• Informacje na temat:

  sobór

Artykuły na temat: sobór
 • Sobór polskiej Cerkwi: Niszczone są fundamenty życia prawosławnej rodziny

  ...​Niszczone są fundamenty zdrowego życia prawosławnej rodziny - przestrzega sobór biskupów polskiej Cerkwi. Zwraca uwagę na globalizację i sekularyzację oraz gorszenie młodego pokolenia "współczesnymi zjawiskami patologicznymi".

 • W Moskwie rozpoczyna się Sobór Pomiestny

  W moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela, głównej świątyni Rosji, rozpoczyna się dzisiaj Sobór Pomiestny, który wybierze nowego patriarchę Moskwy i Wszechrusi.

 • Ciemnoskóry mężczyzna, prawdopodobnie uchodźca z Gwinei, w poniedziałek, w Wigilię Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich zbezcześcił Sobór Kazański przy placu Czerwonym w Moskwie, wdrapując się na jego dach, skąd wznosił okrzyk "Allah Akbar!".

 • Skandal w Moskwie. Krzyczał "Allah Akbar!" z dachu soboru

  ...39-letni Mammadu Barri, uchodźca z Gwinei, zbezcześcił Sobór Kazański przy placu Czerwonym w Moskwie. Mężczyzna wdrapał się na dach świątyni i krzyknął "Allah Akbar!", czyli "Bóg jest wielki!".

 • ...i w językach narodowych, a nie po łacinie. Ale oprócz liturgii Sobór Watykański II dokonał zmian w sprawach fundamentalnych - w podejściu do innych religii, czy docenieniu roli świeckich w Kościele. W dzisiejszym wydaniu włoskiego dziennika "Corriere della Sera" pojawił się kontrowersyjny artykuł o potrzebie zwołania kolejnego soboru. Czyżby Sobór Watykański III? Zdania w tej sprawie są podzielone. Część...

 • Sobór Biskupów wyłonił kandydatów na przywódcę Cerkwi prawosławnej

  Metropolici Kirył, Klemens i Filaret oficjalnymi kandydatami na nowego patriarchę Moskwy i Wszechrusi. Ich kandydatury wyłonił w tajnym głosowaniu Sobór Biskupów, który obradował w niedzielę w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, głównej świątyni Rosji. W obradach uczestniczyło 198 hierarchów z Rosji i zagranicy, bowiem rosyjska Cerkiew prawosławna - poza Rosją - ma swoje eparchie w 63 krajach.

 • Prymas Polski: Jan Paweł II uczył świeżości wiary

  Od Jana Pawła II uczyliśmy się tej świeżości wiary, bo on nam ciągle przypominał o tym głoszeniu Chrystusa w świecie współczesnym tak, jak to mówił Sobór Watykański II - powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak. W piątek przypada 98. rocznica urodzin Karola Wojtyły.

 • Przed prawem silniejszego i niezdrowym nacjonalizmem, zanikaniem takich pojęć jak dobro, pokój czy wzajemny szacunek, przestrzega sobór biskupów polskiej Cerkwi. W orędziu na przypadające 6 stycznia Boże Narodzenie pisze też m.in. o rozpadzie społeczeństwa i rodziny.

 • ...i w językach narodowych, a nie po łacinie. Ale oprócz liturgii Sobór Watykański II dokonał zmian w sprawach fundamentalnych - w podejściu do innych religii, czy docenieniu roli świeckich w Kościele. To już jednak historia, bo w dzisiejszym wydaniu włoskiego dziennika "Corriere della sera" pojawił się kontrowersyjny artykuł o potrzebie zwołania kolejnego soboru. Czyżby Sobór Watykański III? Zdania...

 • Boże Narodzenie prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnich

  ...rozczarowań - napisali hierarchowie w bożonarodzeniowym orędziu, skierowanym do wiernych i duchowieństwa przez sobór biskupów PAKP. Dodali, że obecnie człowiek doświadcza wielu wzburzeń i upadków, które...

