• Informacje na temat:

  sierotki

Artykuły na temat: sierotki
 • Nie po drodze im z Sierotką Marysią

  ...mieszkańcy. Okazało się, że było jednak inaczej. Trzy tygodnie po sesji, 30 września do biura Rady Miejskiej wpłynął protest od 8 rodzin, które przy ul. Sierotki Marysi mają swoje działki(...), które wcześniej były ustalone, im najbardziej podoba się ulica Guliwera, a nazwy Sierotki Marysi nikt z nimi nie konsultował, ani nie zasięgał ich opinii. Mieszkańcy zaproponowali zmianę nazwy...

 • Leśnicy uratowali borsuka-sierotkę [ZDJĘCIA]

  Leśnicy z Nadleśnictwa Bartoszyce uratowali małego borsuka, którego matka zginęła pod kołami samochodu. Jest pod opieką ośrodka rehabilitacji zwierząt. Jak dorośnie, wróci do lasu.

 • Amelka, bóbr i król na dachu

  Przedstawienie opowiada historię sierotki Amelki, którą opiekuje się dobra wróżka Lulejka, a prześladuje złośliwa czarownica Fryga.

 • Opowieść o szalonym papieżu, któremu skorumpowany kardynał szuka sobowtóra, sprzedając na boku sierotki jako niewolników - to fabuła nowej serii rysunkowej, która mimo protestów pojawi się w telewizji.

 • Festiwal Teatrów dla Dzieci

  Rumcajs, krasnoludki, niebieskie pieski, mała syrenka, sierotka Marysia, Miś Rym Cim Ci... Ulubione postacie dzieciaków spotkają się zimową porą w Nowohuckim Centrum Kultury.

 • Konkursem recytatorskim rozpoczął się w czwartek rano w Przedborzu (woj. łódzkie) XIX Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej. W tym roku przypada 100. rocznica śmierci autorki "O krasnoludkach i sierotce Marysi".

 • Jubileusz 60-lecia Teatru Lalek w Rabce

  Spektaklem "O krasnoludkach i sierotce Marysi" rozpocznie się w piątek w Rabce-Zdroju jubileusz 60-lecia działalności Teatru Lalek Rabcio. Tym samym przedstawieniem teatr w 1949 roku inaugurował swoją działalność dla dzieci przebywających w rabczańskich sanatoriach.

 • "Kopciuszek" w Operze Krakowskiej

  Liczba wersji tej baśni jest nieskończona - jest ich tyle, ilu opowiadających. Już wkrótce swoją historię o Kopciuszku przedstawi wybitny włoski choreograf i reżyser Giorgio Madia. Czy i tym razem dobro zatriumfuje, a biedna sierotka poślubi księcia? Przekonamy się podczas spektaklu baletowego w Operze Krakowskiej.

 • Leo połączył Lecha z Wisłą

  W ćwierćfinale Remes Pucharu Polski Lech Poznań zmierzy się z mistrzem kraju Wisłą Kraków! To wynik losowania, jakie odbyło się dzisiaj wieczorem w Warszawie. "Sierotką" był Leo Beenhakker. Pierwszy mecz odbędzie się pod Wawelem 18 marca. Rewanż trzy tygodnie później przy Bułgarskiej. Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji.

 • Białoruś: Woda zalewa zabytkowy kościół

  ...wieku z fundacji księcia Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła (Sierotki). Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Mińskie media poinformowały, że jutro do Nieświeża mają przyjechać białoruscy...

Zdjęcia na temat: sierotki