sawickiego

  Minister rolnictwa Marek Sawicki apelował dziś do prezydenta Andrzeja Dudy, by ten odwołał wrześniowe referendum. Przekonywał, że zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na pomoc rolnikom poszkodowanym przez suszę. Ewa Kopacz nie ukrywała zaskoczenia. - Dziwi mnie postawa PSL-u, bo przecież to jest nasz koalicjant - powiedziała.

Zdjęcia na temat: sawicki
 • Marek Sawicki
Wideo na temat: sawicki
 • "Nie mam komfortu, jeśli chodzi o sposób wprowadzania tej ustawy."

  "Z pewnością nie mam komfortu, jeśli chodzi o sposób wprowadzania tej ustawy i z pewnością można było to zrobić lepiej..." - komentuje zamieszanie z ustawą refundacyjną w Marek Sawicki

 • "W sprawach ustaw rządowych obowiązuje wzajemna lojalność."

  "Nie ma czegoś takiego, że jeśli przyjmujemy wspólne zobowiązania to są dobrzy i źli wujkowie w ramach klubu parlamentarnego. W sprawach ustaw rządowych obowiązuje wzajemna lojalność." - mówi Marek Sawicki o problemach z głosowaniem nad ustawą.

 • Donald Tusk przedstawia rząd

  Premier poinformował, że Waldemar Pawlak zostanie wicepremierem, ministrem gospodarki; Radosław Sikorski - ministrem spraw zagranicznych; Jacek Rostowski - ministrem finansów; Bartosz Arłukowicz - ministrem zdrowia; Krystyna Szumilas - ministrem edukacji narodowej; Marek Sawicki - ministrem rolnictwa i rozwoju wsi; Michał Boni - ministrem administracji i cyfryzacji; Mikołaj Budzanowski

Dyskusje na temat: sawicki