• Informacje na temat:

  solidarność 80

Artykuły na temat: solidarność 80
 • NSZZ "Solidarność" o manifestacji KOD: Odbiera nam prawo do świętowania Sierpnia 80

  Rzecznik NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski skomentował plany manifestacji KOD-u, która ma odbyć się równocześnie z obchodami Porozumień Sierpniowych. "Zablokowanie nam dostępu do bramy na Placu Solidarności, gdzie od 30 lat składamy kwiaty, jest odbieraniem nam prawa do świętowania" - powiedział Lewandowski.

 • "Solidarność jest kobietą". Protest przed siedzibą związkowców

  ..."Solidarność naszą bronią" i "Solidarność jest kobietą" – skandowali w poniedziałek uczestnicy manifestacji zorganizowanej w ramach "czarnego protestu" przed siedzibą NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Kilkanaście dni temu związek zarzucił organizatorom protestu bezprawne wykorzystanie logo "S".

 • ​Abp Głódź: Solidarność musi iść przed walką

  Solidarność musi iść przed walką - mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy św. z okazji 37. rocznicy Sierpnia '80. Podkreślał, że brak jest jasnej preambuły konstytucji z odniesieniem do Boga i apelował o powrót do świętowania niedzieli i ustawowego zakaz handlu w niedzielę.

 • Bodnar dla "Rzeczpospolitej": Konstytucja jak kiedyś Solidarność

  ..."Dla obozu demokratycznego, obrońców konstytucji to właśnie ona stała się hasłem jednoczącym jak Solidarność w latach 80" – powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, podkreślając dodatkowo, że wiele partii na rodzinnej scenie politycznej jest przeciwna temu, co dzieje się ostatnio w Polsce.

 • Solidarność ma przeprosić KOD. Chodzi o stwierdzenie "byli esbecy"

  NSZZ "Solidarność" ma przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych - uznał Sąd Okręgowy w Gdańsku. Decyzją sądu "S" ma również przekazać 10 tys. zł na rzecz WOŚP. Tym samym sąd uwzględnił pozew KOD przeciwko władzom "S". Wyrok nie jest prawomocny. Solidarność już zapowiedziała...

 • Prezes Kaczyński: "Solidarność" była próbą zbudowania nowego ładu społecznego

  ..."Solidarność" była nie tylko buntem przeciwko komunizmowi, odrzuceniem uciemiężenia, ale była uwikłaną w realia późnego komunizmu próbą zbudowania nowego ładu społecznego - mówił w piątek podczas regionalnej konwencji samorządowej PiS w Gdańsku prezes partii Jarosław Kaczyński. Głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki.

 • Podwójne obchody 38. rocznicy Sierpnia’80

  Obchody 38. rocznicy Sierpnia'80 organizuje w piątek Solidarność. Zaplanowano m.in. złożenie kwiatów pod bramą Stoczni Gdańskiej oraz mszę św. w Bazylice św. Brygidy. Rocznicowe obchody organizuje też część uczestników historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej, z Lechem Wałęsą na czele.

 • Uczestnicy organizowanych przez "Solidarność" uroczystości złożyli kwiaty pod bramą Stoczni

  ...​Uczestnicy czwartkowych obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych organizowanych przez NSZZ "Solidarność" przeszli po mszy w Bazylice św. Brygidy na Plac Solidarności, gdzie pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej złożyli kwiaty.

 • Paweł Mucha: To "Solidarność" jest uprawniona do organizowania uroczystości sierpniowych

  Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha skomentował kwestę organizacji uroczystości związanych z rocznicą Porozumień Sierpniowych. "To NSZZ 'Solidarność' jest absolutnie uprawniona, by organizować uroczystości. KOD nie ma do tego tytułu moralnego" - podsumował w środę Mucha.

 • 37. rocznica Porozumień Sierpniowych: Wałęsa i Biedroń apelują o solidarność

  W 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych były prezydent Lech Wałęsa i prezydent Słupska Robert Biedroń zaapelowali o solidarność. Biedroń powiedział, że rozmawiał z Wałęsą m.in. o tym, jak zakończyć "wojnę polsko-polską".

Zdjęcia na temat: solidarność 80
Wideo na temat: solidarność 80
 • Buzek: Nie ma wolności bez Solidarności

  Solidarność jest patriotyzmem dnia powszedniego - mówił na uroczystościach 30-lecia Solidarności Jerzy Buzek. Przewodniczący PE przypomniał też obowiązujące w latach 80. hasło: "Nie ma wolności bez Solidarności".

Dyskusje na temat: solidarność 80