• Informacje na temat:

  sfumato

Artykuły na temat: sfumato
Dyskusje na temat: sfumato
 • Re: Kaczyński: Wyniki wyborów uważamy za nieprawdziwe

  No i macie lemingi pod hasłami uni europejskiej i postępu po+psl wprowadziło was do wspólnity niepodległych państw.

 • Re: Rekordowa cena za obraz. Czy to oryginał?

  Przecież to tylko zręczny XIX wieczny falsyfikat, parę sztuczek malarskich dla gawiedzi i tyle. Na marginesie dodam że Leonardo jest strasznie przereklamowany i przez pewien czas był nawet zapomniany, twierdzenie ze jego malarstwo to przełom to groteska. Sfumato zarzucono jako dziwactwo, światłocień słaby , dłonie monstrualne itp. Zero psychologicznej analizy postaci. Cóż..kto bogatemu zabroni;-)

 • Re: Jestem artystą...

  Jakas grupka związana układami to nie wszyscy artyści polscy. Poza tym proszę nie nadużywać określenia artysta. Artysta plastyk czy artysta muzyk to tytuły zawodowe przysługujace absolwentom uczelni artystycznych, a nie przedstawicielom pop kultury, byle szansonistkom, aktorzynom z przypadku i po znajomości, czy domorosłym muzykom.

 • Re: Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski rozmawia z aktorami Anną Nehrebecką, Januszem Gajosem i Krzysztofem Materną, fot. Jacek Turczyk

  Aktor nie jest twórcą. Twórca od "tworzyć" oznacza ni mniej ni więcej tylko tego , który tworzy. Twórcą może być więc pisarz, artysta malarz czy kompozytor muzyki. Aktor może byc jedynie odtwórcą. Mówimy "odtwórca roli". Tyle w temacie.