• Informacje na temat:

  skrzynecki

Artykuły na temat: skrzynecki
 • Mija 20 lat od śmierci Piotra Skrzyneckiego. "Niezastąpiony, skomplikowany, nieśmiały"

  ..."Brakuje go, pamięć o nim jest ciągle żywa. Tęsknimy" – mówią o przyjaciele o zmarłym 20 lat temu Piotrze Skrzyneckim, twórcy legendarnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Określają go też człowiekiem niezastąpionym i skomplikowanym, a także nieśmiałym.

 • Na krajowej liście przeglądów poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i autorskiej pojawi się nowa impreza- Przegląd Piosenki Poetyckiej imienia Piotra Skrzyneckiego. Impreza odbędzie się 6 listopada w Miejskim Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim.

 • Krakowska policja zajęła się sprawą kradzieży dzwonka z grobu Piotra Skrzyneckiego. Brak pamiątkowego przedmiotu na nagrobnej płycie zauważyli podczas obchodu pracownicy Cmentarza Rakowickiego. Dzwonek był przyklejony, zatem sama płyta nie została uszkodzona.

 • Artyści Piwnicy pod Baranami spotkali się w piątek, w 10. rocznicę śmierci Piotra Skrzyneckiego, przy jego grobie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 • ...towarzyszyło kilkudziesięciu fotoreporterów i dziennikarzy, oraz grupa fanów Skrzyneckiej, którzy zbierali autografy i robili sobie zdjęcia ze swoją ulubioną artystką. - Przez chwilę byłam gwiazdą...

 • Ruszył Festiwal Piotra Skrzyneckiego

  Od warsztatów poetyckich zaczął się dziś w Mińsku Mazowieckim Festiwal Piotra Skrzyneckiego. Legendy Piwnicy pod Baranami. Potrwa on do soboty. Pięciodniowe święto muzyki, poezji i teatru jest jedynym tego typu projektem w kraju, w który angażuje się nie tylko krakowska Piwnica pod Baranami, ale także artyści polskiej piosenki, filmu, fotografii i teatru. Festiwal łączy zatem wszystkie te...

 • Inwigilacja Piotra Skrzyneckiego

  INTERIA.PL: Kto to jest "Czarny"? Jolanta Drużyńska: To pseudonim nadany przez SB Piotrowi Skrzyneckiemu i kryptonim akcji przeciwko niemu. Pseudonim - można powiedzieć - mało oryginalny, bo w czasie kiedy sprawę podjęto Piotr miał piękne kręcone, czarne włosy i bardzo się podobał kobietom. Pod tym pseudonimem kryła się cała sprawa inwigilacji Piotra Skrzyneckiego. Tam gromadzono donosy...

 • Kraków: Policja zajęła się sprawą kradzieży dzwonka z grobu Skrzyneckiego

  Krakowska policja zajęła się sprawą kradzieży dzwonka z grobu Piotra Skrzyneckiego. Brak pamiątkowego przedmiotu na nagrobnej płycie zauważyli podczas obchodu pracownicy Cmentarza Rakowickiego. Dzwonek był przyklejony, więc sama płyta nie została uszkodzona.

 • Policja zatrzymała cmentarnych złodziei. To oni okradli grób Skrzyneckiego?

  Małopolska policja zatrzymała dwóch złodziei krzyży z cmentarzy. Rabusie sprzedali je w punkcie skupu złomu. Jak dowiedział się nasz dziennikarz Maciej Grzyb, niewykluczone, że cmentarne hieny mają na sumieniu także kradzież pamiątkowego dzwonka z grobu Piotra Skrzyneckiego w Krakowie.

 • Paraolimpiada: Męska drużyna tenisistów stołowych z brązowym medalem!

  ...​Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wywalczyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w drużynowej rywalizacji tenisistów stołowych. Wcześniej tytuł mistrzowski wywalczyły w tej konkurencji kobiety.

Zdjęcia na temat: skrzynecki
Dyskusje na temat: skrzynecki