• Informacje na temat:

  sierakowski

Artykuły na temat: sierakowski
 • Wstępne wyniki badań wskazują, że na wileńskiej Górze Zamkowej zwanej Górą Giedymina odnaleziono szczątki Zygmunta Sierakowskiego, jednego z przywódców powstania styczniowego - poinformowało w środę Ministerstwo Kultury Litwy.

 • Dzisiaj od rana prawicowy Facebook się grzeje. Co go tak porusza? Idol lewicy - Sławomir Sierakowski, który w porannej audycji Radia Tok FM powiedział parę sensownych zdań o Prawie i Sprawiedliwości. Nie, nie pomniejszam sensowności jego wypowiedzi, chodzi mi tylko o infantylny entuzjazm prawicowego Facebooka. Te wpisy zdają się mówić: patrzcie, nasze na wierzchu, nawet Sierakowski przyznaje nam...

 • Do pałacu w Waplewie Wielkim koło Malborka (woj. pomorskie) przybędą w piątek potomkowie rodziny Sierakowskich, herbu Ogończyk, posiadającej majątek w tej miejscowości od 1760 r. Członkowie tego arystokratycznego rodu mogą poszczycić się dużymi zasługami dla Polski.

 • Sierakowski: Możliwa koalicja PiS - SLD - PSL

  ..."Jeśli PO i PSL nie zbiorą wystarczającej liczby głosów, to albo do koalicji włączy się SLD, albo powstanie jawna lub ukryta koalicja PiS-SLD-PSL" - przewiduje w rozmowie z "Polską The Times" Sławomir Sierakowski.

 • Sierakowska wystartuje w Lublinie

  Izabella Sierakowska jest oficjalnym kandydatem na prezydenta Lublina, zgłoszonym wspólnie przez ugrupowania lewicowe i demokratyczne z Lublina i Lubelszczyzny.

 • Sierakowski: Sprawa Amber Gold to powód do rozmowy o kulturze, która panuje w państwie

  Zdaniem redaktora naczelnego 'Krytyki politycznej" Sławomira Sierakowskiego premier osobiście nie zawinił w sprawie Amber Gold, a historia jego syna to opowieść o młodym człowieku, który się złamał. Sprawa Amber Gold to dla niego powód do rozmowy kulturze, która panuje w państwie. Jego zdaniem państwo z jednej strony bardzo ingeruje w swobody obywatelskie, z drugiej - swoboda gospodarcza jest...

 • Lublin: Sierakowska i Wasilewski w II turze

  Kandydatka Lewicy i Demokratów Izabella Sierakowska oraz Adam Wasilewski z PO weszli do drugiej tury wyborów prezydenckich w Lublinie - podała Miejska Komisja Wyborcza.

 • Niezależna kandydatka w wyborach do Senatu Izabella Sierakowska mówi, że obecnie politycznie bliżej jest jej do premiera Donalda Tuska niż - jak to ujmuje - do agresywnego SLD Grzegorza Napieralskiego. Wywiad z posłanką publikuje dziennik "Polska The Times".

 • Dla dobra Sojuszu powinna nastąpić zmiana. Trzeba pomyśleć o stworzeniu nowego rządu - mówi gość RMF Izabella Sierakowska, posłanka SLD. I jako kandydata na premiera proponuje Józefa Oleksego.

 • Od pewnego czasu jestem zwolenniczką powstania nowego ugrupowania - mówi Izabella Sierakowska, posłanka SLD, gość Faktów RMF. Ale jak dodaje, łatwo jest wyjść i założyć nowy klub, ale co dalej?

Zdjęcia na temat: sierakowski
Wideo na temat: sierakowski
 • Gowin: Kluzik musi odbudować wiarygodność, a PO wyznaczyć granice otwartości

  "Po wyborach musimy zastanowić się nad granicami otwartości PO. Niektóre nazwiska wymieniane jako możliwe transfery budzą moje zdumienie. Gdyby do PO dołączyła Izabella Sierakowska, zastanawiałbym się, czy to już nie polityczna schizofrenia" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jarosław Gowin. "Kluzik-Rostkowska podjęła ryzykowaną decyzję, wystawiła na próbę swoją wiarygodność. Teraz musi w ramach PO tę wiarygodność odbudować" - dodaje.