• Informacje na temat:

  senat rzymski

Artykuły na temat: senat rzymski
 • 10 rzymskich restauracji zaprosiło ubogich na obiad

  ...bezpłatny obiad wyrazili restauratorzy z 10 lokali znajdujących się w pobliżu Izby Deputowanych i Senatu Włoch. Będą mogli zamówić z karty to, co chcą i usiąść gdzie chcą - powiedział właściciel restauracji, serwującej dania kuchni rzymskiej i stołecznego regionu Lacjum, wśród nich makaron amatriciana, eskalopki cielęce i karczochy. Ksiądz Sigurani codziennie oferuje obiady potrzebującym w bazylice...

 • Włochy: Wyrok sądu ws. byłego przewodniczącego Senatu

  Sąd w Rzymie nakazał b. przewodniczącemu Senatu Pietro Grasso, by wpłacił na konto centrolewicowej Partii Demokratycznej 82 tysiące euro zaległych składek. Ugrupowanie twierdzi, że polityk miał obowiązek je płacić, bo został wybrany z jego listy.

 • Berlusconi wykluczony z Senatu

  Senat Włoch zdecydował dziś w jawnym głosowaniu o wygaśnięciu mandatu parlamentarnego byłego premiera Silvio Berlusconiego jako osoby prawomocnie skazanej. Wykluczenie z parlamentu przewiduje uchwalona w zeszłym roku ustawa.

 • 200 tys. osób nocą zwiedzało rzymskie muzea

  Około 200 tysięcy osób wzięło udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów w Rzymie. Gigantyczne kolejki ustawiły się do najsłynniejszych galerii i muzeów, a także gmachów Izby Deputowanych i Senatu w Wiecznym Mieście.

 • Rzymskie koty trafiły listę dziedzictwa kulturowego Wiecznego Miasta. Tamtejsza rada miejska podjęła decyzję o chronieniu zwierząt, które trwale wpisały się w pejzaż Rzymu. Towarzystwo Ochrony Zwierząt szacuje, że na ulicach włoskiej stolicy żyje ich ponad 300 tysięcy.

 • Watykan wypożyczył Włochom słynną rzeźbę

  Przed zbliżającymi się obchodami 60-lecia Traktatów Rzymskich po raz pierwszy od dwóch wieków mury Watykanu opuścił słynny Tors Belwederski. To pochodząca z I wieku p.n.e. rzeźba grecka przypisywana Apolloniosowi. Muzea Watykańskie wypożyczyły ją Senatowi Włoch.

 • Karczewski: Polska z niepokojem patrzy na plany UE dwóch prędkości

  Podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich, w piątek w parlamencie Włoch marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że Polska z niepokojem obserwuje plany UE dwóch prędkości. "Taka decyzja wprost prowadzi do rozpadu UE, na co nie ma naszej zgody" - dodał.

 • Frans Timmermans: Polska panią swych granic

  Podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich w Senacie Włoch wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, mówiąc o krajach, które skorzystały na europejskiej integracji, powiedział, że Polska dzięki niej po raz pierwszy jest "panią swych granic".

 • Ksiądz profesor Antoni Dębiński będzie nowym rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Decyzję taką podjął Senat uczelni. Nowy rektor jest dziekanem wydziału prawa, specjalistą prawa rzymskiego.

 • Cesarstwo Bizantyjskie (Cesarstwo Bizantyńskie, Bizancjum) dotyczy cesarstwa rzymskiego w czasach średniowiecznych, którego siedziba znajdowała się w Konstantynopolu.

Dyskusje na temat: senat rzymski