• Informacje na temat:

  spd

Artykuły na temat: spd
 • Niemcy: Andrea Nahles nową przewodniczącą SPD

  Andrea Nahles została w niedzielę wybrana na nową przewodniczącą Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) jako pierwsza kobieta w liczącej blisko 155 lat historii tego ugrupowania.

 • Po wyborach: "SPD przechodzi do opozycji"

  Szef klubu parlamentarnego SPD Thomas Oppermann zapowiedział w niedzielę po ogłoszeniu sondażu exit poll, że jego partia przejdzie do opozycji; SPD otrzymała 20 proc. głosów, co jest najgorszym wynikiem tej partii w powojennej historii Niemiec.

 • ​Niemcy: Martin Schulz nie jest już szefem SPD

  Dotychczasowy przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) Martin Schulz ogłosił we wtorek, że rezygnuje "z natychmiastowym skutkiem" z kierowania partią. Jego następczynią ma zostać Andrea Nahles, obecnie szefowa frakcji SPD w Bundestagu.

 • Niemcy: Coraz bliżej koalicji z SPD

  Szef bawarskiej CSU Horst Seehofer opowiedział się na łamach "Bild am Sonntag" za kontynuacją koalicji rządowej z SPD. Ostrzegł jednak socjaldemokratów przed stawianiem zbyt wygórowanych żądań. Wczoraj wolę sojuszu z SPD wyraziła kanclerz Angela Merkel.

 • Niemcy: Młodzieżówka SPD przeciwko koalicji z Merkel

  Młodzieżówka SPD (Jusos) wypowiedziała się w piątek przeciwko koalicji z blokiem chadeckim CDU/CSU Angeli Merkel. Przewodniczący SPD Martin Schulz bronił swojej decyzji o wznowieniu rozmów, którą podjął pod wpływem prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera.

 • Schulz: SPD wyklucza koalicję z CDU/CSU

  SPD wykluczyła możliwość utworzenia koalicji rządowej z blokiem partii chadeckich CDU/CSU. Taką decyzję podjął w poniedziałek w Berlinie zarząd partii - poinformował szef SPD Martin Schulz. Coraz bardziej prawdopodobne stają się nowe wybory.

 • Niemcy: Członkowie SPD poparli koalicję z chadekami

  Prawie dwie trzecie biorących udział w referendum członków SPD (66,02 proc.) poparło wejście do koalicji rządowej z konserwatystami Angeli Merkel - poinformował przedstawiciel tej partii.

 • Administracja Bundestagu rozgrzesza SPD. "Takie są oczekiwania"

  ...​SPD "nie złamała ustawy o finansowania partii politycznych" - oświadczyła administracja Bundestagu. Sprawa dotyczy płatnych spotkań czołowych socjaldemokratów z lobbystami.

 • Niemcy: Szef CSU chce koalicji z SPD

  Szef bawarskiej CSU Horst Seehofer opowiedział się w niedzielę na łamach "Bild am Sonntag" za kontynuacją koalicji rządowej z SPD, ostrzegł jednak socjaldemokratów przed stawianiem zbyt wygórowanych żądań. W sobotę wolę sojuszu z SPD wyraziła kanclerz Angela Merkel.

 • Wyniki wyborów w Berlinie: Zwycięstwo SPD

  Niedzielne wybory w Berlinie wygrała partia SPD i pozostanie u władzy w tym landzie na kolejne pięć lat. Ze względu na słaby wynik CDU, SPD musi znaleźć nowego koalicjanta. Prawicowa antyislamska AfD zdobyła ponad 11 proc. głosów.

Zdjęcia na temat: spd