• Informacje na temat:

  schuman robert

Artykuły na temat: schuman robert
 • Proces beatyfikacyjny Schumana. "Jego praca polityczna była drogą do świętości"

  Proces beatyfikacyjny Roberta Schumana, jednego z ojców założycieli Zjednoczonej Europy, jest na etapie redakcji positio - dokumentu, który ma wykazać heroiczność jego cnót - powiedział we wtorek w Warszawie o. Bernard Ardura, postulator procesu.

 • "Wolna Polska europejska". Ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana

  ..."Chcemy Europy..." - pod takim hasłem ulicami Warszawy przeszła 18. Parada Schumana, zorganizowana jak co roku w ramach obchodów międzynarodowego Dnia Europy. Idący w paradzie skandowali m.in. "Jesteśmy w Unii, jesteśmy dumni" czy "Chcemy Polski europejskiej". Szef Rady Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana Piotr Nowina-Konopka przekonywał zaś, że "tylko wrogowie Polski mogą być wrogami Unii...

 • Kilka tysięcy osób przeszło w niedzielę Traktem Królewskim w Warszawie w XI Paradzie Schumana. Ważnym akcentem tegorocznej parady była kwestia integracji z osobami niepełnosprawnymi. Przypomniano też, że 60 lat temu ogłoszony został Plan Schumana.

 • Fundacja Schumana planuje paradę i "przesłuchanie" prezydenta

  Tradycyjna parada ulicami Warszawy, przejazd "tramwaju europejskiego" z kandydatami na europosłów na pokładzie oraz "przesłuchanie" prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat UE - planuje na 10-lecie Polski w Unii Europejskiej Fundacja Schumana.

 • Znani politycy na XI Paradzie Schumana

  Szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i były premier Tadeusz Mazowiecki to niektóre z osób, z którymi będą mogli w sobotę porozmawiać uczestnicy XI Parady Schumana.

 • W sobotę z okazji Święta Europy ulicami Warszawy przejdzie XII Parada Schumana, której hasłem przewodnim jest w tym roku Europejski Dzień Wolontariatu. Przemówienie na Paradzie ma wygłosić prezydent Bronisław Komorowski.

 • Parada Schumana w Warszawie

  W rytmie afrykańskich bębnów przeszła w sobotę ulicami Warszawy Parada Schumana. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy jest solidarność z innymi regionami na świecie.

 • XI Parada Schumana w Warszawie

  Kilka tysięcy osób przeszło Traktem Królewskim w Warszawie w XI Paradzie Schumana. Ważnym akcentem tegorocznej parady była kwestia integracji z osobami niepełnosprawnymi. Przypomniano też, że 60 lat temu ogłoszony został Plan Schumana.

 • Prezentację polityków Unii Europejskiej rozpoczynamy od tzw. ojców-założycieli Wspólnoty. Jedną z kluczowych postaci w historii zjednoczonej Europy, współtwórcą idei powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali był minister spraw zagranicznych Francji - Robert Schuman.

 • Marsze w stolicy: KOD "Jesteśmy i będziemy w Europie", narodowców "Odwagi Polsko!" i Parada Schumana

  W sobotę w Warszawie trzy duże pochody: współorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji marsz "Jesteśmy i będziemy w Europie"; sympatyków Ruchu Narodowego pod hasłem "Odwagi, Polsko!" oraz coroczna Parada Schumana. Poniżej relacja z wydarzeń.

Dyskusje na temat: schuman robert