• Informacje na temat:

  senat rp

Artykuły na temat: senat rp
 • Senat USA w głosowaniu przeprowadzonym w piątek nad ranem zatwierdził solidną przewagą głosów porozumienie budżetowe przywódców obu partii. Porozumienie to, w przypadku zaaprobowania przez Izbę Reprezentantów, pozwoli na wznowienie działalności rządu federalnego.

 • ​Senat rozpoczął posiedzenie

  W środę po godz. 11. Senat rozpoczął posiedzenie. Zajmie się m.in.: ustawą o działaniach antyterrorystycznych, nowelizacją ustawy o OZE oraz zmianami w Prawie łowieckim i w ustawie o działalności leczniczej.

 • Ustawa degradacyjna w Senacie

  W środę w Senat zajmuje się tzw. ustawą degradacyjną, która we wtorek została przyjęta przez Sejm. Ustawa zakłada możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach(...) organizacje", których ustawa nie wymienia z nazwy.   Senator zwracał też uwagę na "nieostre" - jego zdaniem - sformułowanie mówiące o tym, że stopnia wojskowego będą pozbawiane osoby, które...

 • Karczewski: Chcemy wzmacniać pozycję Senatu

  Chcemy wzmacniać pozycję Senatu, chcemy, żeby Senat "wyszedł z cienia" Sejmu - powiedział marszałek Stanisław Karczewski podczas jubileuszowego spotkania senatorów II kadencji. Przekonywał, że Senat podejmuje ważne decyzje dla Polski i Polaków.

 • Senat przyjął nowelę ustawy o IPN

  Senat przyjął w środę bez poprawek nowelę ustawy o IPN, uchylającą przepisy przewidujące kary więzienia za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej.

 • Senat przyjął nowelę Kodeksu wyborczego

  Senat przyjął nowelę Kodeksu wyborczego autorstwa PiS, która wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Senatorowie zaproponowali poprawki, które m.in. umożliwią głosowanie korespondencyjne osobom niepełnosprawnym.

 • ​"Rzeczpospolita": Senat uczci antysemicką organizację

  Senat planuje przyjąć uchwałę na cześć powstałej w 1977 roku organizacji Polski Komitet Obrony Życia i Rodziny, którego organ prasowy zajmował się tropieniem żydomasońskich spisków - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • Senat za podniesieniem renty socjalnej

  ...​Senat jednogłośnie przyjął ustawę podnoszącą rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zgodnie z ustawą renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

 • ​Senat jednogłośnie za podniesieniem renty socjalnej

  Senat jednogłośnie przyjął w piątek ustawę podnoszącą rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zgodnie z ustawą, renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

 • Senat za obniżeniem pensji parlamentarzystów

  Senat poparł bez poprawek nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażeń parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.

Zdjęcia na temat: senat rp
Wideo na temat: senat rp
Dyskusje na temat: senat rp