• Informacje na temat:

  sommer

Artykuły na temat: sommer
 • Poetyckie spotkanie z Piotrem Sommerem

  Wojewódzka Biblioteka Publicznej i Centrum Animacji Kultury oraz Centrum Kultury Zamek zapraszają na spotkanie z Piotrem Sommerem, promujące książkę "Wyrazy życia. Szkice o poezji Piotra Sommera". Spotkanie poprowadzi Piotr Śliwiński.

 • Poeta i tłumacz Piotr Sommer został w sobotę uhonorowany Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius za całokształt twórczości. Podczas uroczystej gali we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol poeta obrał statuetkę Silesiusa i czek na 100 tys. zł.

 • Szwajcaria zagra z Polską bez 2 ważnych piłkarzy

  Piłkarze reprezentacji Szwajcarii - bramkarz Yann Sommer z Borussii Moenchengladbach i obrońca Stephan Lichtsteiner z Juventusu Turyn - nie zagrają w towarzyskim meczu z Polską we Wrocławiu. Trener Vladimir Petkovic dał im odpocząć.

 • Alice Herz-Sommer, uważana za najstarszą osobę, która przeżyła holokaust, zmarła w Wielkiej Brytanii w wieku 110 lat.

 • Filmy niemieckojęzyczne w artKinie

  ArtKino w Krośnie zaprasza na projekcję filmów "Sommer vorm Balkon" i "Kroko". To gratka dla tych, co dobrze znają język niemiecki, filmy wyświetlone zostaną bowiem bez tłumaczenia na język polski.

 • Wystawa fotografii w galerii PAcamera

  Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach zaprasza do galerii PAcamera (ul. T. Noniewicza 71) na wystawę fotografii "Sommer album" autorstwa Marka Noniewicza. Wernisaż odbędzie się 19 września (piątek) o godz. 18.00.

 • Zmarła najstarsza osoba, która przeżyła Holocaust

  W wieku 110 lat w Wielkiej Brytanii zmarła w niedzielę Alice Herz-Sommer, uważana za najstarszą osobę, która przeżyła Holokaust - poinformowała jej rodzina. Kobieta była więźniem obozu koncentracyjnego w Terezinie (Theresienstadt) w latach 1943-1945.

 • Czaputowicz spotka się z sekretarzem stanu USA

  ...współpracy polsko-amerykańskiej, relacje transatlantyckie oraz bezpieczeństwo regionalne i globalne, w tym przygotowania do tegorocznego szczytu NATO". Marceli Sommer...

 • Kostaryka remisuje na otarcie łez! Szwajcaria z awansem

  Mecz niespodziewanie zaczął się od ataków drużyny Kostaryki. W 5. minucie dobrze uderzył Joel Campbell, ale jego strzał obronił Yann Sommer. Chwilę później głową uderzał Celso Borges, ale Sommer(...) uderzył Brian Ruiz, piłka odbiła się od porzeczki, następnie od interweniującego Yanna Sommera i wpadła do bramki. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom rosyjskim. Miło było zobaczyć tych...

 • Szwecja triumfuje po szczęśliwej bramce i awansuje do ćwierćfinału!

  Albin Ekdal, ale nie trafił w bramkę Yanna Sommera. Kolejną okazję do strzelenia bramki mieli Szwedzi w 30. minucie. Claesson zagrał w pole karne do Berga, ten strzelił z powietrza, ale efektowną paradą popisał się Sommer i odbił piłkę. Szwajcarzy mogli odpowiedzieć w 38. minucie. Piłkę w polu karnym wymienili Zuber z Dzemailim, strzelał ten ostatni z kilkunastu metrów, ale futbolówka przeszła nad...

Zdjęcia na temat: sommer
Dyskusje na temat: sommer