• Informacje na temat:

  słonimski

Artykuły na temat: słonimski
 • Erudyta bez matury, brzydal, w którym kochały się piękne kobiety, samotnik angażujący się w sprawy społeczne - taki obraz Antoniego Słonimskiego wyłania się z właśnie opublikowanej książki "Słonimski. Heretyk na ambonie" Joanny Kuciel-Frydryszak.

 • ...politycznego zdominowanego przez konflikt dwóch prawicowych partii. Tonący brzydko się chwyta - powiedział kiedyś Antoni Słonimski. To nie Donald Tusk, tonie Lech Kaczyński, ale kompromitują się obaj. Ludzie(...), a zaczyna poważnie zagrażać prawicowej dominacji w Polsce. Zażenowani postawą obu głównych postaci sporu (zachowanie obu podsuwa na myśl inne powiedzenie Słonimskiego, że jeden i drugi to raczej poleżeć...

 • Białystok: Zamknięty parking przy urzędzie

  Na okres letni zamknięty został parking magistracki przy ul. Słonimskiej. Wiąże się to z koniecznością jego remontu.

 • Urzędnicy oddali krew

  Już z samego rana przed Urzędem Miejskim przy ul. Słonimskiej (od strony ul. Starobojarskiej) zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 • Antoni Słonimski odnotował w felietonie warszawską przekupkę, która obserwując pogrzeb Stefana Żeromskiego wycedziła: "biednego by tak nie chowali". Przez kilkadziesiąt lat ta anonimowa babina służyła za symbol bezinteresownej, głupiej zawiści, nie szanującej nawet majestatu śmierci. Dzisiaj możemy już tej pani podziękować. Od teraz, kiedy kto potrzebować będzie takiego symbolu, powie "Wajda".

 • ...7 maja w Białymstoku zostaje uruchomiona forma pomocy i ratowania życia ludzkiego, tak zwane "Okno życia" - specjalnie przygotowane miejsce - znajduje się przy ul. Słonimskiej 8 w Białymstoku, w budynku Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Jedynka".

 • ...14 września 2007 r. o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku przy ulicy Słonimskiej 47/1 odbędzie się uroczystość ślubowania i wręczenia aktów mianowania nauczycielom szkół i placówek oświatowych Białegostoku.

 • Niezwykły cmentarz w Laskach koło Warszawy

  Prawie 100 lat ma cmentarz położony na skraju Puszczy Kampinoskiej pod Warszawą. Powstał w latach 20. ubiegłego wieku, dla ludzi związanych z pobliskim Zakładem dla Niewidomych w Laskach. Pochowano tu ok. 900 osób. Oprócz założycieli zakładu oraz sióstr zakonnych, które opiekują się niewidomymi, spoczywają tu także zasłużeni dla polskiej kultury, literatury i nauki, jak Antoni Słonimski, czy...

 • ..."Im talent większy, tym się błędy / surowiej liczy, nie łaskawiej" - pisał Marian Hemar w znakomitym wierszu o agitującym emigrantów za komuną poecie Słonimskim. Zawierała się w tych słowach mądrość tej zamierzchłej epoki, w której słowo "przyzwoitość" nie było pustym dźwiękiem.

 • "Lato '39. Jeszcze żyjemy". Premiera książki Marcina Zaborskiego

  ...też wiele archiwalnych fotografii z tamtego czasu oraz wiersze pisane latem 1939 roku. Ich autorami są m.in Antoni Słonimski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czy Kazimiera Iłłakowiczówna. 

Wideo na temat: słonimski
 • Wyjątkowy cmentarz leśny w Laskach

  Na skraju Puszczy Kampinoskiej, w Laskach, obok ośrodka dla osób niewidomych, od niemal wieku istnieje cmentarz. Pochowanych zostało tam około 900 osób. Wśród grobów można odnaleźć nazwiska literatów, naukowców, poetów takich, jak Antoni Słonimski czy też Halina Michalska.

Dyskusje na temat: słonimski