• Informacje na temat:

  sobór

Artykuły na temat: sobór
 • Sobór zjednoczeniowy ukraińskiego prawosławia. Mocne słowa prezydenta

  ..." - oświadczył Poroszenko. Sobór zjednoczeniowy trwa od godzin porannych w katedrze Mądrości Bożej w Kijowie. Na razie nie wiadomo, kiedy zakończą się obrady. Ich uczestnicy mają wybrać zwierzchnika(...). Podporządkowana Rosji Ukraińska Cerkiew Prawosławna Patriarchatu Moskiewskiego oświadczyła, że nie będzie brała udziału w tym zgromadzeniu. Według mediów na Sobór przybyło jednak dwóch jej...

 • Sobór zjednoczeniowy Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego odbędzie się w grudniu, a jego dokładną datę wyznaczy Synod Patriarchatu Konstantynopolitańskiego, który zbierze się w dniach 27-29 listopada – poinformowały w poniedziałek służby prasowe Patriarchatu.

 • Sobór polskiej Cerkwi: Niszczone są fundamenty życia prawosławnej rodziny

  ...​Niszczone są fundamenty zdrowego życia prawosławnej rodziny - przestrzega sobór biskupów polskiej Cerkwi. Zwraca uwagę na globalizację i sekularyzację oraz gorszenie młodego pokolenia "współczesnymi zjawiskami patologicznymi".

 • W Moskwie rozpoczyna się Sobór Pomiestny

  W moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela, głównej świątyni Rosji, rozpoczyna się dzisiaj Sobór Pomiestny, który wybierze nowego patriarchę Moskwy i Wszechrusi.

 • Ciemnoskóry mężczyzna, prawdopodobnie uchodźca z Gwinei, w poniedziałek, w Wigilię Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich zbezcześcił Sobór Kazański przy placu Czerwonym w Moskwie, wdrapując się na jego dach, skąd wznosił okrzyk "Allah Akbar!".

 • Skandal w Moskwie. Krzyczał "Allah Akbar!" z dachu soboru

  ...39-letni Mammadu Barri, uchodźca z Gwinei, zbezcześcił Sobór Kazański przy placu Czerwonym w Moskwie. Mężczyzna wdrapał się na dach świątyni i krzyknął "Allah Akbar!", czyli "Bóg jest wielki!".

 • ...i w językach narodowych, a nie po łacinie. Ale oprócz liturgii Sobór Watykański II dokonał zmian w sprawach fundamentalnych - w podejściu do innych religii, czy docenieniu roli świeckich w Kościele. W dzisiejszym wydaniu włoskiego dziennika "Corriere della Sera" pojawił się kontrowersyjny artykuł o potrzebie zwołania kolejnego soboru. Czyżby Sobór Watykański III? Zdania w tej sprawie są podzielone. Część...

 • "To dzień ostatecznego zdobycia niezależności Ukrainy od Rosji"

  Biskup Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego Epifaniusz został zwierzchnikiem autokefalicznego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Decyzję tę podjął obradujący w Kijowie Sobór zjednoczeniowy ukraińskiego prawosławia.

 • Biskup Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego Epifaniusz został zwierzchnikiem autokefalicznego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Decyzję tę podjął w sobotę wieczorem obradujący w Kijowie Sobór zjednoczeniowy ukraińskiego prawosławia.

 • Polski kościół prawosławny zakazuje kontaktów z "patriarchatem kijowskim"

  ...15 listopada odbył się Sobór Biskupów prawosławnego kościoła. Uczestnicy odnieśli się do sytuacji Cerkwi na Ukrainie. W komunikacie podkreślono, że sobór "otrzymuje niepokojące wiadomości z życia(...) życia cerkiewnego na Ukrainie, który destrukcyjnie wpływa na całokształt życia cerkiewnego prawosławia w całości, Św. Sobór Biskupów, w trosce o dobro całej Świętej Cerkwi Prawosławnej, podtrzymuje...

Zdjęcia na temat: sobór
Dyskusje na temat: sobór