• Informacje na temat:

  schindler

Artykuły na temat: schindler
 • "Lista Schindlera" wraca do kin

  Mija 25 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Nagrodzona 7 Oscarami "Lista Schindlera" Stevena Spielberga wraca do kin. Film ponownie będzie można obejrzeć na wielkim ekranie 27 stycznia. Ten dzień to 74. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

 • Niecodzienne wyznanie Stevena Spielberga 25 lat po premierze "Listy Schindlera"

  Podczas dyskusji towarzyszącej specjalnemu pokazowi "Listy Schindlera" na nowojorskim Tribeca Film Festival Steven Spielberg podzielił się wyjątkowym wspomnieniem związanym z realizacją tego obrazu. Przyznał, że niezwykłym wsparciem był dla niego w tamtym czasie aktor Robin Williams.

 • "Gazeta Wyborcza": "Żydowski Schindler" ma kłopoty

  Steve Maman zasłynął z ratowania kobiet i dzieci porwanych przez dżihadystów z samozwańczego Państwa Islamskiego. Zwany "żydowskim Schindlerem" Kanadyjczyk może mieć problem, ponieważ - w świetle krajowego prawa - wykupując uprowadzone osoby od islamistów finansuje działalność terrorystyczną.

 • "Brytyjski Schindler" zmarł w wieku 106 lat

  Nicholas Winton, który ocalił życie 669 żydowskich dzieci tuż przed wybuchem II wojny światowej, zmarł w środę w wieku 106 lat. Organizował transport i przewoził dzieci z Pragi do Wielkiej Brytanii. Zyskał sobie przydomek "brytyjskiego Schindlera".

 • Nie tylko Schindler

  Chiune Sugihara - konsul japoński w Kownie który w czasie II wojny światowej uratował tysiące Żydów, wydając im japońskie wizy, będzie bohaterem pierwszego spotkania z cyklu "Nie tylko Schindler" organizowanego przez Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera we współpracy z Fundacją Nowych Ujęć.

 • "Żydowski Schindler" wykupuje zakładników z rąk islamistów

  Kanadyjska fundacja założona przez Steve'a Mamana - przez media nazywanego "żydowskim Schindlerem" - zbiera pieniądze na wykup chrześcijan i jazydów z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego. Od stycznia udało się jej uwolnić prawie 130 kobiet i dzieci wykorzystywanych przez islamistów jako niewolnicy seksualni.

 • Nicholas Winton nie żyje. "Brytyjski Schindler" zmarł w wieku 106 lat

  Nicholas Winton, który ocalił życie 669 żydowskich dzieci tuż przed wybuchem II wojny światowej, zmarł w wieku 106 lat. Organizował transport i przewoził dzieci z Pragi do Wielkiej Brytanii. Zyskał sobie przydomek "brytyjskiego Schindlera".

 • Fabryka Emalia Oskara Schindlera, oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, otrzymała wyróżnienie od Stowarzyszenia British Guild of Travel Writers.

 • Wystawa "Fabryka Oskara Schindlera w Krakowie - historia i przyszłość" została otwarta w niedzielę w odremontowanym budynku administracyjnym dawnej fabryki przy ul. Lipowej 4 w krakowskiej dzielnicy Podgórze.

 • John Schindler: Polska przygotowuje się na rosyjską inwazję

  Polska przygotowuje się na wypadek rosyjskiej inwazji – czytamy na stronach "Business Insider". Autor artykułu, profesor i ekspert ds. bezpieczeństwa narodowego John Schindler, utrzymuje, że Polska – w odróżnieniu od Ukrainy - chce być przygotowana w razie agresji ze strony Władimira Putina.

Zdjęcia na temat: schindler
Wideo na temat: schindler
 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Parowozownia w Skierniewicach

  Będąc w Skierniewicach nie można ominąć parowozowni z oryginalną nastawnią i halą wachlarzową (wszystko pochodzi z czasów Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej). Teraz gospodarzem obiektu jest Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które ma bardzo bogatą kolekcję wagonów, parowozów, elektrowozów i lokomotyw spalinowych. Wagony z kolekcji PSMK "występowały" w filmach, m.in.: "Lista Schindlera

Dyskusje na temat: schindler