• Informacje na temat:

  słówka

Artykuły na temat: słówka
 • (Ba)łódzkie historie i słówka

  ...coraz rzadziej można ją kupić w Łodzi - jak podaje reporterka RMF FM), a krańcówka tramwajowa lub autobusowa - to pętla dla tramwajów czy autobusów. Naturalnie, łodzianie mają jeszcze w zanadrzu słówka...

 • Słowa i słówka w języku fundu-europejskim

  Etymolodzy analizujący za sto lat zmiany w języku polskim na początku XXI wieku zwrócą zapewne uwagę na falę nowego słownictwa niezwiązanego tylko z postępem technologicznym i rewolucją w mediach. Wraz z aktywnością Unii Europejskiej z dokumentów brukselskich urzędników do języka polityków, dziennikarzy i biznesmenów przeniknęło słownictwo związane z funduszami europejskimi. Określenia z pogranicza prawa, finansów i gospodarki nie dla każdego są zrozumiałe. A powinny... W końcu chodzi tu o...

 • Moda na obce słówka

  Znajomość języków ułatwia poruszanie się po świecie i daje szansę na karierę. Polacy nadal mają z tym kłopoty. Czy do solidnej nauki zachęci nas Europejski Dzień Języków?

 • Czułe słówka w Brukseli. A między nimi...

  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zadeklarował w Brukseli, że integracja europejska jest kluczowym priorytetem jego kraju. Przyznał, że nie jest euroromantykiem, a europragamtaykiem. Szef KE Jose Barroso zapewnił go, że jest "wśród przyjaciół Ukrainy".

 • Matura 2015: Trwa rozszerzony angielski. "W głowie siedzi dużo słówek"

  O 14.00 rozpoczął się egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Rano odbył się pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Chęć zdawania na maturze angielskiego zadeklarowało w tym roku ponad 172 tys. maturzystów z liceów ogólnokształcących oraz ponad 101 tys. abiturientów z techników. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

 • Premierę przedstawienie dla dzieci i młodzieży "Chodź na słówko" Maliny Prześlugi w reżyserii Jerzego Moszkowicza pokaże w poniedziałek Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 • „Czułe słówka” na Walentynki

  Bąbelku, misiaczku, ptysiu, kochanie, misiu, kotku - te i ponad 500 innych afektonimów, czyli intymnych przezwisk używanych przez bliskie sobie osoby, znajdziecie w książce zatytułowanej „Czułe słówka”. Ten nietypowy słownik znajdziecie już dziś w księgarniach.

 • O każdym z 50 eurodeputowanych przynajmniej jedno słówko. Prezentuję moją osobistą, trochę żartobliwą ocenę naszych posłów do Parlamentu Europejskiego. Główne kryterium oceny? Własne spostrzeżenia i… kuluarowe plotki.

 • "Przeklinam podróże!". Naukowcy wydadzą zaginiony notatnik Słowackiego

  Rysunki z podróży po Bliskim Wschodzie, notatki obrazujące trudy wędrówki i słówka arabskie znajdują się m.in. w odkrytym niedawno - uznanym wcześniej za zniszczony - notatniku Juliusza Słowackiego. Jego reprodukcja zostanie wydana w tym roku.

 • Naukowcy wydadzą zaginiony notatnik Juliusza Słowackiego

  Rysunki z podróży po Bliskim Wschodzie, notatki obrazujące trudy wędrówki i słówka arabskie znajdują się m.in. w odkrytym niedawno - uznawanym wcześniej za zniszczony - notatniku Juliusza Słowackiego. Jego reprodukcja zostanie wydana w tym roku.

Wideo na temat: słówka
 • Cymański o Morawieckim: Nie jest poukładanym pieskiem, to facet z krwi i kości

  "Te taśmy, to jest chwyt poniżej pasa. Tam jest kilka słówek na literkę "k". (...). Premier nie jest salonowcem i poukładanym pieskiem, to jest facet z krwi i kości i to jest dobre" – mówi Tadeusz Cymański o taśmach, na których w 2013 roku w restauracji "Sowa i Przyjaciele" został nagrany obecny premier Mateusz Morawiecki. "Jaki atak, taka obrona, a że atak był podły, poniżej pasa, to obrona musi być wyraźna, stanowcza, zdecydowana. (...) Propaganda zbiera straszne żniwo. My mamy program...