• Informacje na temat:

  skrzynecki

Artykuły na temat: skrzynecki
 • Mija 20 lat od śmierci Piotra Skrzyneckiego. "Niezastąpiony, skomplikowany, nieśmiały"

  ..."Brakuje go, pamięć o nim jest ciągle żywa. Tęsknimy" – mówią o przyjaciele o zmarłym 20 lat temu Piotrze Skrzyneckim, twórcy legendarnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Określają go też człowiekiem niezastąpionym i skomplikowanym, a także nieśmiałym.

 • Na krajowej liście przeglądów poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i autorskiej pojawi się nowa impreza- Przegląd Piosenki Poetyckiej imienia Piotra Skrzyneckiego. Impreza odbędzie się 6 listopada w Miejskim Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim.

 • Krakowska policja zajęła się sprawą kradzieży dzwonka z grobu Piotra Skrzyneckiego. Brak pamiątkowego przedmiotu na nagrobnej płycie zauważyli podczas obchodu pracownicy Cmentarza Rakowickiego. Dzwonek był przyklejony, zatem sama płyta nie została uszkodzona.

 • Artyści Piwnicy pod Baranami spotkali się w piątek, w 10. rocznicę śmierci Piotra Skrzyneckiego, przy jego grobie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 • ...towarzyszyło kilkudziesięciu fotoreporterów i dziennikarzy, oraz grupa fanów Skrzyneckiej, którzy zbierali autografy i robili sobie zdjęcia ze swoją ulubioną artystką. - Przez chwilę byłam gwiazdą...

 • Ruszył Festiwal Piotra Skrzyneckiego

  Od warsztatów poetyckich zaczął się dziś w Mińsku Mazowieckim Festiwal Piotra Skrzyneckiego. Legendy Piwnicy pod Baranami. Potrwa on do soboty. Pięciodniowe święto muzyki, poezji i teatru jest jedynym tego typu projektem w kraju, w który angażuje się nie tylko krakowska Piwnica pod Baranami, ale także artyści polskiej piosenki, filmu, fotografii i teatru. Festiwal łączy zatem wszystkie te...

 • Inwigilacja Piotra Skrzyneckiego

  INTERIA.PL: Kto to jest "Czarny"? Jolanta Drużyńska: To pseudonim nadany przez SB Piotrowi Skrzyneckiemu i kryptonim akcji przeciwko niemu. Pseudonim - można powiedzieć - mało oryginalny, bo w czasie kiedy sprawę podjęto Piotr miał piękne kręcone, czarne włosy i bardzo się podobał kobietom. Pod tym pseudonimem kryła się cała sprawa inwigilacji Piotra Skrzyneckiego. Tam gromadzono donosy...

 • Kraków: Policja zajęła się sprawą kradzieży dzwonka z grobu Skrzyneckiego

  Krakowska policja zajęła się sprawą kradzieży dzwonka z grobu Piotra Skrzyneckiego. Brak pamiątkowego przedmiotu na nagrobnej płycie zauważyli podczas obchodu pracownicy Cmentarza Rakowickiego. Dzwonek był przyklejony, więc sama płyta nie została uszkodzona.

 • Policja zatrzymała cmentarnych złodziei. To oni okradli grób Skrzyneckiego?

  Małopolska policja zatrzymała dwóch złodziei krzyży z cmentarzy. Rabusie sprzedali je w punkcie skupu złomu. Jak dowiedział się nasz dziennikarz Maciej Grzyb, niewykluczone, że cmentarne hieny mają na sumieniu także kradzież pamiątkowego dzwonka z grobu Piotra Skrzyneckiego w Krakowie.

 • Paraolimpiada: Męska drużyna tenisistów stołowych z brązowym medalem!

  ...​Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wywalczyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w drużynowej rywalizacji tenisistów stołowych. Wcześniej tytuł mistrzowski wywalczyły w tej konkurencji kobiety.

Zdjęcia na temat: skrzynecki
Dyskusje na temat: skrzynecki
 • Re: Ostatni dzień kampanii przed II turą wyborów samorządowych

  Małgosia,pokadaj z Rydzykiem to może zostaniesz radną w Toruniu.Kraków to miaso inteligencji,a nie wsiowego motłochu.

 • Re: Dyrektor FBI: Śledztwo ws. Hillary Clinton zostanie wznowione

  w Polsce nie ma skrzynek przy drogach to chyba nie te skrzynki

 • Re: Jarosław Kaczyński: Polska się dziś zwija, a powinna się rozwijać

  Możecie zaklinać rzeczywistość, wyzywać, ujadać, poniżać, zaangażować wszystkich sprzedajnych dziennikarzy, ale i tak jesteście bezsilni wobec tego człowieka. Po prostu w waszych fałszywych formacjach nigdy takiej osobowości nie było i nie będzie.

 • Re: Pan Maciek

  Piotr Skrzynecki też nie żyje... kiedyś widziałem jak jadł na Floriańskiej w barze mlecznym śniadanie... i jadł je w kapeluszu ....

 • Re: "Uprzejmie donoszę, że organizowałam/-em Czarny Protest"

  Jak pisał Ś.P. Piotr Skrzynecki ; "...i zobowiązuję się więcej do klatki Lenina nie wsadzać.". Brawo Dziewczyny !

 • Re: "Nasz Dziennik": Bezsilność RP ws. katastrofy smoleńskiej

  zdrajcy jak Krukowiecki, Skrzynecki, Kuklinowski, Kukliński i inni którzy kupczyli Polską!

 • Re: Chore dzieci zawsze wzruszą

  Ha! Ha! A to cię Skrzynecki urządził. Kazał ci wysłuchać "Dezyderaty" i wypaczył twoje postrzeganie świata?:) Jakoś nie widać, żebyś się tymi zasadami kierował. Kiedy wpadłeś na to, że to są tylko pobożne życzenia?

 • Re: Odkrycie powstańczej mogiły

  , uczniem jeszcze szkoły napoleońskiej. Dzięki niemu można było pokonać caraków np. pod Olszynką tylko wszystkiemu winne były błędy ówczesnego wodza naczelnego jakim był Skrzynecki. Iganie to pokaz kunsztu dowodzenia Prądzyńskiego. Cały ten wysiłek został zmarnowany przez Skrzyneckiego. Moje zdanie jest takie że gdyby nie Skrzynecki to wynik powstania byłby inny.

 • Re: W Sejmie debata nad projektem "Ratujmy Kobiety 2017"

  Oto właśnie chodzi że był masonem.Oni doskonale znali zdradziecką naturę czarnych świętobliwych pasożytów.Dlatego Kościuszko doskonale wiedział co mówi A co do najgorszych gen w naszej historii.Gen Skrzynecki za totalną niekompetencje stoi o niebo wyżej.Powstanie Listopadowe.To naszej historii wojskowości też nie znasz?Z czym do ludzie?

 • Re: ​Chwała nam i naszym kolegom

  EH! {Skrzynecki} jenerał herbu {Bończa} woodki, ani wina (często) nie pije. Plantacje {Papryki} wtedy zmiata. Inaczej T.A. Rybka musiałaby stale być zanurzona w roztworze woodek. Zgodnie z prozą KC-Establishmentu {Conrada-Destylatorka} na 26.października.br zgłoszonego do audytu publicznego. Eh! {Ten}{Co Wina-nie-pije}{Idealista} Choć jeszcze wczora: Widać, że TVPinfo strasznie "Mizernie" daje