• Informacje na temat:

  spójniki

Artykuły na temat: spójniki
 • Absurdalna pomyłka urzędników. Zapomnieli spójnika i…

  Z powodu braku spójnika "lub" dekret władz miasta w Apulii wywołał rozbawienie we Włoszech. Lokalne władze w Putignano postanowiły, że jeździć tam mogą tylko samochody wyposażone jednocześnie w: napęd na cztery koła, łańcuchy i opony zimowe.

 • Kłopotliwe „lub” na liście leków refundowanych

  Przeróbka rozporządzenia ministra zdrowia jest korzystna dla firmy farmaceutycznej – napisał dziennik „Polska”. Chodzi o zmianę spójnika „i” na „lub”, który rozszerza możliwość stosowania iwabradyny.

 • Wiatrakowa "afera spójnikowa" na miarę "lub czasopisma"

  ...punktem A a punktem B. Ministerstwo proponuje jednak zastąpić spójnik "a" spójnikiem "albo" - pisze "DGP". Zdaniem profesor Barbary Lebiedowskiej, ekspertki Komisji Europejskiej ds. akustyki...

 • Wiceprezydent Gdańska przeprasza za swoją wypowiedź

  Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak przeprosił za swoją wypowiedź podczas obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej 8 maja, która wywołała kontrowersje. Grzelak mówił wówczas: "na początku było złe słowo", "i to złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi".

 • Ziobro: Trzech "październikowych" sędziów TK wybranych z błędem

  ...- zauważyła. Przypomniała, że poprzednia ustawa o TK posługiwała się w tym miejscu spójnikiem "lub" i wtedy nie było wątpliwości. Dodała, że w ocenie prezydenta, zastosowanie spójnika "oraz...

 • Płażyński o słowach wiceprezydenta Gdańska: Bezczelne fałszowanie historii

  Żadna z osób publicznych w Polsce w tak bezczelny sposób nie fałszowała historii - ocenił Kacper Płażyński (PiS) odnosząc się do słów wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka podczas obchodów rocznicy zakończenia II wojny św. Zaapelował też o stworzenie w mieście programu edukacyjnego dla uczniów.

 • Przeróbka rozporządzenia ministra zdrowia nt. leków refundowanych jest korzystna dla firmy farmaceutycznej - napisał dziś dziennik Polska. Chodzi o zmianę spójnika "i" na "lub", która rozszerza możliwość stosowania słynnej już ivabradyny.

 • Najczęściej w relacji, opowiadaniu czy tekście sprawozdawczym, pojawiają się sytuacje, w których trzeba przytoczyć wypowiedzi uczestniczących a opisywanej akcji osób. Można wtedy użyć kilku opcji, a w jaki sposób to zrobić?

 • Styl biblijny - ogólnie Bez względu na rodzaj i gatunek danego fragmentu Biblii, jej styl będzie zawsze odznaczał się pewną niezmienną cechą: alegorycznością....

 • Łamacz kodów obcych

  ...popracował nad tym jeszcze i udało mu się stworzyć metodę wyłapywania słów i zdań. Wg niego, w każdym języku istnieją słowa funkcyjne (np. spójniki, przyimki, rodzajniki itp.), które wydzielają...

Dyskusje na temat: spójniki