• Informacje na temat:

  secesyjna wojna

Artykuły na temat: secesyjna wojna
 • Czas secesyjnej apokalipsy

  ...„American War”- powieściowy debiut Omara El Akkada – nosi w polskim przekładzie tytuł „Ameryka w ogniu”. Brzmi to bardziej filmowo, jakby w nawiązaniu do słynnego filmu - „Missisipi w ogniu”. Jednak w powieści nie chodzi o ten żywioł. To apokalipsa wody - potop, który połyka całe połacie lądu. Chociaż, tak naprawdę, fabułę książki stanowi wojna ludzi – nowa wojna secesyjna, rozgrywająca się dwa...

 • 150 lat po wojnie secesyjnej Ameryka wciąż podzielona

  ...9 kwietnia 1865 r. zakończyła się wojna secesyjna. Zwycięstwo wojsk Unii (Północy) uratowało USA przed rozpadem i doprowadziło do zniesienia niewolnictwa w całym kraju. 150 lat później między północnymi a południowymi stanami wciąż utrzymują się duże różnice.

 • Polska premiera dokumentu o wojnie secesyjnej twórcy "Gladiatora"

  "Gettysburg", dokument twórców "Gladiatora" i "Top Gun", zostanie premierowo pokazany w Polsce na kanale History w niedzielę, 8 lipca. Film skupiający się na tytułowej kluczowej bitwie wojny secesyjnej został bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków i zgarnął cztery statuetki Emmy.

 • Film animowany "Warszawa 1935", pokazujący w 3D, jak wyglądała przed II wojną - nim dokonano wojennych zniszczeń - stolica Polski, od piątku można oglądać w kinach. - Zobaczcie, jak piękne było to miasto, nazywane Paryżem północy - zachęcają widzów twórcy.

 • Pora zakończyć wojnę z terrorem i znieść ustawy przyjęte po 11 września, które na nią zezwalają. USA wydały na tę wojnę dwa biliony dol. Nic dziwnego, że powstał deficyt budżetowy - pisze w piątek na łamach "Washington Post" pisarz i publicysta Fareed Zakaria.

 • 150 lat temu car Aleksander sprzedał Amerykanom Alaskę

  ...jako szeregowy gdy wybuchła wojna secesyjna. Walczył po stronie Północy i wywalczył sobie stopień generalski. Był ciotecznym bratem Fryderyka Chopina.

 • Odnaleziono rzadką kopię Deklaracji Niepodległości z XIX wieku

  Wykonana w latach dwudziestych XIX wieku dla ówczesnego prezydenta USA Jamesa Madisona kopia Deklaracji Niepodległości odnalazła się przy okazji transakcji opiewającej na siedmiocyfrową kwotę. Unikalny dokument przetrwał wojnę secesyjną. Był schowany za tapetą.

 • ...1861 - wojska Południa zaatakowały Fort Sumter. W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się wojna secesyjna. 1870 - w kwietniu Bank Galicyjski dla Handlu...

 • ...1861 - wojska Południa zaatakowały Fort Sumter. W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się wojna secesyjna. 1870 - w kwietniu Bank Galicyjski dla Handlu...

 • ...1861 - wojska Południa zaatakowały Fort Sumter. W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się wojna secesyjna. 1921 - rozpoczęto regularne loty na linii Paryż...

Dyskusje na temat: secesyjna wojna