• Informacje na temat:

  skorupka

Artykuły na temat: skorupka
 • Skorupka za młodu nie nasiąka... Wręcz przeciwnie

  Kanadyjscy naukowcy postanowili odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że skorupka zapłodnionego kurzego jaja jest na tyle odporna, że zapewnia mu podstawową ochronę przed zgnieceniem i na tyle słaba, że umożliwia pisklęciu wydobycie się w odpowiednim czasie na zewnątrz. Okazało się, że kluczem są zmiany jego nanostruktury, zachodzące podczas procesu inkubacji. Skorupka w tym czasie raczej...

 • Czym skorupka za młodu nasiąknie...

  O miano zwycięzcy walczyli młodzi piłkarze. Z okazji Święta Niepodległości przeprowadzony został Turniej piłki Nożnej Szkółek Piłkarskich.

 • "Prezydent Gdańska nie ma akcji firmy deweloperskiej"

  ..."Paweł Adamowicz nie ma akcji dewelopera Robyg" - poinformowała w czwartek jego rzecznik prasowy Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Nieetyczną postawę w związku z posiadaniem akcji tej firmy zarzucił Adamowiczowi kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński.

 • Adamowicz nie posłuchał Wałęsy. "Nie zmieni zdania"

  ..."Prezydent nie zmienia zdania" - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek, komentując apel Lecha Wałęsy o to, aby Paweł Adamowicz liczył się z opinią PO i nie ubiegał się o kolejną kadencję.

 • Uratowany kiwi z pękniętego jajka

  Pracownicy parku Rainbow Springs na nowozelandzkiej Wyspie Północnej uratowali ptaka kiwi, który jeszcze nie wykluł się z jajka. Jajko z pękniętą skorupką przynieśli tam ludzie, którzy znaleźli je podczas spaceru w lesie.

 • GIS ostrzega przed salmonellą w trzech partiach jaj

  Główny Inspektor Sanitarny poinformował w piątek, że stwierdzono obecność bakterii Salmonella enteritidis w trzech partiach jaj oznakowanych na skorupkach kodami: 3PL30051328, 3PL30101312 i 3PL08101301. GIS ostrzega, że ich spożycie jest potencjalnie groźne dla zdrowia.

 • Po czym poznać dobre jajka?

  „Kolor skorupki nie ma wpływu na jakość jaja, a zależy wyłącznie od rodzaju kur. Natomiast barwa żółtka to wyłącznie kwestia żywienia i sposobu chowu. Intensywna barwa zależy m.in. od obecności kukurydzy w kurzej diecie” – wyjaśnia producent pasz dla zwierząt - Michał Szafryna.

 • GIS ostrzega: Salmonella w trzech partiach jaj!

  Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że stwierdzono obecność bakterii Salmonella enteritidis w trzech partiach jaj oznakowanych na skorupkach kodami: 3PL30051328, 3PL30101312 i 3PL08101301. GIS ostrzega, że ich spożycie jest potencjalnie groźne dla zdrowia. W opublikowanym ostrzeżeniu Inspekcja informuje, że zakażone salmonellą jaja pobrane zostały do badań w sklepach sieci DINO Polska S.A.

 • Słowacja: Wykryto holenderskie jaja skażone środkiem owadobójczym

  ​Słowacka inspekcja żywnościowa wykryła w hurtowni spożywczej w mieście Vrbove koło Pieszczan na południowym zachodzie Słowacji 24 opakowania holenderskich jaj skażonych środkiem owadobójczym fipronil - poinformowały słowackie media. Hurtownia ta zaopatruje placówki gastronomiczne. Pochodzące z holenderskiej fermy jaja sprzedano do Niemiec, gdzie zostały ugotowane i obrane ze skorupek. Kupiła je następnie i wysłała słowackiemu odbiorcy firma z Austrii.

 • W Mongolii odkryto szczątki małych dinozaurów

  .... Naukowcy nie są pewni, czy już się wykluły czy doznały urazu, przebywając jeszcze w skorupkach.  Odkrycie przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat rozwijania się i dojrzewania dinozaurów od momentu...

Zdjęcia na temat: skorupka
Wideo na temat: skorupka
 • Spłonęła tęcza na Placu Zbawiciela w Warszawie

  Uczestnicy organizowanego przez środowiska nacjonalistyczne "Marszu Niepodległości" spalili tęczę na Pl. Zbawiciela. To kolejny incydent po bijatyce pod squatem przy ul. Skorupki.

 • Przepychanki ze squatterami w Warszawie

  Kilkadziesiąt osób zabarykadowało się w pustostanie na rogu Hożej i ks. Skorupki w Warszawie. Doszło do przepychanek z policją. Budynek to opuszczona przychodnia w centrum Warszawy. Mieszka w nim około 50, może 60 squattersów.

Dyskusje na temat: skorupka