• Informacje na temat:

  sawicki

Artykuły na temat: sawicki
 • Marek Sawicki nie wyklucza lokalnych koalicji PSL-PiS

  Na niższych szczeblach samorządu możliwe są koalicje Polskiego Stronnictwa Ludowego z Prawem i Sprawiedliwością - przyznaje Marek Sawicki z PSL.

 • Na warszawskich Powązkach pożegnano Mirosława Sawickiego

  Mirosław Sawicki, nauczyciel fizyki, działacz KOR, były dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i minister edukacji w rządzie Marka Belki spoczął w piątek na warszawskich Powązkach Wojskowych. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina i przyjaciele. Sawicki zmarł 31 stycznia, miał 69 lat.

 • Sawicki: Nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach

  Są przypadki gmin i powiatów, gdzie PSL ma koalicję z Prawem i Sprawiedliwością; dla dobra wyborców i przy porozumieniu programowym, nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach - powiedział w poniedziałek poseł PSL Marek Sawicki.

 • Sawicki: Powtarzamy wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

  ..."Gdyby Janowem zarządzali przez dwa miesiące fornale, to na pewno nie poczyniliby takich zniszczeń, jak osoby postawione przez ministra Jurgiela" - powiedział poseł PSL Marek Sawicki oskarżając rząd PiS o mniejsze niż ubiegłoroczne zyski z janowickiej aukcji koni. Odnosi się również do reakcji rządu po przejściu nawałnic nad Polską.

 • Marek Sawicki: Emerytury kapitałowe idą do lamusa

  ...„Emerytury kapitałowe idą do lamusa” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PSL Marek Sawicki odnosząc się do przegłosowanych dziś przez Sejm zmian w przepisach emerytalnych. „To, co dzisiaj zrobił PiS z ustawą emerytalną, to jest bardzo prosta, bliższa niż dalsza droga do tego, by w Polsce przejść na system emerytur ryczałtowych” - podkreślił Sawicki. Polskie Stronnictwo Ludowe...

 • Bogdan Sawicki nie żyje. Dziennikarz zmagał się z chorobą nowotworową

  W wieku 51 lat zmarł Bogdan Sawicki - dziennikarz radiowej Jedynki, lektor, prezenter Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Od pewnego czasu Sawicki zmagał się z chorobą nowotworową.

 • Nie żyje Bogdan Sawicki. Dziennikarz radiowej Jedynki miał 51 lat

  W wieku 51 lat zmarł dziennikarz radiowej Jedynki, lektor, prezenter Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Bogdan Sawicki. Zmagał się z chorobą nowotworową.

 • Marek Sawicki: Afera w KNF? Pytanie, jaka w tym rola premiera

  Komisja śledcza ws. KNF? "Będziemy ją wspierali. Pod warunkiem, że obejmie całość, czyli SKOKI i GetBack" - mówi poranny gość RMF FM Marek Sawicki. Jego zdaniem: Marek Chrzanowski w jakimś sensie był protegowanym Glapińskiego i Ziobry. "Jest też pytanie o rolę w tym wszystkim premiera" - podkreśla gość Roberta Mazurka. Według Sawickiego, dymisja Chrzanowskiego nie kończy sprawy.

 • Wybory 2015. Sawicki zapowiada zmiany w PSL

  Marek Sawicki z PSL ocenia, że w listopadzie dojdzie do powyborczych rozliczeń w jego partii.

 • Sawicki: PiS próbuje się "włamać do konstytucji"

  Poseł PSL Marek Sawicki uważa, że PiS próbuje dokonać "włamania" do konstytucji. W ten sposób komentuje plany wpisania obrony dobrego imienia Polski do ustawy zasadniczej, co proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zdjęcia na temat: sawicki
 • Marek Sawicki
Wideo na temat: sawicki
 • "Nie mam komfortu, jeśli chodzi o sposób wprowadzania tej ustawy."

  "Z pewnością nie mam komfortu, jeśli chodzi o sposób wprowadzania tej ustawy i z pewnością można było to zrobić lepiej..." - komentuje zamieszanie z ustawą refundacyjną w Marek Sawicki

 • "W sprawach ustaw rządowych obowiązuje wzajemna lojalność."

  "Nie ma czegoś takiego, że jeśli przyjmujemy wspólne zobowiązania to są dobrzy i źli wujkowie w ramach klubu parlamentarnego. W sprawach ustaw rządowych obowiązuje wzajemna lojalność." - mówi Marek Sawicki o problemach z głosowaniem nad ustawą.

 • Donald Tusk przedstawia rząd

  Premier poinformował, że Waldemar Pawlak zostanie wicepremierem, ministrem gospodarki; Radosław Sikorski - ministrem spraw zagranicznych; Jacek Rostowski - ministrem finansów; Bartosz Arłukowicz - ministrem zdrowia; Krystyna Szumilas - ministrem edukacji narodowej; Marek Sawicki - ministrem rolnictwa i rozwoju wsi; Michał Boni - ministrem administracji i cyfryzacji; Mikołaj Budzanowski

Dyskusje na temat: sawicki