• Informacje na temat:

  służka

Artykuły na temat: służka
 • X rocznica powstania liceum

  29 września 2007 - Uroczystości jubileuszowe w 85. rocznicę rozpoczęcia działalności oświatowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Sandomierzu oraz w 10. rocznicę powstania Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu.

 • Trzy Siostry Służki Najświętszej Marii Panny ze zgromadzenia w Rokiciu pod Płockiem (woj. mazowieckie) uległy dziś rano zatruciu czadem i nieprzytomne zostały przewiezione do szpitala.

 • Trzy Siostry Służki Najświętszej Marii Panny ze zgromadzenia w Rokiciu pod Płockiem trafiły dzisiaj do szpitala. Kobiety zatruły się czadem, co potwierdzili wezwani na miejsce zdarzenia strażacy.

 • Zabłocki: Służebny to kamerdyner. Sędzia służebny wobec państwa to karykatura sędziego

  Swój główny argument sędzia Zabłocki oparł na słowach posła PiS Stanisława Piotrowicza, twierdzącego, że chodzi o przemianę jakościową sędziów tak, by byli ludźmi o mentalności służebnej wobec państwa i narodu. Służebny to kamerdyner. Lokaj, lokajczyk, służka. A nawet ordynans, pachołek, parobek. Chcę zatem zapytać panie i panów senatorów: czy i państwo w tym kierunku chcecie przebudowywać...

 • Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj złodzieje samochodów zatrzymani na warszawskiej Pradze Południe. "Gruby" i "Pajda" mieli przy sobie m.in. laptopy z oprogramowaniem do łamania kodów w autach.

 • Dwóch mężczyzn, którzy produkowali fałszywe pięciozłotówki, zatrzymali małopolscy policjanci. Znaleziono urządzenia i odczynniki służące do wyrobu falsyfikatów - poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

 • Epos o Gilgameszu to najrzadziej wspominany z eposów, choć bywa kojarzone imię jego głównego bohatera. A zapomnienie o tym eposie na rzecz Iliady i Odysei Homera wydaje się być nieuzasadnione, jeżeli uwzględni się, że jest to najstarszy epos spośród tych, jakie możemy czytać.

 • Jerzy Kamas nie żyje. Ceniony aktor miał 77 lat

  W wieku 77 lat zmarł aktor filmowy i teatralny Jerzy Kamas. Informację podała dyrekcja Teatru Ateneum.

 • Zamość: Miasto idealne, perła renesansu, Padwa północy

  Te wszystkie określenia pasują do Zamościa jak do żadnego innego miasta na świecie. Miasto wybudował pod koniec XVI wieku Jan Zamoyski. Pod jego budowę wykarczowano las. Było to prawdopodobnie jedyne w Rzeczypospolitej, jedno z nielicznych w Europie miast od A do Z budowanych zupełnie w nowym terenie, bez wcześniejszej jakiejkolwiek zabudowy. Dzięki temu można było wybudować miasto idealne, przemyślane. Jan Zamoyski był wielkim orędownikiem humanizmu, więc miasto w założeniu miało być jak...

 • Oratorium sługi Bożego ks. Wincentego Granata w Seminarium Duchownym w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie) poświęcone zostanie w sobotę. Urządzone opodal sarkofagu kapłana w formie stałej wystawy pt. "Przez prawdę do miłości" ma upamiętnić życie i dzieło kandydata na ołtarze.