• Informacje na temat:

  solidarność 80

Artykuły na temat: solidarność 80
 • NSZZ "Solidarność" o manifestacji KOD: Odbiera nam prawo do świętowania Sierpnia 80

  Rzecznik NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski skomentował plany manifestacji KOD-u, która ma odbyć się równocześnie z obchodami Porozumień Sierpniowych. "Zablokowanie nam dostępu do bramy na Placu Solidarności, gdzie od 30 lat składamy kwiaty, jest odbieraniem nam prawa do świętowania" - powiedział Lewandowski.

 • "Solidarność jest kobietą". Protest przed siedzibą związkowców

  ..."Solidarność naszą bronią" i "Solidarność jest kobietą" – skandowali w poniedziałek uczestnicy manifestacji zorganizowanej w ramach "czarnego protestu" przed siedzibą NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Kilkanaście dni temu związek zarzucił organizatorom protestu bezprawne wykorzystanie logo "S".

 • ​Abp Głódź: Solidarność musi iść przed walką

  Solidarność musi iść przed walką - mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy św. z okazji 37. rocznicy Sierpnia '80. Podkreślał, że brak jest jasnej preambuły konstytucji z odniesieniem do Boga i apelował o powrót do świętowania niedzieli i ustawowego zakaz handlu w niedzielę.

 • Uczestnicy organizowanych przez "Solidarność" uroczystości złożyli kwiaty pod bramą Stoczni

  ...​Uczestnicy czwartkowych obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych organizowanych przez NSZZ "Solidarność" przeszli po mszy w Bazylice św. Brygidy na Plac Solidarności, gdzie pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej złożyli kwiaty.

 • Paweł Mucha: To "Solidarność" jest uprawniona do organizowania uroczystości sierpniowych

  Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha skomentował kwestę organizacji uroczystości związanych z rocznicą Porozumień Sierpniowych. "To NSZZ 'Solidarność' jest absolutnie uprawniona, by organizować uroczystości. KOD nie ma do tego tytułu moralnego" - podsumował w środę Mucha.

 • 37. rocznica Porozumień Sierpniowych: Wałęsa i Biedroń apelują o solidarność

  W 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych były prezydent Lech Wałęsa i prezydent Słupska Robert Biedroń zaapelowali o solidarność. Biedroń powiedział, że rozmawiał z Wałęsą m.in. o tym, jak zakończyć "wojnę polsko-polską".

 • Gdańsk: spór o obchody "Sierpnia '80"

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz uważa decyzję wojewody Dariusza Drelicha za "solidarnościową". Wojewoda zgodził się na organizowanie przez “Solidarność" na gdańskim Placu Solidarności zgromadzeń cyklicznych w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

 • Rocznicowo pominięta „Solidarność”

  Nie wiem, kto zawinił w sensie protokolarnym i kto ponosi za to większą odpowiedzialność, ale wyszło bardzo niefajnie: podczas zakrojonych na bardzo szeroką skalę uroczystych obchodów 25-lecia częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku zabrakło oficjalnej delegacji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

 • "Solidarność" ogłasza ogólnopolskie pogotowie strajkowe

  ..."Solidarność" wzięli udział szefowie zarządów regionów i sekretariatów branżowych związku z całego kraju. Akcja protestacyjna przeciwko rządowemu planowi naprawczemu dla Kompanii Węglowej trwa(...) i Libiąża. W piątek rano - według śląsko-dąbrowskiej Solidarności - akcję rozpoczęli górnicy kolejnej spółki Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW). Na powierzchnię nie wyjechało ponad 80 górników z kopalni...

 • "Solidarność" ogłasza ogólnopolskie pogotowie strajkowe

  ..., że te pozostałe centrale - Forum i OPZZ - też ogłoszą pogotowie strajkowe w całym kraju - mówił szef "S". "Sytuacja jest nadzwyczajna" Przed posiedzeniem Sztabu Protestacyjnego NSZZ Solidarność Piotr Duda podkreślał, że sytuacja jest nadzwyczajna. Jesteśmy tutaj dzisiaj po to, aby pokazać naszą solidarność z górnikami, z naszą Solidarnością śląsko-dąbrowską, ze wszystkimi związkami zawodowymi...

Zdjęcia na temat: solidarność 80
Wideo na temat: solidarność 80
 • Buzek: Nie ma wolności bez Solidarności

  Solidarność jest patriotyzmem dnia powszedniego - mówił na uroczystościach 30-lecia Solidarności Jerzy Buzek. Przewodniczący PE przypomniał też obowiązujące w latach 80. hasło: "Nie ma wolności bez Solidarności".

Dyskusje na temat: solidarność 80