• Informacje na temat:

  senat rp

Artykuły na temat: senat rp
 • Senat USA w głosowaniu przeprowadzonym w piątek nad ranem zatwierdził solidną przewagą głosów porozumienie budżetowe przywódców obu partii. Porozumienie to, w przypadku zaaprobowania przez Izbę Reprezentantów, pozwoli na wznowienie działalności rządu federalnego.

 • ​Senat rozpoczął posiedzenie

  W środę po godz. 11. Senat rozpoczął posiedzenie. Zajmie się m.in.: ustawą o działaniach antyterrorystycznych, nowelizacją ustawy o OZE oraz zmianami w Prawie łowieckim i w ustawie o działalności leczniczej.

 • Ustawa degradacyjna w Senacie

  W środę w Senat zajmuje się tzw. ustawą degradacyjną, która we wtorek została przyjęta przez Sejm. Ustawa zakłada możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach(...) organizacje", których ustawa nie wymienia z nazwy.   Senator zwracał też uwagę na "nieostre" - jego zdaniem - sformułowanie mówiące o tym, że stopnia wojskowego będą pozbawiane osoby, które...

 • Karczewski: Chcemy wzmacniać pozycję Senatu

  Chcemy wzmacniać pozycję Senatu, chcemy, żeby Senat "wyszedł z cienia" Sejmu - powiedział marszałek Stanisław Karczewski podczas jubileuszowego spotkania senatorów II kadencji. Przekonywał, że Senat podejmuje ważne decyzje dla Polski i Polaków.

 • Do Senatu wpłynął projekt zmiany konstytucji

  Do Senatu wpłynął projekt zmiany konstytucji, zwiększający liczbę senatorów ze 100 do 102; w skład Senatu ma wejść dwóch przedstawicieli Polonii. Przepisy mają obowiązywać od następnej kadencji Senatu.

 • Senat przyjął nowelę ustawy o IPN

  Senat przyjął w środę bez poprawek nowelę ustawy o IPN, uchylającą przepisy przewidujące kary więzienia za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej.

 • ​Senat przeciwko uchyleniu immunitetu Rybickiemu

  Senat nie zgodził się w piątek na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Sławomira Rybickiego (PO). Wniosek o uchylenie immunitetu Rybickiemu złożyła Sieć Obywatelska Watchdog.

 • Mucha komentuje decyzję Senatu ws. referendum

  Żałuję, że społeczeństwo nie będzie miało szansy, by 10 i 11 listopada wypowiedzieć się ws. zmian konstytucji - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha po głosowaniu w Senacie. Jak dodał, nie uważa, że odrzucenie wniosku o referendum przez Senat jest porażką prezydenta.

 • Senat zakończył dyskusję. Kiedy głosowanie?

  Senat zakończył w środę po południu, po ponad sześciu godzinach, dyskusję nad wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o wyrażenie zgody na przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada 2018 roku referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji. Głosowanie nad wnioskiem o godz. 18.

 • Senat przyjął nowelę Kodeksu wyborczego

  Senat przyjął nowelę Kodeksu wyborczego autorstwa PiS, która wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Senatorowie zaproponowali poprawki, które m.in. umożliwią głosowanie korespondencyjne osobom niepełnosprawnym.

Zdjęcia na temat: senat rp
Dyskusje na temat: senat rp