• Informacje na temat:

  schulz

Artykuły na temat: schulz
 • Martin Schulz bez posłuchu

  Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) nie wygrała wyborów od 15 lat, a i wówczas zwyciężyła o włos, bo o sześć tysięcy głosów w 80-milionowym państwie. Dziś niewiele wskazuje, by kryzys niemieckiej lewicy miał przełamać Martin Schulz.

 • Martin Schulz wybrany przez aklamację

  Martin Schulz, do niedawna przewodniczący Parlamentu Europejskiego, został w niedzielę nowym przewodniczącym Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, zastępując na tej funkcji Sigmara Gabriela. Schulz nie otrzymał ani jednego głosu sprzeciwu i został wybrany przez aklamację.

 • Sondaż: Martin Schulz niewiarygodny

  Ostatnie badanie preferencji wyborczych SonntagsTrend wskazuje na niski poziom wiarygodności Martina Schulza - kandydata socjaldemokratów na kanclerza - wśród wyborców.

 • Sondaż: Schulz dorównuje Merkel

  W bezpośrednim głosowaniu na kanclerza Martina Schulza wybrałoby 41 proc. Niemców, dokładnie tylu co Merkel - wynika z sondażu ARD-Deutschlandtrend.

 • Martin Schulz: Trump upokorzył Niemców

  Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz skrytykował w piątek w Berlinie prezydenta USA Donalda Trumpa za - jego zdaniem - agresywną postawę wobec Niemiec i Europy podczas wizyty w Brukseli. Według mediów Trump mówił o "bardzo złych Niemcach".

 • Oburzenie po wypowiedzi Schulza o Merkel

  ..."Niegodne", "szczyt bezczelności", "niesmaczne" – tak partie chadeckie CDU i bawarska CSU komentowały atak werbalny Martina Schulza (SPD) na kanclerz Angelę Merkel (CDU). Jednak nie tylko chadecy krytykowali Schulza. Szef bawarskiej CSU Horst Seehofer stwierdził, że Schulz najwyraźniej "stracił nerwy na dość wczesnym etapie kampanii wyborczej".

 • Kim jest żona Martina Schulza? Ma polskie korzenie

  O polskich korzeniach żony Martina Schulza niewiele wiadomo. Kandydat na kanclerza nie mówi o swoim życiu prywatnym.

 • Martin Schulz oficjalnym kandydatem na kanclerza Niemiec

  Zarząd SPD oficjalnie nominował byłego szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza na kandydata partii na kanclerza. Schulz będzie rywalem Angeli Merkel w walce o fotel kanclerza w wyborach do Bundestagu 24 września tego roku.

 • Niemcy: Schulz proponuje Merkel stanowisko w swoim rządzie

  Na dwa tygodnie przed wyborami do Bundestagu kandydata SPD na kanclerza Martina Schulza pomimo niekorzystnych wyników w sondażach nie opuszcza dobry humor. Schulz powiedział w poniedziałek w Berlinie, że Angela Merkel może po wyborach dostać stanowisko w jego rządzie.

 • Merkel kontra Schulz. Spór o Agendę 2010

  Angela Merkel broni Agendy 2010 w odróżnieniu od swego konkurenta w wyścigu o fotel kanclerza, Martina Schulza.

Zdjęcia na temat: schulz
Wideo na temat: schulz