• Informacje na temat:

  schmid

Artykuły na temat: schmid
 • "To było głosowanie przeciwko zwrotowi w prawo"

  Szefowa austriackiego dziennika "Der Standard", Alexandra Foederl-Schmid, uważa, że o zwycięstwie Alexandra Van der Bellena zdecydowali wyborcy, którzy chcieli za wszelką cenę powstrzymać prawicowego populistę Norberta Hofera przed zdobyciem fotela prezydenta.

 • Pokonali na rowerach 2300 km, by dotrzeć na mundial. Niezwykła historia Svena i Markusa

  ...2300 kilometrów z Lipska aż do Moskwy. Taką podróż mają za sobą Sven Hagemeier i Markus Schmid, którzy na mundial dotarli na rowerach. Po drodze przemierzyli też Polskę. Od Gubina aż do granicy z Kaliningradem. Spotkaliśmy się przypadkowo pod Soborem Wasyla Błogosławionego. Poprosili, żeby zrobić im zdjęcie.

 • 7,3 mln litrów piwa, 114 wołów i 50 cieląt. Oktoberfest dobiegł końca!

  W Monachium zakończył się słynny Oktoberfest. "Odwiedziło nas w tym roku 5 milionów 900 tysięcy gości" - podsumował wiceburmistrz stolicy Bawarii, Josef Schmid. To mniej niż w ubiegłym roku - w 2014 frekwencja wynosiła 6,3 mln gości.

 • "Tusk pokazał w Berlinie, jak pewny siebie jest jego kraj"

  ..."Niemcy wciąż nie raczą traktować Polski jako naprawdę równoprawnego partnera" - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt". Redaktor naczelny gazety Thomas Schmid chwali premiera Donalda Tuska za jego przemówienie, wygłoszone w czwartek w Berlinie.

 • ...3 marca redaktor naczelny "Die Welt" Thomas Schmid ma być przesłuchany w drodze pomocy prawnej przez sąd w Berlinie. Stanie się to w ramach procesu cywilnego wytoczonego przed warszawskim sądem przez obywatela Polski wydawcy niemieckiego dziennika za zwrot "polski obóz koncentracyjny".

 • Polsko-niemiecki film "Zimowa córka" ("Wintertochter") w reżyserii Johannesa Schmida otrzymał w Berlinie Niemiecką Nagrodę Filmową w kategorii filmu dla dzieci. To opowieść o losach mieszkającej w Berlinie dziewczynki poszukującej swej prawdziwej tożsamości.

 • Niemiecki „Die Welt” przeprasza za „polski obóz koncentracyjny”

  Niemiecki dziennik "Die Welt" opublikował przeprosiny za użycie w jednym ze swoich artykułów sformułowania "polski obóz koncentracyjny Majdanek". Redaktor naczelny gazety Thomas Schmid wyraził ubolewanie z powodu zaniepokojenia i troski, które niefortunne sformułowanie wywołało w Polsce.

 • "Die Welt": W Polsce skończył się czas podżegaczy

  ...autor komentarza Thomas Schmid. Jego zdaniem, Komorowski symbolizował Polskę, która "miała dość roli męczennika i tęskniła za dobrodziejstwami normalności", ucieleśniał Polskę, która "zaprzyjaźniła(...) należeć do przeszłości - pisze Schmid. Komentator podkreśla, że tak rzeczywiście jest i wybór Dudy na prezydenta "niewiele zmieni". W przeciwieństwie do Kaczyńskiego - jak ocenia - Duda nie jest...

 • Co dalej z prywatyzacją GPW?

  Tylko jeden inwestor branżowy - Deutsche Börse - złożył wiążącą ofertę kupna akcji Giełdy Papierów Wartościowych - pisze "Parkiet". Według gazety, resort skarbu się jednak nie poddaje i chce negocjować warunki sprzedaży polskiej giełdy. Proces jest kontynuowany - zapewnia Joanna Schmid, wiceminister skarbu.

 • Niemiecka prasa: W Polsce skończył się czas podżegaczy

  ...autor komentarza Thomas Schmid. Komorowski symbolizował - zdaniem "Die Welt" - Polskę, która "miała dość roli męczennika i tęskniła za dobrodziejstwami normalności". Poprzedni prezydent(...) europejski błędny ognik, wydawały się należeć do przeszłości" - pisze Schmid. Komentator podkreśla, że tak rzeczywiście jest i wybór Dudy na prezydenta "niewiele zmieni". W przeciwieństwie do...