• Informacje na temat:

  socrealizm

Artykuły na temat: socrealizm
 • Pałac Kultury Zagłębia, zbudowany w latach 1951-58 w stylu socrealistycznym w Dąbrowie Górniczej, 23 września po raz pierwszy pokaże swoje wyremontowane wnętrza oraz odnowioną elewację z piaskowca, informuje "Dziennik Zachodni".

 • O dziedzictwie socrealistycznym w architekturze i urbanistyce architekci i urbaniści rozmawiali na piątkowym seminarium "Urbanistyka socrealizmu jako przedmiot ochrony konserwatorskiej", które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Celem spotkania było zachęcenie do dokumentowania architektury i urbanistyki socrealizmu w celu poddania tej spuścizny obiektywnej ocenie, a następnie...

 • Spacery po zabytkach socrealizmu w stolicy odbędą się w weekend w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Z kolei na pokazywanej na skwerze przed Domem Spotkań z Historią wystawie zestawione zostaną dwa socrealistyczne kompleksy Berlina i Warszawy.

 • ..."Matki, żony i... traktorzystki - czyli o Polkach w socrealizmie" to tytuł wystawy otwartej we wtorek w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Znalazło się na niej 120 eksponatów, prezentujących kobiety w różnych formach życia społecznego i zawodowego.

 • Socrealistyczne osiedle mieszkaniowe z lat 50. ubiegłego wieku, kościoły, ciekawostki architektoniczne oraz budynki publiczne i mieszkalne z okresu PRL i ostatnich 20 lat znajdą się na powstającym w Tychach szlaku architektury "Od socrealizmu do postmodernizmu".

 • W zabytkowym budynku przy ul. Dąbrowskiego, który Uniwersytet Rzeszowski remontuje dla Instytutu Muzyki, trwają intensywne prace remontowe. Robotnicy uwijają się wewnątrz, na zewnątrz i wokół niego. Odnowiono już elewację i oryginalne malowidła, wymieniono okna, odmalowano ściany, położono parkiety i kostkę brukową - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Warszawa: Spacery po zabytkach socrealizmu

  Plac Hallera, plac Konstytucji i wnętrza Pałacu Kultury i Nauki - po tych zabytkach architektury socrealizmu będzie można pospacerować w weekend w towarzystwie architektów i varsavianistów. Wszystko to w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 • Rosja: Ciężki los wzoru socrealizmu

  Fatum ciąży nad najbardziej rozpoznawalnym rosyjskim pomnikiem, wzorcem socrealizmu autorstwa Wiery Muchiny. Już pięć lat mija od czasu, kiedy monument „Robotnik i kołchoźnica”, znany z czołówki radzieckiej wytwórni filmowej „Mosfilm”, zniknął z rosyjskiej stolicy.

 • Krakowskie Forum Turystyki

  Szlak ogrodów, krakowski socrealizm, kuchnia regionalna - Kraków szuka nowych pomysłów na produkty turystyczne. W zorganizowanym dzisiaj w Urzędzie Miasta Forum Turystyki Przyjazdowej udział wzięło prawie 70 przedstawicieli krakowskiej branży turystycznej.

 • Jakie ziemie utraciła Polska po II wojnie światowej, czym był socrealizm, kto został I Sekretarzem PZPR w 1956 r.? Na te i inne pytania dotyczące historii PRL znajdą odpowiedź uczestnicy nietypowych lekcji realizowanych na terenie Nowej Huty, które odbywają się w ramach projektu "Podchody pod PRL".

Zdjęcia na temat: socrealizm
Wideo na temat: socrealizm
Dyskusje na temat: socrealizm