• Informacje na temat:

  solski

Artykuły na temat: solski
 • Jej mąż Leszek Solski zginął w Smoleńsku. „Oczekuję, że jego ciało nie będzie ekshumowane”

  Jestem pewna, że prawidłowo zidentyfikowano ciało mojego męża. Oczekuję, że nie będzie ono poddane ekshumacji i powtórnej sekcji - oświadczyła Ewa Solska, wdowa po Leszku Solskim ze Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W przekazanym PAP oświadczeniu odniosła się do stanowiska Prokuratury Krajowej, która podała, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej...

 • Leszek Solski

  Leszek Solski był synem kpt. Kazimierza Solskiego, oficera i sportowca oraz bratankiem majora Adama Solskiego, zamordowanych w Katyniu. Emerytowany inżynier, zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Miał 75 lat.

 • Tablicę upamiętniającą Leszka Solskiego - członka Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, który zginął w katastrofie smoleńskiej, odsłonięto w niedzielę w sopockim kościele NMP Wniebowziętej "Gwiazdy Morza", który był świątynią parafialną zmarłego.

 • Partyzanckie obiekty Puszczy Solskiej

  ...on kryptonim "665", dokładnie taki, jaki posiadał Obwód Biłgorajski Armii Krajowej. Szpital ten stanowił samodzielną jednostkę organizacyjną, umieszczoną w głębi Puszczy Solskiej, w baraku poniemieckim(...) rannych partyzantów po akcji na stację kolejową w Suścu leżało w bunkrze "Wira" i wymagało stałej opieki lekarskiej. Zagęszczenie oddziałów partyzanckich w Puszczy Solskiej dawało podstawy przypuszczać...

 • Popiersie Ludwika Solskiego autorstwa Xawerego Dunikowskiego po półtorarocznym pobycie w magazynie ponownie stanęło na swoim miejscu przed Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. Dobiegają właśnie końca prace związane z gruntowną modernizacją tej sceny.

 • Na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu w Alei Zasłużonych pochowany został w czwartek członek Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich Leszek Solski, który zginął 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 • Rozpoczęła się gruntowna modernizacja Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (woj. małopolskie). Inwestycja, kosztująca ok. 15 mln zł, w większości finansowana będzie ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO).

 • Nie żyje Dzidzianna Solska - najbardziej znana krakowska wróżka

  ...trochę talentu do tej pracy. Pogrzeb Dzidzianny Solskiej odbędzie się 18 stycznia w Hyżnem w województwie podkarpackim.

 • Na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu w Alei Zasłużonych pochowany został w czwartek członek Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich Leszek Solski, który zginął 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 • Ewelina Pietrowiak zostanie dyrektor artystyczną w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego - poinformował dyrektor naczelny teatru Rafał Balawejder.

Zdjęcia na temat: solski
Dyskusje na temat: solski