• Informacje na temat:

  senat rp

Artykuły na temat: senat rp
 • ​Arabia Saudyjska potępiła Senat USA

  Arabia Saudyjska potępiła w niedzielę stanowisko amerykańskiego Senatu, który kilka dni temu przyjął rezolucję, w której uznał saudyjskiego księcia Muhammada ibn Salmana odpowiedzialnym za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

 • Senat USA w głosowaniu przeprowadzonym w piątek nad ranem zatwierdził solidną przewagą głosów porozumienie budżetowe przywódców obu partii. Porozumienie to, w przypadku zaaprobowania przez Izbę Reprezentantów, pozwoli na wznowienie działalności rządu federalnego.

 • ​Senat rozpoczął posiedzenie

  W środę po godz. 11. Senat rozpoczął posiedzenie. Zajmie się m.in.: ustawą o działaniach antyterrorystycznych, nowelizacją ustawy o OZE oraz zmianami w Prawie łowieckim i w ustawie o działalności leczniczej.

 • Ustawa degradacyjna w Senacie

  W środę w Senat zajmuje się tzw. ustawą degradacyjną, która we wtorek została przyjęta przez Sejm. Ustawa zakłada możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach(...) organizacje", których ustawa nie wymienia z nazwy.   Senator zwracał też uwagę na "nieostre" - jego zdaniem - sformułowanie mówiące o tym, że stopnia wojskowego będą pozbawiane osoby, które...

 • ​Karczewski: 1 lutego dodatkowe posiedzenie Senatu

  ...1 lutego odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu - poinformował w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 • ​Senat przystępuje do wyboru uzupełniającego ławników SN

  Senat przystępuje do wyboru uzupełniającego 25 ławników Sądu Najwyższego pierwszej kadencji; termin zgłaszania kandydatów na ławników upływa 25 lutego 2019 r. - poinformowała w piątek Kancelaria Senatu.

 • Pałac Saski będzie nową siedzibą Senatu?

  Chcielibyśmy, by Senat miał swoją siedzibę w Pałacu Saskim, gdy zostanie on odbudowany - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Realizacja tego pomysłu będzie kosztować 500 milionów złotych.

 • Karczewski: Chcemy wzmacniać pozycję Senatu

  Chcemy wzmacniać pozycję Senatu, chcemy, żeby Senat "wyszedł z cienia" Sejmu - powiedział marszałek Stanisław Karczewski podczas jubileuszowego spotkania senatorów II kadencji. Przekonywał, że Senat podejmuje ważne decyzje dla Polski i Polaków.

 • Do Senatu wpłynął projekt zmiany konstytucji

  Do Senatu wpłynął projekt zmiany konstytucji, zwiększający liczbę senatorów ze 100 do 102; w skład Senatu ma wejść dwóch przedstawicieli Polonii. Przepisy mają obowiązywać od następnej kadencji Senatu.

 • Senat USA zatwierdził porozumienie o zawieszenia shutdownu

  ...​Senat USA zatwierdził jednogłośnie porozumienie budżetowe, które ma umożliwić wznowienie na trzy tygodnie (do 15 lutego) działań rządu federalnego.

Zdjęcia na temat: senat rp
Dyskusje na temat: senat rp