• Informacje na temat:

  siwicki florian

Artykuły na temat: siwicki florian
 • Zmarł gen. Florian Siwicki, były szef MON

  Zmarł gen. Florian Siwicki, szef MON w latach 1983-90, współpracownik gen. Wojciecha Jaruzelskiego, członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Miał 88 lat. O śmierci Siwickiego poinformował minister obrony Tomasz Siemoniak.

 • ​Zmarł gen. Florian Siwicki, w latach 80. szef MON

  W poniedziałek zmarł gen. Florian Siwicki, szef MON w latach 1983-90, współpracownik gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w stanie wojennym członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Miał 88 lat.

 • Z powodu złego stanu zdrowia b. wiceszef MON gen. Florian Siwicki został wyłączony przez Sąd Okręgowy w Warszawie z procesu autorów stanu wojennego.

 • Biegli: Generał Siwicki zbyt chory na sądowy proces

  Były szef Sztabu Generalnego WP 87-letni gen. Florian Siwicki jest zbyt chory, aby brać udział w sądowych rozprawach za bezprawne powołanie w stanie wojennym działaczy NSZZ "Solidarność" na ćwiczenia wojskowe - uznali biegli lekarze.

 • "Nasz Dziennik": Pogrzeb Siwickiego z asystą

  Na pogrzeb gen. Floriana Siwickiego, współpracownika junty wojskowej Wojciecha Jaruzelskiego, MON wyznaczyło wojskową asystę - informuje "Nasz Dziennik".

 • Odnaleziono kolejny list Czesława Kiszczaka do Lecha Wałęsy

  W grudniu 2004 r. generałowie Czesław Kiszczak i Florian Siwicki udzielili listownej reprymendy Lechowi Wałęsie po jego wypowiedzi w telewizji. Były prezydent utrzymywał publicznie, że w grudniu 1981 r. miał wiedzę, iż masakra strajkujących w kopalni "Wujek" górników była zaplanowana.

 • Były minister obrony narodowej PRL generał Florian Siwicki został przesłuchany w charakterze podejrzanego przez prokuratorów katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Postawiono mu zarzut popełnienia zbrodni komunistycznej.

 • Proces za stan wojenny znów "spadł" z wokandy

  Po raz trzeci z rzędu, z wokandy Sądu Okręgowego w Warszawie "spadł" proces autorów stanu wojennego. Dzisiaj przyczyną odwołania rozprawy była choroba jednego z sędziów oraz nieobecność b. szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka i b. wiceszefa MON gen. Floriana Siwickiego.

 • PO: Jaruzelski i Kiszczak z najniższą emeryturą

  Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Florian Siwicki mogą dostawać najniższe emerytury w Polsce. Platforma Obywatelska dopisała do swojego projektu ustawy pozbawiającej przywilejów emerytalnych esbeków także członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

 • Ława oskarżonych już czeka na architektów stanu wojennego

  Generałowie Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki oraz były I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania już za miesiąc staną przed sądem za wprowadzenie stanu wojennego. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki, ich proces rozpocznie się 29 stycznia.

Zdjęcia na temat: siwicki florian
Dyskusje na temat: siwicki florian