• Informacje na temat:

  secesja

Artykuły na temat: secesja
 • "Secesja Katalonii od Hiszpanii to secesja od Europy"

  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani ostrzegł, że secesja Katalonii oznacza też oderwanie się od Europy. W wywiadzie dla "Il Giornale" powtórzył, że nikt w Europie nie uzna przegłosowanej przez parlament Katalonii niepodległości.

 • Szef PE:Secesja od Hiszpanii to secesja od Europy

  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani ostrzegł, że secesja Katalonii oznacza też oderwanie się od Europy. W wywiadzie dla "Il Giornale" w sobotę powtórzył, że nikt w Europie nie uzna przegłosowanej przez parlament Katalonii niepodległości.

 • Hiszpańskie media: Premier Katalonii rozłożył w czasie secesję

  ...zakończeniu nie ukrywali, że dziwaczne wystąpienie Puigdemonta wcale im się nie podobało" - ocenił TVE24.   Secesja odłożona w czasie Hiszpańskie media zgodnie twierdzą, że faktyczne wprowadzenie...

 • Belle Époque - oblicza secesji

  Na świecie Art Nouveau, Jugendstil, belle époque... w Polsce po prostu secesja - jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów sztuki z przełomu XIX i XX wieku. Jego bogatą ornamentykę, fascynację florą i fauną zobaczymy na najnowszej wystawie w Muzeum Śląskim.

 • Towarzystwa Miłośników Lwowa. Wystawa "Secesja Lwowa i Kresów" będzie czynna w Muzeum Militariów od 27 lipca do 26 sierpnia. Wrocław, Sukiennice 14/15.

 • Secesja na karcie pocztowej

  Pocztówki okolicznościowe, satyryczne, patriotyczne i krajoznawcze z przełomu XIX i XX wieku można oglądać na wystawie "Secesja na karcie pocztowej", otwartej w poniedziałek w Muzeum Historii Katowic.

 • Secesja Szkocji w rękach pół mln niezdecydowanych!

  Najnowsze sondaże opinii w Szkocji, pomijające niezdecydowanych, sugerują, że wynik niepodległościowego referendum 18 września nie jest przesądzony. Trzy badania dają przewagę unionistom, a jeden separatystom. Wynik jest w rękach pół miliona niezdecydowanych.

 • W wyniku konfliktu z Madrytem wzrosło poparcie dla ugrupowań opowiadających się za secesją Katalonii i w przypadku przedterminowych wyborów separatyści umocniliby się w regionalnym parlamencie - wynika z sondażu na zlecenie dziennika "El Periodico".

 • Hiszpania: Demonstracja przeciwników secesji Katalonii w Barcelonie

  ​Tysiące Hiszpanów wyległy w niedzielę na ulice Barcelony, aby demonstrować przeciwko planom odłączenia się Katalonii od Hiszpanii. Przed tygodniem w referendum w tym regionie za niepodległością opowiedziało się 90,18 proc. głosujących. Hasłem demonstracji jest slogan: "Wystarczy. Odzyskajmy mądrość".

 • Barcelona: Wielka manifestacja przeciwników secesji Katalonii

  Setki tysięcy Hiszpanów wyszły w niedzielę na ulice Barcelony, aby demonstrować przeciwko planom odłączenia się Katalonii od Hiszpanii. Przed tygodniem w referendum w tym regionie za niepodległością opowiedziało się 90,18 proc. głosujących. Hasłem demonstracji jest slogan: "Wystarczy. Odzyskajmy mądrość".

Wideo na temat: secesja
 • Gminna secesja na Śląsku

  Mieszkańcy Jankowic niedaleko Rybnika na Śląsku mają dość bycia w jednej gminie ze Świerklanami i chcą secesji. Powołali już komitet i piszą wniosek. Czarę goryczy przelały plany inwestycyjne wójta, który chce wybudować nowy gmach siedziby gminy. Kłopot w tym, że stary leży w Jankowicach, a wójt nazwał go "budką z przylepcami".

 • Jakie zmiany czekają Wielką Brytanię po secesji Szkocji?

  Ewentualna niepodległość Szkocji będzie wiązać się z dużymi zmianami dla całego Zjednoczonego Królestwa. Może spowodować konieczność modyfikacji wyglądu flagi Wielkiej Brytanii, być może będzie trzeba zmienić nazwę królestwa na Zjednoczone Królestwo Anglii, Walii i Północnej Irlandii. W przypadku odłączenia się Szkocji, Wielka Brytania straci również 32% swojej powierzchni oraz 8% ludności.