• Informacje na temat:

  sejm wielki

Artykuły na temat: sejm wielki
 • Sejm: Zaostrza się debata o Sądzie Najwyższym

  W Sejmie trwa debata na temat proponowanych przez PiS zmian w Sądzie Najwyższym. O godz. 16 prowadzący obrady Sejmu wicemarszałek Joachim Brudziński poinformował, że jest pięć godzin opóźnienia(...) przed zapowiedzianym już spotkaniem z marszałkami Sejmu i Senatu.

 • Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym

  Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym. Nowa ustawa przewiduje m.in. utworzenie trzech nowych Izb Sądu Najwyższego, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Projektem autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zajmie się teraz Senat.

 • Sejm uchwalił ustawę o prokuraturze

  Sejm przyjął ustawę o prokuraturze. Przewiduje ona między innymi połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Przepisami zajmie się w piątek senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

 • Z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej Sejm przyjął uchwałę

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa wyrazy szacunku i wdzięczności wszystkim, którzy przez 225 lat podejmowali starania, by spełnić ślub złożony przez Sejm Wielki - głosi uchwała przyjęta przez posłów z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.

 • Sejm podjął decyzję. Radosław Sikorski został marszałkiem Sejmu

  Po burzliwej debacie, jaka odbyła się w Sejmie, zapadła decyzja, Radosław Sikorski został wybrany na marszałka Sejmu. Za jego kandydaturą głosowało 233 posłów, przeciw 143, wstrzymało się 62 posłów. Głosowało łącznie 438 posłów. Sejm wybrał marszałka bezwzględną większością głosów.

 • Awantura w Sejmie. Kaczyński ostro do posłów Platformy Obywatelskiej

  Do gorącej debaty doszło w Sejmie w związku z wyborem Donalda Tuska na szefa RE. PO domagała się, aby Sejm pogratulował Tuskowi. "To wielki dzień dla Polski" - zwracał się Grzegorz Schetyna (PO) do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ten odparł: "Gratuluję Panu. Pan wygrał, ale Polska przegrała".

 • Kancelaria Sejmu planuje wielką inwestycję. Będzie kosztować miliony

  ..."Kancelaria Sejmu analizuje, czy wykonać gruntowny remont Nowego Domu Poselskiego, czy go wyburzyć i wznieść nowy obiekt - powiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak dodał, niezależnie od wybranego rozwiązania, inwestycja potrwa kilka lat.

 • Sejm: Debata nad wnioskami PO o wotum nieufności wobec wicepremier Szydło i minister Rafalskiej

  Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja.

 • Tysiące ludzi protestowało przed Sejmem. W środku dyżury pełnią posłowie opozycji

  Posłowie opozycji przez kilka godzin blokowali w piątek sejmową mównicę. Był to protest po wykluczeniu z obrad przez marszałka posła, który na mównicy sejmowej umieścił kartkę z hasłem: "Wolne media w Sejmie". Obrady przeniesiono do Sali Kolumnowej, w której Sejm uchwalił przyszłoroczny budżet i ustawę dezubekizacyjną. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zamknął przed północą posiedzenie, które...

 • ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  ..."Na razie, z informacji, które mam, płotu wokół Sejmu nie będzie" - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Zobaczymy, jak będzie w przyszłości, bo trzeba wziąć pod uwagę, że prawie wszystkie parlamenty na świecie są ogrodzone" - dodał.

Zdjęcia na temat: sejm wielki
Wideo na temat: sejm wielki
Dyskusje na temat: sejm wielki