• Informacje na temat:

  słowikowski

Artykuły na temat: słowikowski
 • Od lat szuka „złotego pociągu”. Teraz dostaje groźby

  Środowy „Fakt” opisuje historię Tadeusza Słowikowskiego, który od lat prowadzi poszukiwania tajemniczego „złotego pociągu”. Emerytowany górnik już w 2003 roku kopał na 61. kilometrze trasy Wrocław–Wałbrzych. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, zaczął dostawać pogróżki.

 • "Fakt": Prywatne śledztwo w sprawie "złotego pociągu"

  Emerytowany górnik Tadeusz Słowikowski przez lata prowadził prywatne śledztwo w sprawie "złotego pociągu". O tajemniczym tunelu na trasie Wrocław-Wałbrzych, gdzie ma znajdować się pociąg, dowiedział się po wojnie od Niemców. Historię mężczyzny czytamy w środowym wydaniu "Faktu".

 • 25 i 15 lat więzienia za zabójstwo w Krupach

  Na 25 i 15 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) mieszkańców wsi Krupy Daniela Słowikowskiego i Tobiasza Maronia za zabójstwo kobiety. Sąd zezwolił na publikację danych i wizerunków oskarżonych.

 • "Człowiek, ruch, przestrzeń"

  W Piwnicy Artystycznej w Opolu swoje fotografię zebrane pod wspólnym tytułem ,,Człowiek, ruch, przestrzeń'' młodzi artyści fotograficy Monika Bagińska, Katarzyna Żurakowska, Marcin Gajda, Krzysztof Młyńczak, Kami Żyła, Kamil Pieśniewski, Rafał Słowikowski.

 • Co kryje tunel na przedwojennej trasie kolejowej Breslau-Waldenburg? Zdaniem Tadeusza Słowikowskiego, historyka i emerytowanego górnika z Wałbrzycha, uciekający hitlerowcy zasypali tam pod koniec wojny kolejowy skład z rudą wolframu.

 • Sobotni mecz pomorskiej trzeciej ligi w Gdańsku między rezerwami Lechii a Gwardią Koszalin odbędzie się bez udziału kibiców. "Goście nie dotrzymali procedur związanych z zamawianiem biletów" - powiedział rzecznik Lechii Błażej Słowikowski.

 • Co kryje tunel na przedwojennej trasie kolejowej Breslau-Waldenburg? Zdaniem Tadeusza Słowikowskiego, historyka i emerytowanego górnika z Wałbrzycha, uciekający hitlerowcy zasypali tam pod koniec wojny kolejowy skład z rudą wolframu.

 • Lekkoatletyczne ME: Dobek w finale 400 m przez płotki! Swoboda i Kopeć odpadli w półfinałach 100 m

  Polacy: Remigiusz Olszewski (10,44) i Przemysław Słowikowski (10,54). (e)

 • ​"Złoty pociąg": Samozwańczy odkrywcy boją się o swoje życie

  ...wszyscy znają, każdy będzie wiedział, gdzie mieszkam" - dodał odkrywca. Również Tadueusz Słowikowski, który od 40 lat zbiera informacje o tzw. złotym pociągu, twierdzi, że ktoś mu grozi. "Byłem na policji i powiedziałem im, żeby wiedzieli, że jak coś mi się stanie, ma to związek ze złotym pociągiem" - powiedział gazecie Słowikowski. Koper i Richter - mimo słów krytyki ze strony części historyków...

 • Traore na dłużej w Lechii

  ...- Sztab szkoleniowy mocno optował za prolongowaniem kontraktu i tak też się stało - mówi rzecznik klubu Błażej Słowikowski. - W ramach zawartego porozumienia Traore grać będzie w biało-zielonych barwach przez dwa lata. Okres trwania nowej umowy liczony będzie od stycznia 2011 r. Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony Lechii Gdańsk...

Dyskusje na temat: słowikowski