• Informacje na temat:

  schiller

Artykuły na temat: schiller
 • "Pastorałka" - misterium ludowe wg Schillera

  Filharmonia Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprasza 6 stycznia o godz. 17. na "Pastorałkę" według Leona Schillera - jedną z najsłynniejszych polskich sztuk, bożonarodzeniowe misterium pełne tajemnicy, kolorów i pięknej muzyki.

 • "Pastorałka" według Schillera w Lesznie

  ..."Pastorałka" wyszła spod pióra Leona Schillera - reżysera, krytyka teatralnego, jednego z wielkich interpretatorów dramatów Adama Mickiewicza. Muzykę do spektaklu skomponował Jan Maklakiewicz - kompozytor, pedagog, dyrygent chórów, organista i publicysta muzyczny.

 • Związek Artystów Scen Polskich przyznał nagrody im. Leona Schillera za 2009 r. scenograf Magdalenie Musiał oraz aktorowi Marcinowi Hycnarowi. Stowarzyszenie ujawnia nazwiska laureatów zawsze w okolicach 14 marca; w tym dniu przypada rocznica urodzin Leona Schillera.

 • Trwają przygotowania do premiery "Pastorałki" Leona Schillera w reżyserii Roberto Skolmowskiego, dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek. Tym spektaklem Skolmowski żegna się z teatrem i Wrocławiem, został bowiem dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 • Schiller: Globalna gospodarka – statek, który tonie

  Globalna gospodarka załamuje się, a w USA może być głęboka recesja - uważa Robert J.Schiller, główny ekonomista Macromarkets LLC i ekonomista Yale University. Mamy statek, który tonie - powiedział Schiller.

 • Pożegnalna "Pastorałka" Schillera we Wrocławskim Teatrze Lalek

  Premiera "Pastorałki" Leona Schillera to pożegnanie reżysera Roberto Skolmowskiego z Wrocławskim Teatrem Lalek. Skolmowski żegna się także z miastem, został bowiem dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 • Polska teatrem stała

  Rok 1918 - przełomowy dla Polski – był też bardzo ważny dla polskiego teatru. Był on bowiem jedną z niewielu narodowych instytucji, które przetrwały katastrofę rozbiorów. Najsilniejszymi ośrodkami polskiego teatru pozostawały Warszawa i Kraków. Pod Wawelem rodziła się teatralna ideologia Młodej Polski. Warszawa zaś słynęła z nowatorskich inscenizacji Leona Schillera i Wilama Horzycy.

 • Niemcy: Owacja dla Wałęsy i Gorbaczowa

  Uczestnicy akademii z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego w sali koncertowej Schiller-Theater w Berlinie w niedzielę zgotowali owacyjne przyjęcie Lechowi Wałęsie i Michaiłowi Gorbaczowowi. Obaj politycy podali sobie ręce.

 • Warszawa: Protest przeciwników Trumpa

  Około 200 osób zgromadziło się w czwartek na rogu ulic Miodowej i Schillera w Warszawie na kontrmanifestacji w związku z wizytą w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa. Zgromadzeni skandują: "Precz z Trumpem". Protest jest zabezpieczony przez policjantów.

 • ...1311 - w maju w Krakowie wybuchł bunt niemieckich mieszczan, kierowany przez wójta Alberta. 1805 - zmarł Friedrich Schiller, niemiecki poeta i dramaturg. ...

Zdjęcia na temat: schiller
Wideo na temat: schiller
 • Przeciwnicy Trumpa protestują w Warszawie

  Około 200 osób zgromadziło się w czwartek na rogu ulic Miodowej i Schillera w Warszawie na kontrmanifestacji w związku z wizytą w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa. Zgromadzeni skandują: "Precz z Trumpem". Protest jest zabezpieczony przez policjantów.

Dyskusje na temat: schiller