• Informacje na temat:

  ścibor-rylski

Artykuły na temat: ścibor-rylski
 • ​Ołdakowski: Gen. Ścibor-Rylski przekazywał etos "braterstwa i służby"

  Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski w młodzieży widział wyjątkowego odbiorcę pamięci o powstaniu. Przekazywał jej etos "braterstwa i służby" - powiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Przypomniał, że zmarły w piątek generał był współtwórcą kierowanej przez niego placówki.

 • Podano datę pogrzebu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego

  Urząd miasta stołecznego Warszawa poinformował, że pogrzeb generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 13. "Zgodnie z wolą generała msza święta odprawiona zostanie w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie. Po nabożeństwie generał zostanie odprowadzony do rodzinnego grobu na powązkowskim cmentarzu" - można przeczytać w komunikacie magistratu.

 • Nie żyje generał Zbigniew Ścibor-Rylski ps. "Motyl". Miał 101 lat

  W wieku 101 lat odszedł generał Zbigniew Ścibor-Rylski ps. "Motyl". O jego śmierci poinformowało w mediach społecznościowych m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • "Żegnam Was". Zobacz wzruszające przemówienie gen. Ścibor-Rylskiego sprzed roku

  ..."W najśmielszych marzeniach nie myślałem, że uda mi się w tej uroczystości uczestniczyć i od serca parę słów powiedzieć" - mówił generał Zbigniew Ścibor-Rylski, obecny przed rokiem na 73. obchodach(...) Warszawskiego przekazało smutną wiadomość: gen. Zbigniew Ścibor-Rylski zmarł w wieku 101 lat.

 • Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski nie żyje. Odszedł w wieku 101 lat

  W wieku 101 lat zmarł żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, prezes Związku Powstańców Warszawskich, członek grupy inicjatywnej Muzeum Powstania Warszawskiego, gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. Motyl. O śmierci generała poinformowało w mediach społecznościowych m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski kończy dzisiaj 100 lat

  ...​Żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, prezes Związku Powstańców Warszawskich, członek grupy inicjatywnej Muzeum Powstania Warszawskiego gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. Motyl skończył 100 lat.

 • Galperyn o gen. Ścibor-Rylskim: Ważny dla niego był los ludności cywilnej w powstaniu

  Dla gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, który przywiązywał ogromną wagę do pamięci o Powstaniu Warszawskim, ważne były tragiczne losy ludności cywilnej – tam wspomina zmarłego w wieku 101 lat generała Zbigniew Galperyn ps. Antek, weteran AK i żołnierz Powstania Warszawskiego. Był wspaniałym kolegą - dodał.

 • ​Grób, w którym spocznie gen. Ścibor-Rylski, jest w opłakanym stanie. Trwa renowacja

  Generał Zbigniew Ścibor-Rylski odszedł w piątek w wieku 101 lat. Był żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, prezesem Związku Powstańców Warszawskich i członkiem grupy inicjatywnej Muzeum Powstania Warszawskiego. Spocznie na Powązkach w Warszawie - w grobie, w którym spoczywa jego żona Zofia Rapp-Kochańska. Nagrobek jest jednak w fatalnym stanie. Dzięki zbiórce pieniędzy...

 • Pogrzeb gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. "Swoim życiem dowiodłeś, że zło nie wygrywa"

  ...-Rylskim: Najpełniej opisują go słowa - "dobry" i "wierny" Te dwa słowa: dobry i wierny najpełniej opisują życie i dokonania śp. generała. Gen. Ścibor-Rylski był człowiekiem dobrym, lubianym(...) bp Guzdek, przypominając o poświęceniu z jakim Ścibor-Rylski walczył dla Polski w latach II wojny światowej. Egzamin z wierności zdał z wyróżnieniem - ocenił duchowny. Bp Guzdek wspominał również...

 • Biegli: Udział gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego w procesie lustracyjnym przeciwwskazany

  ...służbami specjalnymi PRL. Obrona odpiera ten zarzut. Gen. Ścibor-Rylski podlega lustracji jako członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari W lipcu Sąd Okręgowy Warszawa-Praga na wniosek obrony(...) przypadku o współpracy w rozumieniu ustawy, odparł: "Będziemy o tym dyskutować, kiedy sprawa się zacznie". Ścibor-Rylski podlega lustracji jako członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari. Pion...

Zdjęcia na temat: ścibor-rylski
Wideo na temat: ścibor-rylski
Dyskusje na temat: ścibor-rylski