• Informacje na temat:

  sawka

Artykuły na temat: sawka
 • Jan Sawka nie żyje. Wybitny artysta odszedł w swoim domu

  Jan Sawka, wybitny grafik, rysownik, malarz i architekt odszedł w czwartek w swoim domu w High Falls w Nowym Jorku. Przyczyną śmierci był zawał serca. Miał 65 lat.

 • Jan Sawka - wybitny polski malarz, grafik, scenograf i architekt - nie żyje. Jak zawiadomiła jego rodzina, artysta zmarł w czwartek na atak serca w swoim domu w High Falls w stanie Nowy Jork.

 • Czesław Sawko kawalerem papieskiego Orderu

  W poniedziałek, w Krakowie Order św. Sylwestra, przyznany przez papieża Benedykta XVI został przyznany znanemu filantropowi i przedsiębiorcy z USA, fundatorowi pomnika Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, stojącego przed Jasną Górą - Czesławowi Sawko.

 • ​Henryk Sawka dla RMF FM: To będzie rok nie tylko feralny, ale i aferalny

  ..."Przyszły rok będzie rokiem aferalnym, a dla dziennikarzy i dla nas satyryków to zawsze źródło kolejnych tematów. Jak straż pożarna żyje z tego, że pojawia się ogień, tak samo my z tego, że pojawiają się afery" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM satyryk Henryk Sawka. Podsumowuje ostatnie 12 miesięcy i przewiduje, co wydarzy się w najbliższym roku.

 • Sawka: To będzie mecz Lech kontra Czech, a Rus będzie się przyglądał

  ..."Czesi mają równie piękne kobiety, ale gorszą kuchnię od polskiej. Lepsze piwo, ale gorszą wódkę. Wysokie góry i więcej śniegu, ale nie mają morza. To wszystko sprawia, że Polacy i Czesi uzupełniają się i dlatego spotkanie we Wrocławiu będzie zaciętym meczem przyjaźni" - twierdzi Henryk Sawka. Satyryk i rysownik przewiduje, że dzisiejsze spotkanie zakończy się zwycięstwem Polaków 1:0.

 • Karolina Sawka i Justyna Adamska wygrały w sobotę finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, który odbył się w Krakowie.

 • Podróż jej życia

  Karolina Sawka jest niewielkiego wzrostu, za to siła jej charakteru zmogłaby wielu. Dzięki Nataszy Caban i Fundacji Anny Dymnej właśnie wyruszyła na australijskie Wyspy Kokosowe.

 • Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd

  Ponad 40 gwiazd, wśród nich snowboardzistka Jagna Marczułajtis, rysownik Henryk Sawka, aktor Andrzej Grabowski, zapowiedziało udział w tegorocznych Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd - Lewada Art Cup. Impreza odbędzie się w weekend w Zakrzowie.

 • Ostróda: Policjant pomógł uratować dziecko

  Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta z Ostródy udało się uratować dziecko. Asp. Łukasz Sawko telefonicznie poinstruował mamę, jak ma udzielić pomocy niemowlęciu. Dziecko szybko odzyskało oddech.

 • Niektórzy, w tym powiatowy radny Henryk Sawka, sugerują, że Alwerni bliżej dziś do Krakowa niż do powiatu chrzanowskiego. Dowód? Gminę obsługuje pogotowie z Krzeszowic a nie z Chrzanowa. Młodzież wybiera krakowskie szkoły ponadgimnazjalne a nie chrzanowskie. Duża część mieszkańców pracuje też w Krakowie.

Zdjęcia na temat: sawka
Dyskusje na temat: sawka