• Informacje na temat:

  stalag

Artykuły na temat: stalag
 • W wypełnionej po brzegi sali oświatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się z udziałem autora promocja książki Edmunda Sobonia " Stalag IF Sudauen- piekło pod niebem suwalskim".

 • Nazistowski Stalag 307 był największym obozem jenieckim znajdującym się w Twierdzy Dęblin. Funkcjonujący od jesieni 1941 r., obejmował trzy części: dęblińską Cytadelę, fort VII twierdzy - Głusiec(...) w wyniku szerzących się epidemii. Dla jeńców, którzy przetrwali, Stalag 307 pozostał prawdziwym piekłem na ziemi, a obecnym pokoleniom przypomina o bohaterstwie i męczeństwie.

 • Znaleziono szczątki ok. 2 tys. jeńców w miejscu dawnego obozu

  Szczątki około 2 tys. jeńców znaleziono w miejscu byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 382 w Borysowie w środkowej Białorusi – podała w środę gazeta białoruskiego ministerstwa obrony „Biełorusskaja Wojennaja Gazieta. Wo Sławu Rodiny”.

 • ​Białoruś: Znaleziono szczątki ok. 2 tys. jeńców w miejscu dawnego obozu

  Szczątki około 2 tys. jeńców znaleziono w miejscu byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 382 w Borysowie w środkowej Białorusi - podała w środę gazeta białoruskiego ministerstwa obrony "Biełorusskaja Wojennaja Gazieta. Wo Sławu Rodiny".

 • W Chełmie na Lubelszczyźnie zakończyły się uroczystości 65. rocznicy likwidacji obozu jenieckiego - Stalag 319, największego działającego w czasie II wojny światowej na ziemiach polskich obozu dla jeńców wojennych.

 • W najbliższych dniach rozpoczną się badania archeologiczne na budowie drogi ekspresowej S-7 niedaleko Olsztynka, gdzie odkryto ślady niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 1B Hohenstein - poinformowała w środę regionalna dyrekcja dróg krajowych w Olsztynie.

 • Suwalskie limeryki latem

  ...11 sierpnia 2007 roku o 11.00 w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przy ul. E. Plater 33 A w sali oświatowej rozpocznie się promocja książki Edmunda Sobotnia " Stalag IF Sudauen- piekło pod niebem suwalskim".

 • Gmina Górowo Iławeckie (woj. warmińsko-mazurskie) chce przywrócić pamięć o największym obozie jenieckim w Prusach Wschodnich Stalag I A Stablack, przez który w czasie II wojny światowej przewinęło się 650 tys. jeńców z Polski, Rosji, Francji, Belgii, Anglii i Włoch.

 • W wieku 97 lat, w domu opieki w Szkocji, zmarł Jack Harrison - w czasie drugiej wojny światowej pilot RAF, więziony w niemieckim obozie jenieckim pod Żaganiem (Stalag Luft III), uważany za ostatniego żyjącego uczestnika tzw. Wielkiej Ucieczki w marcu 1944 r. - podała agencja PA.

 • W najbliższych dniach rozpoczną się badania archeologiczne na budowie drogi ekspresowej S-7 niedaleko Olsztynka. Odkryto tam ślady niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 1B Hohenstein - informuje regionalna dyrekcja dróg krajowych w Olsztynie.

Zdjęcia na temat: stalag
Dyskusje na temat: stalag