• Informacje na temat:

  senat rzymski

Artykuły na temat: senat rzymski
 • 10 rzymskich restauracji zaprosiło ubogich na obiad

  ...bezpłatny obiad wyrazili restauratorzy z 10 lokali znajdujących się w pobliżu Izby Deputowanych i Senatu Włoch. Będą mogli zamówić z karty to, co chcą i usiąść gdzie chcą - powiedział właściciel restauracji, serwującej dania kuchni rzymskiej i stołecznego regionu Lacjum, wśród nich makaron amatriciana, eskalopki cielęce i karczochy. Ksiądz Sigurani codziennie oferuje obiady potrzebującym w bazylice...

 • Włochy: Wyrok sądu ws. byłego przewodniczącego Senatu

  Sąd w Rzymie nakazał b. przewodniczącemu Senatu Pietro Grasso, by wpłacił na konto centrolewicowej Partii Demokratycznej 82 tysiące euro zaległych składek. Ugrupowanie twierdzi, że polityk miał obowiązek je płacić, bo został wybrany z jego listy.

 • Berlusconi wykluczony z Senatu

  Senat Włoch zdecydował dziś w jawnym głosowaniu o wygaśnięciu mandatu parlamentarnego byłego premiera Silvio Berlusconiego jako osoby prawomocnie skazanej. Wykluczenie z parlamentu przewiduje uchwalona w zeszłym roku ustawa.

 • 200 tys. osób nocą zwiedzało rzymskie muzea

  Około 200 tysięcy osób wzięło udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów w Rzymie. Gigantyczne kolejki ustawiły się do najsłynniejszych galerii i muzeów, a także gmachów Izby Deputowanych i Senatu w Wiecznym Mieście.

 • Rzymskie koty trafiły listę dziedzictwa kulturowego Wiecznego Miasta. Tamtejsza rada miejska podjęła decyzję o chronieniu zwierząt, które trwale wpisały się w pejzaż Rzymu. Towarzystwo Ochrony Zwierząt szacuje, że na ulicach włoskiej stolicy żyje ich ponad 300 tysięcy.

 • Watykan wypożyczył Włochom słynną rzeźbę

  Przed zbliżającymi się obchodami 60-lecia Traktatów Rzymskich po raz pierwszy od dwóch wieków mury Watykanu opuścił słynny Tors Belwederski. To pochodząca z I wieku p.n.e. rzeźba grecka przypisywana Apolloniosowi. Muzea Watykańskie wypożyczyły ją Senatowi Włoch.

 • Karczewski: Polska z niepokojem patrzy na plany UE dwóch prędkości

  Podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich, w piątek w parlamencie Włoch marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że Polska z niepokojem obserwuje plany UE dwóch prędkości. "Taka decyzja wprost prowadzi do rozpadu UE, na co nie ma naszej zgody" - dodał.

 • Frans Timmermans: Polska panią swych granic

  Podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich w Senacie Włoch wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, mówiąc o krajach, które skorzystały na europejskiej integracji, powiedział, że Polska dzięki niej po raz pierwszy jest "panią swych granic".

 • Ksiądz profesor Antoni Dębiński będzie nowym rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Decyzję taką podjął Senat uczelni. Nowy rektor jest dziekanem wydziału prawa, specjalistą prawa rzymskiego.

 • Cesarstwo Bizantyjskie (Cesarstwo Bizantyńskie, Bizancjum) dotyczy cesarstwa rzymskiego w czasach średniowiecznych, którego siedziba znajdowała się w Konstantynopolu.

Dyskusje na temat: senat rzymski
 • Re: ​Senat przyjął poprawki do ustawy o statusie sędziów TK

  Towarzysz Andrzejek Rzepliński ps. Chomeini niedługo ogłosi się Bogiem, tak jak to zrobił rzymski cesarz Kaligula.

