• Informacje na temat:

    sfragistyka

Artykuły na temat: sfragistyka
  • ...zaprezentowana wierna kopia aktu Unii Lubelskiej, przygotowywana przez Tadeusza Grajpela, heraldyka i sfragistyka, specjalisty zajmującego się dawną sztuką drukarską. Dokument powstaje na podstawie skanów...

  • Genealogia i heraldyka - to nowe studia podyplomowe, które od października bieżącego roku rozpoczną się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Adresowane są do absolwentów wszelkiego rodzaju studiów licencjackich i magisterskich.

  • Cenny nabytek wrocławskiego muzeum

    Unikatowa kolekcja filatelistyczna składająca się z 152 listów z polskimi znakami pocztowymi z lat 1519-1860 to nowy nabytek wrocławskiego Muzeum Poczty i Telekomunikacji (MPiT). Wystawę prezentującą kolekcję będzie można obejrzeć od 23 października.

Dyskusje na temat: sfragistyka
  • Re: Re: Wiarygodność

    Liczenie makulatury? Oczywiscie ktos tylko po krusie archiwistycznym nie napisze pracy historycznej, tym zajmuja sie historycy, ktorych podstawa pracy sa archiwa! prawo archiwalne ,chronologia, genealogia, paleografia, neografia, kartografia, sfragistyka, systemy kancelaryjne dokument elektroniczny historia ustroju ty nawet nie masz pojecia czym jednolity rzeczowy wykaz akt!