• Informacje na temat:

  stalin

Artykuły na temat: stalin
 • W Nowosybirsku odsłonięto popiersie Stalina

  W Nowosybirsku na terenie obwodowego komitetu Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) odsłonięto popiersie radzieckiego dyktatora Józefa Stalina. W uroczystości wziął udział mer Nowosybirska i zarazem szef lokalnych władz partyjnych Anatolij Łokot.

 • Zmarł wnuk Stalina

  Wnuk Józefa Stalina Jewgienij Dżugaszwili zmarł w Moskwie w wieku 80 lat. Z zawodu wojskowy, był obywatelem Rosji i Gruzji. Wielokrotnie składał pozwy dotyczące obrony - jak twierdził - dobrego imienia swego dziadka.

 • Już ponad połowa Rosjan pozytywnie ocenia Józefa Stalina

  Pozytywna ocenia postaci Józefa Stalina w rosyjskim społeczeństwie sięgnęła najwyższego poziomu w ciągu ostatnich 20 lat. Obecnie połowa Rosjan pozytywnie odnosi się do Stalina - wynika z sondażu niezależnego ośrodka badania opinii społecznej Centrum Lewady.

 • Wnuk Józefa Stalina Jewgienij Dżugaszwili zmarł w czwartek w Moskwie w wieku 80 lat - podało pogotowie ratunkowe. Z zawodu wojskowy, był obywatelem Rosji i Gruzji. Wielokrotnie składał pozwy dotyczące obrony - jak twierdził - dobrego imienia swego dziadka.

 • Już ponad połowa Rosjan pozytywnie ocenia Stalina. Sondaż Centrum Lewady

  Pozytywna ocena postaci Józefa Stalina w rosyjskim społeczeństwie sięgnęła najwyższego poziomu w ciągu ostatnich 20 lat. Obecnie połowa Rosjan pozytywnie odnosi się do Stalina - wynika z sondażu niezależnego ośrodka badania opinii społecznej Centrum Lewady.

 • "Szczątki Stalina powinny trafić do Czeczenii"

  Rosja powinna przekazać Gruzji szczątki Józefa Stalina - uważa przywódca Czeczenii, republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, Ramzan Kadyrow.

 • 80 lat temu Stalin rozpoczął wielki terror

  ...​80 lat temu Józef Stalin rozpoczął wielki terror. Ta hekatomba wśród obywateli Związku Radzieckiego pochłonęła blisko półtora miliona ludzkich istnień. 30 lipca został podpisany dekret numer 00477, który pozwalał NKWD na rozstrzeliwanie wrogów narodu.

 • Radziecki przywódca Józef Stalin miał dużą rodzinę. Dyktator odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, miał czworo dzieci i dziesięcioro wnucząt. Pięć lat temu w USA zmarła jedyna córka krwawego przywódcy. Choć przyszła na świat jako Swietłana Alliłujewa, po przyjeździe do Ameryki znana była tylko jako Lana Peters. Swietłana, już w USA, urodziła córkę, której dała na imię Olga. Teraz Olga, która...

 • Święto 1 Maja narzucili Polsce Hitler i Stalin

  ...wciąż jest dyskusyjne. Narodowi polskiemu, o czym mało kto chce dziś pamiętać, zostało ono narzucone przez Adolfa Hitlera oraz Józefa Stalina i jego agenta Bolesława Bieruta. Pierwszy z tych satrapów...

 • Bójka w rosyjskim radiu. Dziennikarze pokłócili się o Józefa Stalina

  ...​Bójka w studiu rosyjskiego radia "Komsomolskaja Prawda". Dwóch dziennikarzy pokłóciło się o ocenę rządów Józefa Stalina. Doszło do rękoczynów, a wszystko zarejestrowały kamery wideo.

Zdjęcia na temat: stalin
Dyskusje na temat: stalin