• Informacje na temat:

  sojusz lewicy demokratycznej

Artykuły na temat: sojusz lewicy demokratycznej
 • ​Co czeka Sojusz Lewicy Demokratycznej?

  Sojusz Lewicy Demokratycznej stanął w obliczu zmian. 23 stycznia nowym liderem partii został Włodzimierz Czarzasty. Zastąpił na tym stanowisku Leszka Millera. Nie wszystkim działaczom partii to się(...) barwach rysuje się teraz przyszłość SLD? Czy na lewicy szykuje się teraz prawdziwe trzęsienie ziemi? Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z Interią apeluje do mediów, aby nie skupiały się na tych osobach...

 • Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada zmiany

  Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej zwołała konwencję partii na 12 grudnia. Tego dnia mają zostać wprowadzone zmiany w statucie partii, które umożliwią bezpośredni wybór przewodniczącego SLD.

 • Sojusz Lewicy Demokratycznej wybierze nowego szefa partii

  Włodzimierz Czarzasty, Joanna Senyszyn, Jerzy Wenderlich i Krzysztof Gawkowski są wśród kandydatów na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Nowy szef SLD zostanie wybrany przez członków partii w ogólnopolskim głosowaniu, które odbędzie się w sobotę.

 • Sojusz Lewicy Demokratycznej ma nowego posła

  Poseł Jarosław Gromadzki, który zastąpił w sejmowych ławach wybranego na prezydenta Słupska Roberta Biedronia, przystąpił w piątek do klubu SLD. Cieszymy się, że SLD się rozrasta - zaznaczył rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

 • Dziwny pomysł Sojuszu Lewicy Demokratycznej

  Sojusz Lewicy Demokratycznej chce, by ten rok był rokiem Edwarda Gierka. Były pierwszy sekretarz KC PZPR urodził się sto lat temu, 6 stycznia 1913 roku.

 • Będzie zjednoczenie lewicy?

  Do rozmów odbywających się po egidą OPZZ zaproszeni zostali przedstawiciele m.in. SLD, Zielonych, Unii Pracy, Partii Demokratycznej, Wolności i Równości, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra(...) Gawkowski ocenia, że "formacje, które usiadły do okrągłego stołu lewicy, przekroczyły Rubikon". "Wszystko wskazuje na to, że będzie porozumienie na lewicy, które będzie stanowiło alternatywę dla...

 • Miller o nowej inicjatywie na lewicy

  Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej pozostaje niewzruszony i twierdzi, że nic nie wie o powstaniu nowej lewicowej formacji. - Jeśli nawet powstanie, to skończy tak samo jak Twój Ruch - podkreśla.

 • Wybory w SLD. Nowy lider powstrzyma upadek lewicy?

  Już w sobotę Sojusz Lewicy Demokratycznej wybierze nowego szefa. Szansę na to stanowisko ma dwóch kandydatów: Włodzimierz Czarzasty i Jerzy Wenderlich. – Nowy lider będzie musiał powstrzymać odchodzenie z partii kolejnych członków, w przeciwnym razie stanie się syndykiem masy upadłościowej partii – mówi Interii sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

 • ​Próba zjednoczenia na lewicy? SLD odpowiada na zaproszenie Nowackiej

  ...- Z przyjemnością przyjmujemy zaproszenie Barbary Nowackiej do wspólnych rozmów o przyszłości lewicy - mówi w rozmowie z Interią przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

 • Wybory 2015: Nadszedł czas na zjednoczenie środowiska lewicy

  Fatalny wynik Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich prawdopodobnie nie spowoduje zmian personalnych w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przynajmniej tak wynika z nieoficjalnych doniesień.

Zdjęcia na temat: sojusz lewicy demokratycznej
Wideo na temat: sojusz lewicy demokratycznej
 • Zemke: Na podziały lewicy patrzę spokojnie. Od 30 lat słyszę, że nowy mesjasz się pojawia

  ma 20 proc. ludzi. Jeżeli ktoś myśli, że udałoby się (politykowi lewicy – przyp. red.) uzyskać poparcie większości, to jest w błędzie” – dodał. Zapytany o kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej na(...) dostały się inne partie np. SLD” – powiedział. Dodał także, że SLD nie czuje się zagrożony przez inne formacje lewicowe. „Ja na zapowiedzi podziału lewicy patrzę dosyć spokojnie. Od 30 lat słyszę, że

 • Czarzasty: 7% nakładów PKB na służbę zdrowia? W rok. To proste

  Rok - tyle czasu potrzebuje Sojusz Lewicy Demokratycznej na osiągnięcie nakładów na służbę zdrowia w wysokości 7 proc. PKB. Tak twierdzi przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty. Jak uznał, "to(...) zrobiliśmy bardzo dokładne badania, z których wynika, że w Warszawie 29 proc. ma Platforma, 23 proc. PiS, 8 proc. ma Sojusz Lewicy Demokratycznej, 7 proc. ma Nowoczesna, 3 proc. ma Partia Razem - tego typu

 • Posłuchaj, jak Ryszard Kalisz odpowiada na pytania o PKW

  "Mówi się na lewicy o Kołodce, Olejniczaku jako o kandydatach na prezydenta" - mówi Ryszard Kalisz odpowiadając na pytania słuchaczy w RMF FM. Polska jest w tej chwili w kryzysie instytucjonalnym. Mamy złych posłów. Mamy dobór na funkcje ministrów nie merytoryczny, ale zaspokajający potrzebę koterii partyjnych - podkreśla gość RMF FM. Nigdy nie wrócę do SLD. Sojusz Lewicy Demokratycznej to jest

Dyskusje na temat: sojusz lewicy demokratycznej