• Informacje na temat:

  schramm

Artykuły na temat: schramm
 • Mec. Schramm: Karanie za „polskie obozy śmierci” to populizm

  ...regułą, bo wiele państw nie wydaje własnych obywateli” – mówi gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic, prawnik i specjalista od prawa międzynarodowego mec. Piotr Schramm. Chodzi o zapis Ministerstwa(...). Pytanie, czy organy obcego państwa będą współpracowały z nami” – dodaje Schramm. Jego zdaniem ściganie nie będzie skuteczne. „Chodzi o wywołanie krótkotrwałego efektu o charakterze populistycznym...

 • Schramm: Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od jego roli

  ...prezydenta Andrzeja Dudę byłego szefa CBA, gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic, prawnik mec. Piotr Schramm. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie zdecyduje co dalej w sprawie apelacji, po skazaniu Mariusza(...) wyrokiem” – komentuje mecenas. Jego zdaniem „władza wykonawcza nie może konkurować z sądowniczą, a prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od jego roli”. Schramm dodaje, że „retoryka osób...

 • ..."Samo podpisanie protokołu, które wynika z przyjęcia ACTA, to tylko pierwszy krok. Element budowania relacji dyplomatycznych" - podkreśla w rozmowie z reporterem RMF FM Mariuszem Piekarskim adwokat Piotr Schramm. I podkreśla: "Mamy w tej sprawie pole manewru".

 • ..."Rosjanie postawili nas w niezręcznej sytuacji. Od początku realizowali z góry założony scenariusz. Dziś nie ma znaczenia, który raport jest bliższy prawdy, ważniejszy jest ten, który był pierwszy" - tak konferencję MAK i odpowiedź naszej komisji ocenia mecenas Piotr Schramm - pełnomocnik części rodzin, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

 • Piotr Schramm: MAK przekazał dokumenty drugorzędnej wagi

  To materiały o drugorzędnej, jeśli nie trzeciorzędnej wadze - tak ponad 10 tys. stron dokumentów przekazanych Polsce przez rosyjski Międzyrządowy Komitet Lotniczy ocenia pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy 10 kwietnia Piotr Schramm. Twierdzi, że forma przekazania tych materiałów świadczy o tym, że Rosjanie za wszelką cenę chcą udowodnić, iż jednak współpracują z Polakami.

 • Piotr Schramm: Rozwiązanie rosyjskiej komisji nie oznacza końca polsko-rosyjskich konsultacji

  ..."Zakończenie prac Putinowskiej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej nie oznacza końca polsko-rosyjskich konsultacji" - uważa ekspert prawa międzynarodowego mecenas Piotr Schramm. "Dla nas partnerem jest przede wszystkim rząd Federacji Rosyjskiej - podkreśla prawnik w rozmowie z dziennikarką RMF FM.

 • Polski rząd nie powinien dać się zaskoczyć publikacją raportu MAK - mówi zajmujący się międzynarodowymi aspektami śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej mecenas Piotr Schramm. Zachowania polskiego rządu w tej sprawie są dla prawnika niezrozumiałe i niekonsekwentne. Jego zdaniem, szanse na powodzenie działań, które wczoraj zapowiedział premier są bardzo niewielkie.

 • Piotr Schramm: Przekazanie dokumentów przez Rosjan to zabieg medialny

  To materiały o drugorzędnej, jeśli nie trzeciorzędnej wadze - tak ponad 10 tys. stron dokumentów przekazanych Polsce przez rosyjski Międzyrządowy Komitet Lotniczy ocenia pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy 10 kwietnia Piotr Schramm. Twierdzi, że forma przekazania tych materiałów świadczy o tym, że Rosjanie za wszelką cenę chcą udowodnić, iż jednak współpracują z Polakami.

 • Piotr Schramm: Dziwi mnie brak protokołów z sekcji zwłok

  Protokoły z sekcji zwłok - o ile one były w ogóle wykonywane - powinny być już w dyspozycji organów prokuratury - w ten sposób mecenas Piotr Schramm, pełnomocnik jednej z rodzin ofiar katastrofy(...) implozja, to te protokoły z sekcji są o tyle istotne, że być może pozwolą albo na potwierdzenie, albo na wykluczenie tej wersji - podkreśla Schramm w rozmowie z reporterką RMF FM Agnieszką Burzyńską.

 • Adwokat: Użycie kajdanek wobec Frasyniuka - według sądu bezzasadne

  ..."Sąd orzekł, że zastosowanie wobec Władysława Frasyniuka kajdanek podczas jego zatrzymania 14 lutego b.r. było działaniem bezzasadnym" - poinformował adwokat Frasyniuka, mec. Piotr Schramm. Sąd nie zakwestionował przy tym legalności samego zatrzymania.

Zdjęcia na temat: schramm
Wideo na temat: schramm