• Informacje na temat:

  sekularyzacja

Artykuły na temat: sekularyzacja
 • Prymas Grecji w Warszawie: Naszym wrogiem jest sekularyzacja, która zalała Europę

  Dziś naszym wrogiem nie jest jakiś naród, który chce okupować naszą ojczyznę, ale sekularyzacja, która przeniknęła nasze ojczyzny, zalała Europę - podkreślił prymas Grecji abp Sevastianos Rossolatos podczas niedzielnych obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie. W tym roku IX Święto Dziękczynienia przebiega pod hasłem "Chrzest Darem Miłosierdzia".

 • Sekularyzacja Francji poza dyskusją

  ...- Nasza sekularyzacja jest poza dyskusją - powiedział Chirac w czasie przemówienia w Valenciennes. We Francji, w której żyje ponad 5 milionów muzułmanów, od ponad 10 lat trwa zażarta dyskusja na temat prawa uczennic wyznających islam do chodzenia do szkoły z chustą na głowie. Chirac sprzeciwia się, aby w konstytucji europejskiej znalazły się bezpośrednie odwołania do Boga oraz chrześcijańskiej...

 • "Niebezpieczeństwo pełzającej sekularyzacji w Kościele".

  Przed "niebezpieczeństwem pełzającej sekularyzacji w Kościele" przestrzegł Benedykt XVI w homilii podczas mszy, odprawionej przed bazyliką świętego Jana na Lateranie w czwartek wieczorem w uroczystość Bożego Ciała.

 • Sumując wyniki SLD, Palikota i PO, która też nie jest ulubienicą Kościoła, po raz pierwszy mamy konfigurację wskazującą, że pomoc Kościoła chyba niewiele już znaczy. Być może to znak, że jesteśmy u progu sekularyzacji kraju - ocenił politolog Radosław Markowski.

 • Metropolita Waszyngtonu kardynał Donald William Wuerl powiedział podczas pierwszej poniedziałkowej sesji synodu biskupów w Watykanie na temat nowej ewangelizacji, że skandal pedofilii podważył zaufanie wiernych do Kościoła. Mówił też o "tsunami" sekularyzacji.

 • Abp Sawa: Europa i Polska potrzebuje wzmacniania duchowości

  Arcybiskup Sawa ocenił, że sekularyzacja stawia nas wobec wielu patologii: nienawiści, terroryzmu czy kryzysu moralno-duchowego.  - Dlatego my, ludzie wiary, winniśmy sobie uświadomić, że dzisiejsze społeczeństwo Europy i naszej ojczyzny potrzebuje ciągłego przypominania o wartościach chrześcijańskich, wzmacniania duchowości i chrześcijańskiej nadziei - powiedział zwierzchnik polskiego...

 • Sobór polskiej Cerkwi: Niszczone są fundamenty życia prawosławnej rodziny

  ...hierarchowie zwracają uwagę na zagrożenia dla życia duchowego. Jak piszą, globalizacja i sekularyzacja współczesnego życia "stawiają swoją pieczęć" na życiu duchowym. "Niszczone są fundamenty zdrowego życia...

 • Świat coraz bardziej "pogrąża się w otchłani grzechu", a sekularyzacja i globalizacja "nakładają swoją pieczęć" na nasze życie duchowe - podkreślają prawosławni hierarchowie w liście do wiernych i duchowieństwa, z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 • Hołd pruski

  Hołd pruski to hołd lenny, który został złożony 10 kwietnia 1525 r. Zygmuntowi Staremu przez Albrechta Hohenzollerna w Krakowie. Dokonano wówczas sekularyzacji państwa zakonnego, które stawało się lennem Rzeczypospolitej.

 • ​Papież: Czy mamy ekskomunikować młodzież za styl życia?

  ​Podczas spotkania z biskupami przybyłymi do Filadelfii na zlot rodzin papież Franciszek apelował do nich w niedzielę o zmianę postawy. Mówił, że nie można tylko narzekać na sekularyzację, i pytał: czy mamy "ekskomunikować" młodzież za styl życia?

Dyskusje na temat: sekularyzacja