• Informacje na temat:

  stanisław ignacy witkiewicz twórczość

Artykuły na temat: stanisław ignacy witkiewicz twórczość
 • FIRMA: Witkiewicz i Syn

  Muzeum Regionalne w Stalowej przygotowało pierwszą w Polsce wystawę prezentującą twórczość plastyczną dwóch niezwykłych indywidualności sztuki polskiej: Stanisława Witkiewicza i jego syna, Stanisława Ignacego.

 • Wystawa "Witkiewicz i syn" od soboty w Stalowej Woli

  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało pierwszą w Polsce wystawę prezentującą twórczość plastyczną dwóch niezwykłych artystów Stanisława Witkiewicza (1851-1915), malarza, ilustratora, krytyka sztuki, twórcy stylu zakopiańskiego - i jego syna, Stanisława Ignacego, zwanego Witkacym (1885-1939), który oprócz awangardowego malarstwa tworzył niezwykłe dramaty i powieści, zajmował się też...

 • II Festiwal Twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacomania rozpoczął się w czwartek w Słupsku (woj. pomorskie). Impreza potrwa do niedzieli. Składa się na nią szereg teatralnych, filmowych, plastycznych i muzealnych wydarzeń.

 • Kilkaset zdjęć i rysunków Stanisława Ignacego Witkiewicza i współczesnych mu twórców, w tym wiele niepublikowanych wcześniej, można będzie obejrzeć na wystawie w wilanowskim muzeum. Zbiory pochodzą z prywatnej kolekcji witkacologa i fotografa - Stefana Okołowicza.

 • O pięć portretów z wczesnego okresu twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego wzbogaciła się kolekcja Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (woj. pomorskie). Obecnie w zbiorach placówki znajdują 262 prace artysty. Jest to największa kolekcja na świecie.

 • ..."Witkacomania" czyli I Festiwal Twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, na który składa się cykl imprez organizowanych przez Ośrodek Teatralny Rondo, Muzeum Pomorza Środkowego i Teatr Nowy im. Witkacego, rozpoczęła się w piątek w Słupsku (woj. pomorskie). Impreza potrwa do niedzieli.

 • Zakopane nie ma szczęścia do swego najwybitniejszego twórcy - Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nie ma tam właściwie żadnego miejsca, w którym można byłoby zobaczyć pamiątki po wybitnym malarzu i dramaturgu, czy poznać jego twórczość. Jak się okazuje, przyczyna tkwi w reputacji twórcy. W Zakopanem nie brakuje bowiem głosów, że ktoś prowadzący tak hulaszczy tryb życia, nie zasługuje na...

 • W Zakopanem nie chcą Witkacego, bo narkoman i łobuz

  Zakopane nie ma szczęścia do swego najwybitniejszego twórcy - Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nie ma tam właściwie żadnego miejsca, w którym można byłoby zobaczyć pamiątki po wybitnym malarzu i dramaturgu, czy poznać jego twórczość. Jak się okazuje, przyczyna tkwi w niezbyt chlubnej reputacji twórcy. W Zakopanem nie brakuje bowiem głosów, że ktoś prowadzący tak hulaszczy tryb życia, nie...

 • Londyn: Polski festiwal na cześć Witkacego

  We wrześniu Polish Cultural Institute zaprasza na Witkacy 2009 Festival, który poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne zamierza przybliżyć życie i twórczość artysty.

 • Wyspiański jest OK!

  Wystawę dzieł Stanisława Wyspiańskiego w otoczeniu dzieł stworzonych przez współczesnych artystów, zainspirowanych jego twórczością, otwarto w czwartek w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.