• Informacje na temat:

  śląsk cieszyński

Artykuły na temat: śląsk cieszyński
 • Cieszyński Sanepid zalecił w czwartek, by mieszkańcy Wisły, Ustronia i Skoczowa (Śląskie) spożywali jedynie wodę butelkowaną. Spółka Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej podała, że woda z ujęcia w Wiśle Czarnym ma zły smak i zapach. Trwa ustalanie przyczyn.

 • Peleton dojedzie na Śląsk Cieszyński

  Najważniejsze liczby tegorocznego Touru to: 7 etapów, 23 zespoły i ponad 180 kolarzy z całego świata. Dla kibiców kolarstwa w całym województwie śląskim odbywający się po raz 67. Tour będzie mieć szczególne znaczenie - aż cztery etapy będą się kończyć właśnie na Śląsku. To przemyślana strategia Czesława Langa, byłego znakomitego kolarza a obecnie szefa wyścigu. W ostatnich latach Tour mknął...

 • Z okazji Święta Reformacji w kościołach ewangelicko-augsburskich (luterańskich) na Śląsku Cieszyńskim, gdzie mieszka ponad połowa spośród około 75 tysięcy polskich luteran, odbywają się w sobotę nabożeństwa.

 • Na Śląsku Cieszyńskim nie ma życia

  Ten Śląsk Cieszyński okrąża Słońce w 3 lata i 138 dni, dzieli od Ziemi prawie 190 milionów kilometrów, pędzi z prędkością ponad 71 tysięcy kilometrów na godzinę i jest... planetoidą.

 • W tradycyjnych jutrzniach, czyli radosnych nabożeństwach odprawianych przed świtem, uczestniczyli w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia wierni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na Śląsku Cieszyńskim. Jutrznie są odpowiednikiem katolickich pasterek.

 • Artur Andrus w cieszyńskim teatrze

  W cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza wystąpi 3 grudnia o godz. 18.00 Artur Andrus. Artysta zawitał do Cieszyna we wrześniu ubiegłego roku, ale wówczas w spotkaniu mogli wziąć udział tylko nieliczni. Tym razem impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

 • W tradycyjnych jutrzniach, czyli radosnych nabożeństwach odprawianych przed świtem, uczestniczyli w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia wierni Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego na Śląsku Cieszyńskim. Jutrznie są odpowiednikiem katolickich pasterek.

 • Śląsk wciąż zagrożony

  Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w powiatach raciborskim i wodzisławskim na Śląsku. Zagrożony jest też powiat cieszyński. Rzeka Piotrówka, która wpada do Olzy, w miejscowości Marklowice płynie zazwyczaj na szerokości kilku metrów. Jak donosi reporter RMF, teraz w niektórych miejscach rozciąga się nawet na szerokości 150-200 metrów. W samej wsi kilka gospodarstw jest już...

 • Śląsk: Prezes "siedzi", klub umiera

  Gry w piłkę nożną nauczyli skoczowian żołnierze włoscy, którzy po I wojnie światowej przybyli na Śląsk Cieszyński, by nadzorować przygotowania do mającego się tutaj odbyć plebiscytu. Szkoda, że w ostatnich latach nikt nie nauczył zarządu klubu podstaw księgowości. Z powodu długu, który urósł do kwoty ponad 1 mln zł, rozsypał się klub z tradycjami, przez który przewinęło się wielu znakomitych...

 • ​Śląsk: Tajemnicze okoliczności śmierci 13-letniego chłopca

  Nieprzytomny 13-latek został znaleziony w piątek popołudniu przy jednym z głównych deptaków w Wiśle (Śląskie). Pomimo godzinnej reanimacji chłopiec zmarł w karetce - poinformował w sobotę rzecznik cieszyńskiej policji Rafał Domagała.

Dyskusje na temat: śląsk cieszyński