• Informacje na temat:

  słobodzianek

Artykuły na temat: słobodzianek
 • Tadeusz Słobodzianek został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za dramat "Nasza klasa" osnuty na historii Jedwabnego. - Chciałem zaprosić czytelników i widzów do rozmowy o polskiej duszy - powiedział laureat w niedzielę po odebraniu nagrody.

 • Nike 2010: Laureatem jest Tadeusz Słobodzianek

  Tadeusz Słobodzianek został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za dramat "Nasza klasa". Wśród siedmiu książek, które w tym roku znalazły się w finale nagrody był to jedyny dramat.

 • Tadeusz Słobodzianek laureatem Nike

  Tadeusz Słobodzianek został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za dramat "Nasza klasa". Zwyciężca otrzymał czek na 100 tysięcy złotych oraz statuetkę autorstwa Gustawa Zemły.

 • W środę, 6 maja, legniccy aktorzy ponownie skomentują głośne lub śmieszne sceny z życia miasta. W drugiej części wieczoru gościem teatru będzie wybitny dramaturg Tadeusz Słobodzianek.

 • Premiera nowego spektaklu słowackiego reżysera Ondreja Spisaka pt. "Młody Stalin" odbędzie się w sobotę w Teatrze Dramatycznym. Autorem sztuki jest Tadeusz Słobodzianek. - To sztuka i spektakl stworzone ku przestrodze - mówi reżyser Ondrej Spisak.

 • Tadeusz Słobodzianek, Jacek Leociak i Teresa Torańska znaleźli się w gronie osób uhonorowanych w niedzielę medalami "Powstanie w Getcie Warszawskim" w 68 rocznice wydarzeń z kwietnia 1943 roku.

 • "Merlin" w Teatrze na Woli

  Już 15 i 16 grudnia w Teatrze Na Woli można będzie zobaczyć spektakl duetu Tadeusz Słobodzianek i Ondrej Spišak: "Merlin - inna historia" . Spektakl został uznany przez krytyków za jeden z najciekawszych, wystawianych w ostatnich latach w Teatrze Narodowym w Warszawie. Po kilku latach twórcy postanowili wznowić "Merlina" w zmienionej obsadzie.

 • Warszawskie Spotkania Teatralne po raz 33.

  Kurator Spotkań Jacek Rakowiecki zapewnia, że wszystkie spektakle stoją na wysokim poziomie. Festiwal otworzy "Dwanaście stacji" Tomasza Różyckiego w reżyserii Tomasza Grabowskiego z teatru w Opolu. Organizator festiwalu, Tadeusz Słobodzianek podkreśla, że na warszawskich scenach wystąpią najlepsze teatry w Polsce, między innymi z Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa, Sosnowca, Wrocławia, Chorzowa, Opola...

 • XIII Konfrontacje Teatralne

  ..., jest palące wspomnienie, jest krzycząca nieobecność. Temat XIII edycji Konfrontacji narodził się w ubiegłym roku kiedy Tadeusz Słobodzianek, dramaturg i twórca Laboratorium Dramatu wspólnie...

 • ..., znajdujących się na wyciągnięcie ręki od nich - mówił reżyser "Naszej klasy" Hisao Takase. Tadeusz Słobodzianek za "Naszą klasę" otrzymał Nagrodę Literacką "Nike" (2010). Bohaterami są polscy i żydowscy(...) też trwa związana złymi wspomnieniami. Słobodzianek podkreślał wielokrotnie, że w "Naszej klasie" nie zajmuje się wydarzeniami historycznymi, chociaż czerpie z rozmaitych źródeł sądowych...

Zdjęcia na temat: słobodzianek
Dyskusje na temat: słobodzianek