• Informacje na temat:

  schroeder gerhard

Artykuły na temat: schroeder gerhard
 • "Bild": W SPD narasta oburzenie. Wykluczą Gerharda Schroedera?

  Niemiecka SPD oficjalnie nie chce wypowiadać się w sprawie byłego kanclerza Gerharda Schroedera i jego przyjaźni z Władimirem Putinem, jednak w partii narasta oburzenie i mnożą się głosy za wykluczeniem Schroedera z partii - pisze we wtorek dziennik "Bild".

 • Gerhard Schroeder szefem rady dyrektorów Rosnieftu

  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został szefem rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft. Schroeder według mediów utrzyma zarazem stanowisko przewodniczącego komitetu akcjonariuszy spółek Nord Stream i Nord Stream 2.

 • Gerhard Schroeder otrzymał najwyższe czeskie odznaczenie

  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder otrzymał najwyższe czeskie odznaczenie państwowe za wkład w rozwój relacji między oboma krajami. Politykowi SPD, krytykowanemu za lobbowanie na rzecz Rosji, order wręczył w sobotę prezydent Czech Milosz Zeman.

 • Rozpadło się czwarte małżeństwo Gerharda Schroedera

  Czwarte małżeństwo byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera skończyło się fiaskiem - pisze dziennik "Bild". 70-letni polityk i jego małżonka Doris rozstali się po blisko 18 latach.

 • ​Niemcy: Gerhard Schroeder apeluje o "nowoczesną politykę imigracyjną"

  Były kanclerz Niemiec, socjaldemokrata Gerhard Schroeder zaapelował o "nowoczesną politykę imigracyjną". Starzejące się Niemcy potrzebują imigrantów, jeśli chcą pozostać krajem silnym gospodarczo i socjalnie - podkreślił na łamach "Welt am Sonntag".

 • Gerhard Schroeder - twardziel ze słabością do Rosji

  Gerhard Schroeder przejdzie do historii jako autor programu reform Agenda 2010, które do dziś uważane są za fundament niemieckich sukcesów gospodarczych. Jego przyjaźń z Władimirem Putinem dziwi nawet kolegów z SPD. W poniedziałek b. kanclerz kończy 70 lat.

 • Schroeder: Możemy być zadowoleni, że mamy Putina

  W wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Die Zeit" były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder uznał za absurdalne podejrzenia, że Rosjanie zagrażają krajom bałtyckim, czy Polsce. Jego zdaniem, Niemcy popełniły błąd wysyłając wojsko w pobliże granicy z Rosją.

 • Ambasador Ukrainy: Schroeder nie jest na "czarnej liście"

  Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk w czwartek zdementował pojawiające się w niemieckich mediach doniesienia, jakoby były kanclerz RFN, powiązany z sektorem wydobywczym Rosji Gerhard Schroeder znajdował się na liście osób ściganych przez ukraińskie MSW.

 • Przyjęcie na 70. urodziny Gerharda Schroedera zakłóciła groźba zamachu bombowego

  W poniedziałek wieczorem w Kronbergu w Taunusie odbywało się kolejne przyjęcie urodzinowe na cześć 70-letniego, byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. Tym razem był to prezent grupy bankowej(...) stwierdził: - Nie będę tego komentować. Zaznaczył tylko, że Gerhard Schroeder od roku 2006 należy do międzynarodowego grona doradców konsorcjum bankowego Rothschild i z tej racji wydano na jego cześć...

 • "FAZ": Żaden kanclerz nie upadł tak nisko jak Schroeder

  Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w ostrych słowach krytykuje w sobotę byłego kanclerza Gerharda Schroedera za przyjęcie stanowiska szefa rady dyrektorów w rosyjskim koncernie naftowym Rosnieft, nazywając jego decyzję "aferą państwową".

Zdjęcia na temat: schroeder gerhard
Dyskusje na temat: schroeder gerhard