• Informacje na temat:

  sd

Artykuły na temat: sd
 • Wybory parlamentarne w Szwecji. Antyimigranccy SD urośli w siłę

  W niedzielnych wyborach parlamentarnych, po przeliczeniu 99 proc. głosów, zwycięża rządząca Szwecją Partia Robotnicza-Socjaldemokraci (S) z wynikiem 28,4 proc. Trzecie miejsce osiąga antyimigranckie ugrupowanie Szwedzcy Demokraci (SD), otrzymując 17,6 proc. głosów.

 • Real Madryt - SD Huesca. Bale dał zwycięstwo "Królewskim"

  Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe beniaminka SD Huesca 1:0 w 15. kolejce i awansowali na czwartą pozycję w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Gareth Bale.

 • "Laury Demokracji" od SD dla Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego

  Z okazji 80. rocznicy powstania pierwszych Klubów Demokratycznych i Stronnictwa Demokratycznego wręczono w niedzielę "Laury Demokracji" byłym prezydentom: Lechowi Wałęsie, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu i Bronisławowi Komorowskiemu.

 • Andrzej Potocki z zarządu głównego SD. Politycy Stronnictwa uważają, że Kraków i Małopolska potrzebują polityki mądrej, pozytywnej i prowadzonej w interesie mieszkańców poza partyjnymi rozgrywkami. SD...

 • SD poparło Olechowskiego

  .... Przeciwnie - głowa państwa musi mieć zdolność reprezentowania wszystkich Polaków, niezależnie od dzielących ich różnic" - oceniono. Według SD takim człowiekiem jest Olechowski. Sam Olechowski...

 • Stowarzyszenia Dziennikarzy RP protestuje przeciwko poddawaniu dziennikarzy TVP weryfikacji; jej wyniki mają zadecydować o tym, kto pozostanie w telewizji na etacie. W swoim stanowisku SD RP krytykuje też zatrudnienie firmy zewnętrznej do przeprowadzenia testów.

 • Olechowski szefem Rady Programowej SD

  Andrzej Olechowski został szefem Rady Programowej Stronnictwa Demokratycznego i ma kierować pracami nad nowym programem SD - poinformował szef tej partii Paweł Piskorski. Olechowski pozostanie jednak bezpartyjny, nie będzie członkiem Stronnictwa.

 • Sąd partyjny wyklucza Piskorskiego z SD

  Naczelny sąd partyjny Stronnictwa Demokratycznego - składający się z osób przeciwnych polityce prowadzonej przez szefa partii Pawła Piskorskiego - zdecydował o wykluczeniu go z SD. O decyzji sądu poinformował jego przewodniczący Jacek Ludziak. Piskorski decyzji nie uznaje, twierdząc, że nie ma ona mocy prawnej.

 • ...z zaproszenia i będziemy starali się wesprzeć tę listę swoim działaniem - dodał i podkreślił jednocześnie, że SD nie weszło w skład koalicyjnego komitetu wyborczego. - W "Porozumieniu dla Przyszłości" znajdujemy rozsądnych ludzi i partnerów, ale nie jesteśmy członkiem tej koalicji - powiedział Piskorski. Poinformował, że do 19 marca struktury SD w regionach będą zgłaszać kandydatów, spośród których...

 • Piskorski ma plan dla SD

  Potrzebne są tzw. znane nazwiska, pieniądze i śmiałe założenia. SD nie będzie brała udziału w czerwcowych wyborach do europarlamentu, bo nie miała czasu na ich przygotowanie. Piskorski zakłada jednak, że gotowość do takich działań Stronnictwo osiągnie późną wiosną przyszłego roku. Celem są wybory samorządowe i prezydenckie. Według nieoficjalnych informacji, kandydatem SD na prezydenta ma...

Zdjęcia na temat: sd