 • Re: Powodzie w Rumuni. Cztery osoby zginęły

  Stuku puku w twoją główkę. Ja się podpiszę Cesarz Kaligula a ty będziesz pisać, że Senat Rzymski nie dał mi zezwolenia na pisanie? Każdy anonimowo tu piszący może sobie wybrać ksywkę jaka mu pasuje. Nie dobieraj sobie, bo to każdy byle prowokator może się nazwać katolikiem, lub ateistą, a ty zaraz będziesz obszczekiwać katolików lub ateistów?

 • Re: "Rz": PiS szykuje się na czarny scenariusz

  Określenie "senatorska głowa" odnosiło się ongiś w powszechnym odczuciu do osoby mądrej, szanowanej, szlachetnej, dostojnej i pełnej powagi (vide senat grecki czy rzymski). Na palcach jednej ręki można się doszukać takich senatorów w naszej izbie i to bynajmniej nie wśród większości rządzącej. Reszta to pospolite kmioty i prostacy, którzy stanowią antytezę "piastowanej" funkcji i najlepiej

 • Re: Uchodźcy w Europie. Kto wysłucha apelu Donalda Tuska?

  Istotnie. Piszesz prawdę. Przecież Cesarstwo Rzymskie było o wiele bardziej rozwinięte niż barbarzyńcy. A jednak w dużej mierze, dzięki nietolerancyjnemu chrześcijaństwu zostało usunięte do lamusa historii. Na nic zdały się legiony, akwedukty, senat rzymski i ich filozofowie. Nawet nie ważne, że wiele z rzymskiej filozofii przejęli barbarzyńcy. Ważne, że ich ludność zastąpiła Rzymian, a bogów

 • Re: "Przełomowy" plan Unii Europejskiej. Polska wyda 71,2 mln euro?

  Dobrze by było , pierwszy Kot w historii świata , - Senatorem - . jaki prestiż by posiadła Polska . Przecież Senat Rzymski gdzie koń został senatorem do dzisiaj każde dziecko o tym czytało i wie .

 • Re: Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Gdy lud rzymski się burzył wyrażając niezadowolenie , Cezar kazał kupić w supermarkecie torby drogich papierosów , batoników , landrynek itp. brał to do kosza i jadąc rydwanem przez Rzym rozrzucał na lewo i prawo zapewniając jeszcze ,że jak senat będzie podskakiwał to go zawetuje. Podobno lud wiwatował Awe Cezar !

 • Re: USA: Fale wyrzuciły na brzeg ogromny krzyż

  Mitrasa (zromanizowaną wersję perskiego Mitry). Cezar został deifikowany przez rzymski Senat po jego śmierci (15 marca 44 r. p.n.e.) a potem czczony jako „Boski Juliusz.” Do jego imienia został dodane(...) Neron (54-68), którego pierwotne nazwisko to Lucius Domitius Ahenobarbus (37-68), został uwieczniony na jego monetach jako „Zbawiciel ludzkości”. Boski Juliusz jako Rzymski Zbawiciel i „Ojciec Imperium

 • Re: Całun Turyński to oszustwo? Naukowcy wykluczają jego autentyczność

  Mitrasa (zromanizowaną wersję perskiego Mitry). Cezar został deifikowany przez rzymski Senat po jego śmierci (15 marca 44 r. p.n.e.) a potem czczony jako „Boski Juliusz.” Do jego imienia został dodane(...) Neron (54-68), którego pierwotne nazwisko to Lucius Domitius Ahenobarbus (37-68), został uwieczniony na jego monetach jako „Zbawiciel ludzkości”. Boski Juliusz jako Rzymski Zbawiciel i „Ojciec Imperium

 • Re: NATO o nasileniu rosyjskiej propagandy i dezinformacji od 2014

  zniszczenia Kartaginy nie dokonano odrazu ale dopiero po 40 latach. Zdecydował o tym rzymski senat pod naciskiem senatora nazywającego się Katon,ekstermista i ksenofob,który za cel swego życia uważał

 • Re: Kreml może wpłynąć na wybory we Francji?

  zniszczenia Kartaginy nie dokonano odrazu ale dopiero po 40 latach. Zdecydował o tym rzymski senat pod naciskiem senatora nazywającego się Katon,ekstermista i ksenofob,który za cel swego życia uważał