Zdjęcia na temat: sobór
Dyskusje na temat: sobór
 • Re: Pielgrzymka kobiet do sanktuarium w Piekarach Śląskich

  W tej chwili świętej należy zabieganemu narodowi przypomnieć, że utyci książęta kościoła opływający dziś w luksusy i bogactwa, w gronostaje odziani i d. wożący w lektykach i maybachach - to w przeszłości ubodzy, bosonodzy pastuszkowie krówek i świnek na rubieżach RP, na zapadłych wioskach, gdzie kaganek oświaty jeśli trafił to przypadkiem, w osobie uczycielki z powieści "Konopielka". I tacy dziś pouczają lud boży jak ma żyć i z kim pojednania dokonywać.

 • Re: Rewolucja w diecezji paryskiej: Datki na tacę kartą kredytową

  Fragment rozdziału "Sobór Watykański II" książki: Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" (dostępnej na: piusx org pl/kryzys/): cyt."Jaką rewolucję w Kościele oznacza Sobór, określił jeden z jego przedstawicieli. Kardynał Suenens nakreślił zbieżność między Soborem a rewolucją francuską, mówiąc że Sobór jest rokiem 1789 w Kościele, a teolog soborowy o. Y. Congar OP porównał go do

 • Re: "Papież Franciszek bierze pod uwagę możliwość dymisji"

  Benedykt XVI niczego nie otwierał tylko ty ze swoją kliką zamknąłeś mu usta,uzurpatorze! Kończ ten żałosny pontyfikat jak najprędzej!

 • Re: Jak się czuje Benedyktem XVI? Ks. Federico Lombardi odpowiada

  sobór trydencki 1 to koniec nauki Jezusa , ostatnim Papierzem jest/był Pius IX ................................... współczesny urzędnik z Watykanu jest GŁOWĄ "KOSCIOŁA" a więc nie jest poddanym Jezusa i nie jest uprawniony ani do tytułu Papierza ani tymbardziej do powoływania się na Nauki Jezusa skoro sam jest "głowa koscioła"

 • Re: Rewolucja w diecezji paryskiej: Datki na tacę kartą kredytową

  Stosunkowo niewielu ludzi wie, czym naprawdę był Sobór Watykański II. Wprowadzanie w życie, jego błędnych postanowień, a także posoborowa reforma Liturgii z 1969 r., która "zaowocowała" tzw. "Nową Mszą" wprowadzoną w 1970 r., poskutkowały zamętem w Kościele i ogromnym kryzysem, który ma miejsce aż do dzisiaj. Więcej o tych sprawach, a także o tym, jak katolik powinien postępować w tej sytuacji

 • Re: Przeniesiono ciało papieża Jana XXIII

  A poprzedni sobór jaki był ?

 • Re: "Większość Polaków oczekuje neutralności Kościoła od polityki"

  Pamiętam, w czasach podstawówki msza była po łacinie cały czas. Abrakadabra. Później - już do dziś - była po polsku, bo zmienił to (i wiele innych rzeczy) Sobór Watykański II. http://newtimes.pl/sobor-watykanski-ii-udana-pieriestrojka-kosciola-w-1965-roku/ Jedni byli za zmianami, inni przeciw (że to spisek, herezja i wpływ komunizmu). Osądźcie to sami. (Ps: ja osobiście od 25 lat nigdzie już nie

 • Re: Księża z raportu na temat pedofilii leczyli się w Kanadzie

  Sobór Trydencki. W kanonie IX z 24 sesji soboru, z 11 listopada 1563 wprowadzony celibat

 • Re: ​Spór o pomnik Jana Pawła II. Decyzja radnych Słupska

  A dlaczego księżmi nie mogą być chętni mężczyźni SPOŁECZNIE, bez wynagrodzenia? Śpiewanie jednych i tych samych modlitw, picie wina i jedzenia opłatka, siedzenie w konfesjonale i zastukanie od czasu do czasu, noszenie kiecki to nie są zajęcia wymagające wielkich kwalifikacji.