• Informacje na temat:

  schmid

Artykuły na temat: schmid
 • RMF: Z ramienia KE na konferencji bliskowschodniej tylko zwykły urzędnik

  ..., ani jej zastępczyni Helga Schmid, bo mają w tym czasie inne obowiązki.

 • Unijna dyplomacja unika konferencji bliskowschodniej w Warszawie

  ...​Już wiadomo, że na konferencji bliskowschodniej w Warszawie Unia Europejska nie będzie reprezentowana przez dwie najważniejsze osoby. Po tym jak rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji zapowiedziała, że Federica Mogherini będzie tym czasie będzie przebywać w Rogu Afryki, Warszawa liczyła na obecność jej zastępczyni - Helgi Schmid, sekretarz generalnej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych...

 • Konferencja bliskowschodnia. Z ramienia KE przyjedzie tylko zwykły urzędnik

  ...„Wyższy urzędnik Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych będzie reprezentował Komisję Europejską na konferencji bliskowschodniej” – przekazała dziennikarce RMF FM rzeczniczka ESDZ Maja Kosjancic. Już wcześniej ujawniono, że w dwudniowym szczycie organizowanym przez Polskę i Stany Zjednoczone nie weźmie udziału ani szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, ani jej zastępczyni Hega Schmid, bo...

 • "To było głosowanie przeciwko zwrotowi w prawo"

  Szefowa austriackiego dziennika "Der Standard", Alexandra Foederl-Schmid, uważa, że o zwycięstwie Alexandra Van der Bellena zdecydowali wyborcy, którzy chcieli za wszelką cenę powstrzymać prawicowego populistę Norberta Hofera przed zdobyciem fotela prezydenta.

 • Pokonali na rowerach 2300 km, by dotrzeć na mundial. Niezwykła historia Svena i Markusa

  ...2300 kilometrów z Lipska aż do Moskwy. Taką podróż mają za sobą Sven Hagemeier i Markus Schmid, którzy na mundial dotarli na rowerach. Po drodze przemierzyli też Polskę. Od Gubina aż do granicy z Kaliningradem. Spotkaliśmy się przypadkowo pod Soborem Wasyla Błogosławionego. Poprosili, żeby zrobić im zdjęcie.

 • 7,3 mln litrów piwa, 114 wołów i 50 cieląt. Oktoberfest dobiegł końca!

  W Monachium zakończył się słynny Oktoberfest. "Odwiedziło nas w tym roku 5 milionów 900 tysięcy gości" - podsumował wiceburmistrz stolicy Bawarii, Josef Schmid. To mniej niż w ubiegłym roku - w 2014 frekwencja wynosiła 6,3 mln gości.

 • "Tusk pokazał w Berlinie, jak pewny siebie jest jego kraj"

  ..."Niemcy wciąż nie raczą traktować Polski jako naprawdę równoprawnego partnera" - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt". Redaktor naczelny gazety Thomas Schmid chwali premiera Donalda Tuska za jego przemówienie, wygłoszone w czwartek w Berlinie.

 • ...3 marca redaktor naczelny "Die Welt" Thomas Schmid ma być przesłuchany w drodze pomocy prawnej przez sąd w Berlinie. Stanie się to w ramach procesu cywilnego wytoczonego przed warszawskim sądem przez obywatela Polski wydawcy niemieckiego dziennika za zwrot "polski obóz koncentracyjny".

 • Polsko-niemiecki film "Zimowa córka" ("Wintertochter") w reżyserii Johannesa Schmida otrzymał w Berlinie Niemiecką Nagrodę Filmową w kategorii filmu dla dzieci. To opowieść o losach mieszkającej w Berlinie dziewczynki poszukującej swej prawdziwej tożsamości.

 • Niemiecki „Die Welt” przeprasza za „polski obóz koncentracyjny”

  Niemiecki dziennik "Die Welt" opublikował przeprosiny za użycie w jednym ze swoich artykułów sformułowania "polski obóz koncentracyjny Majdanek". Redaktor naczelny gazety Thomas Schmid wyraził ubolewanie z powodu zaniepokojenia i troski, które niefortunne sformułowanie wywołało w Polsce.