• Informacje na temat:

  sojusz dla postępu

Artykuły na temat: sojusz dla postępu
 • Szef MON: Sojusz adaptuje się do wyzwań

  ...- Komitet Wojskowy NATO ma do odegrania ważna rolę, Sojusz po raz kolejny adaptuje się do nowych wyzwań pod wpływem agresywnej polityki Rosji oraz szerokiego spektrum zagrożeń płynących z kierunku południowego – powiedział w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.

 • ​Waszczykowski dla "Rz": Warszawa chce sojuszu z Kijowem

  Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze szef MSZ Witold Waszczykowski we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

 • Szef MON o postępach w sprawie "Fort Trump"

  Błaszczak, który uczestniczy w Monachijskiej Konferencji bezpieczeństwa, wyraził przekonanie, że dwustronny projekt amerykańsko-polski ma znaczenie także dla innych krajów wschodniej flanki NATO(...) Zjednoczone są głównym partnerem Polski w NATO, gwarancja Stanów Zjednoczonych jest niezwykle istotna dla naszego bezpieczeństwa" - powiedział szef MON dziennikarzom. Wyraził także uznanie dla zaangażowania...

 • Izraelski dziennik: Szczyt w Warszawie nie stworzy sojuszu przeciw Iranowi

  Bliskowschodnia konferencja w Warszawie nie doprowadzi do stworzenia międzynarodowego sojuszu przeciwko Iranowi, ale dla rządu Izraela może być okazją do poprawy nieformalnych relacji z państwami arabskimi - ocenia w czwartek izraelski dziennik "Haarec".

 • "Sojusz francusko-niemiecki ma obowiązek nie dopuścić do chaosu"

  Prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał w niedzielę Francję i Niemcy do zacieśnienia sojuszu na rzecz bardziej zjednoczonej Europy i przyspieszenia reform Unii Europejskiej. "Musimy przekroczyć nasze tabu i nasze nawyki" - powiedział w Bundestagu.

 • ​Pence: Do końca roku oczekujemy postępów ws. wydatków na obronę

  Prezydent Donald Trump oczekuje od sojuszników w NATO rzeczywistych postępów w sprawie zwiększenia wydatków na obronność do końca 2017 roku - powiedział w poniedziałek wiceprezydent USA Mike Pence na konferencji prasowej w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli.

 • Wiceprezydent USA w NATO: Oczekujemy postępów Europy ws. wydatków na obronę

  Prezydent Donald Trump oczekuje od sojuszników w NATO rzeczywistych postępów w sprawie zwiększenia wydatków na obronność do końca 2017 roku - powiedział wiceprezydent USA Mike Pence na konferencji prasowej w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli.

 • Felgenhauer: Niewykluczone, że Rosja zerwie stosunki z Sojuszem

  Po szczycie NATO w Warszawie Rosja może zdecydować się na utrzymanie stosunków z Sojuszem na obecnym poziomie, nie można teraz mówić o ich poprawie - powiedział PAP rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer.

 • "NATO to najefektywniejszy sojusz, jaki znał świat"

  Rotacyjna obecność wojsk jest korzystna, mobilność zwiększa zdolności obronne – powiedział zastępca sekretarza stanu Antony Blinken. Podkreślił, że NATO musi sprostać różnym wyzwaniom, a jego rozmowy w Europie potwierdzają zaangażowanie na rzecz sojuszu.

 • W toczącej się na terenie Afganistanu wojnie, między rządzącymi talibami a siłami opozycyjnego Sojuszu Północnego, wydaje się być o krok od decydujących rozstrzygnięć. Potężna ofensywa Sojuszu na wszystkich frontach doprowadziła do rozbicia głównych sił talibskich. Przed zdobyciem stolicy Afganistanu, Kabulu, powstrzymuje opozycję prawdopodobnie tylko brak zgody na taki atak ze strony Amerykanów.

Dyskusje na temat: sojusz dla postępu
 • Re: ​Ile warte są sojusze?

  Może nie tyle sojusz co kompromis . Ze Stalinem już wtedy powinno się wiedzieć ,że nie warto zawierać zadnych sojuszy, ponieważ Komunistyczna Doktryna zakładała zwycięstwo Komunistycznych rewolucji na całym swiecie jako jedyną alternatywę dla swiata .Marksowska doktryna, okreslana też jako naukowa, była traktowana jako wyrocznia przez Komunistyczne Partie na całym swiecie . Stąd wszelka agresja

 • Re: Lubnauer dla "Rz": Biedroń chciałby, ale się boi

  Jak wygra "Zjednoczony Sojusz Sił Postępu" to jako mężczyzna będę mógł mieć żonę czy muszę sobie poszukać męża??

 • Re: RMF: Cała Platforma Obywatelska głosowała za unijną rezolucją krytykującą Polskę

  Przeciwko rezolucji głosował niemiecki europoseł Hans-Olaf Henkel oraz jego koledzy z partii „Sojusz dla Postępu i Przełomu” (ALFA).

 • Re: Protest przed Pałacem. "Komuna próbuje wrócić do Polski"

  Obie należą do Postepowej Lewicy jak ich tam zwą czyli do szkoły Marksistowskiej . Wiekszość Polaków Komunistow utożsamiała z Rosjanami co bylo tylko wyrazem ignorancji choćby dlatego ,że rządy(...) ZSRR staje się ostoją Marksistowskiej Utopii . Tu w Polsce Komunizm wiazano tylko z Rosją ktorą uwaza sie powszechnie za wroga ,natomiast sojusz Kapitalistow z Komunistami- Marksistami przyjmowany

 • Re: Najnowszy sondaż: PO - 43 proc., PiS z SP i Polska Razem - 28 proc.

  kraju w którym nie ma swobód demokratycznych zyskuje poparcie ludzi starszych ,słabo wykształconych,ludzi dla których miarą postępu jest słowo głoszone przez rozgłośnię Rydzyka nie uznające demokratycznie wybranego rządu i Prezydenta.Ten wrogi narodowi sojusz PISu i Episkopatu na szczęscie dla narodu jest w agonii Coraz mniej ludzi wierzy w bajeczki o bogach, aniołach i duchach świętych

 • Re: ​Katowice: Protest w obronie nazwy placu Wilhelma Szewczyka

  „Solidarność” i był szeroko podziwiany w USA jako przywódca oddany sprawie postępu, wolności i ludzkiej godności. Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych Ponieważ znałem dobrze prezydenta Lecha(...) i wolność Europy. Angela Merkel, kanclerz Niemiec Lech Kaczyński poświęcił życie dla swojego kraju. Niestrudzony obrońca idei, w które wierzył, zawsze z poświęceniem walczył o wartości, które doprowadziły

 • Re: Polska zyskała nowe miasta

  „postępu” i konsumpcji. Miliony pogrążone są w apatii. Większość żyje w medialnym matrixie. Dla nich ograniczona suwerenność PRL po 1956 roku to „okupacja sowiecka”, a dzisiejsze totalne zniewolenie to wolność i „sojusz z zachodem”. Nie za bardzo wierzę w to, że Polacy są w stanie sami własnymi siłami odzyskać Polskę. Przez ich skłócenie i ignorancję ten kraj jest przegrany. Aby postawić kraj na nogach