• Informacje na temat:

  sejm wielki

Artykuły na temat: sejm wielki
 • Sejm uczcił Pawła Adamowicza. „To był wielki człowiek”

  ...„Żegnamy dziś naszego kolegę i przyjaciela, Paweł Adamowicz był człowiekiem wielkiego charakteru, był bardzo odważny, nie bał się walki, ale chciał też budować i to robił, swe życie poświęcił ukochanemu Gdańskowi” - powiedział w środę w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna.

 • Sejm: Zaostrza się debata o Sądzie Najwyższym

  W Sejmie trwa debata na temat proponowanych przez PiS zmian w Sądzie Najwyższym. O godz. 16 prowadzący obrady Sejmu wicemarszałek Joachim Brudziński poinformował, że jest pięć godzin opóźnienia(...) przed zapowiedzianym już spotkaniem z marszałkami Sejmu i Senatu.

 • Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym

  Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym. Nowa ustawa przewiduje m.in. utworzenie trzech nowych Izb Sądu Najwyższego, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Projektem autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zajmie się teraz Senat.

 • Sejm uchwalił ustawę o prokuraturze

  Sejm przyjął ustawę o prokuraturze. Przewiduje ona między innymi połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Przepisami zajmie się w piątek senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

 • Gorąca debata w Sejmie. Rząd Morawieckiego z wotum zaufania

  Po trwającej kilka godzin debacie w Sejmie, rząd Mateusza Morawieckiego otrzymał wotum zaufania. Opozycja zarzucała Radzie Ministrów m.in. brak nadzoru nad KNF, fatalne przeprowadzenie reformy edukacji i wprowadzanie dodatkowych opłat i podatków. Morawiecki twierdził, że w kraju jest wprowadzana „dobra zmiana”, ale ze wsparcie opozycji mogłaby to być „wspaniała zmiana”.

 • Z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej Sejm przyjął uchwałę

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa wyrazy szacunku i wdzięczności wszystkim, którzy przez 225 lat podejmowali starania, by spełnić ślub złożony przez Sejm Wielki - głosi uchwała przyjęta przez posłów z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.

 • Sejm podjął decyzję. Radosław Sikorski został marszałkiem Sejmu

  Po burzliwej debacie, jaka odbyła się w Sejmie, zapadła decyzja, Radosław Sikorski został wybrany na marszałka Sejmu. Za jego kandydaturą głosowało 233 posłów, przeciw 143, wstrzymało się 62 posłów. Głosowało łącznie 438 posłów. Sejm wybrał marszałka bezwzględną większością głosów.

 • Awantura w Sejmie. Kaczyński ostro do posłów Platformy Obywatelskiej

  Do gorącej debaty doszło w Sejmie w związku z wyborem Donalda Tuska na szefa RE. PO domagała się, aby Sejm pogratulował Tuskowi. "To wielki dzień dla Polski" - zwracał się Grzegorz Schetyna (PO) do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ten odparł: "Gratuluję Panu. Pan wygrał, ale Polska przegrała".

 • Sejm: Debata nad wnioskami PO o wotum nieufności wobec wicepremier Szydło i minister Rafalskiej

  Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja.

 • Kancelaria Sejmu planuje wielką inwestycję. Będzie kosztować miliony

  ..."Kancelaria Sejmu analizuje, czy wykonać gruntowny remont Nowego Domu Poselskiego, czy go wyburzyć i wznieść nowy obiekt - powiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak dodał, niezależnie od wybranego rozwiązania, inwestycja potrwa kilka lat.

Zdjęcia na temat: sejm wielki
Wideo na temat: sejm wielki
Dyskusje na temat: sejm wielki