• Informacje na temat:

  stanisław lem twórczość

Artykuły na temat: stanisław lem twórczość
 • Beckett, dar niewiary i nadzieja chrześcijaństwa

  Dyskutowali kiedyś o wierze - Stanisław Lem ze Stanisławem Obirkiem. Jeden posiadający dar niewiary a drugi obdarzony łaską wiary.

 • Pisarz Wiesław Myśliwski i historyk prof. Henryk Samsonowicz otrzymali we wtorek doktoraty honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. W 15-letniej historii opolskiej uczelni wyróżnienia te otrzymali m.in. Jan Paweł II, Stanisław Lem i Zbigniew Religa.

 • W chwili wybuchu II wojny światowej najczęściej tuż po maturze - pokolenie Kolumbów nie miało czasu wejść powoli w dorosłość, rzeczywistość wojenna zaserwowała im przyspieszoną i gorzką lekcję dojrzałości. Dlatego twórczość rocznika ’20-21 jest pełna żalu za utraconą młodością i niewinnością oraz pytań o to, czy będzie jakiś ciąg dalszy po wojnie, jeżeli uda się przeżyć.

 • ...24 sierpnia w Centrum Kultury Zamek odbędzie się spektakl "Planeta Lem" w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Inspiracją do powstania spektaklu była proza Stanisława Lema, jego wyjątkowa, pełna humoru i przenikliwa diagnoza współczesnego świata oraz refleksje na temat relacji między rozwojem technologii a ograniczeniami ludzkiego gatunku.

 • Ilustrator, malarz i historyk sztuki Józef Wilkoń został laureatem nagrody Złote Berło, przyznanej w tym roku po raz 12. przez Fundację Kultury Polskiej. Artystę doceniono za "twórczość pełną subtelnej równowagi pomiędzy perfekcyjną techniką tworzenia i prostotą humanistycznego przesłania".

 • Kolejka do Mrożka wiła się przez całe piętro Empiku

  Kolejka złaknionych autografu Sławomira Mrożka ciągnęła się w środę po południu przez całe piętro warszwskiego Empiku Junior. Mrożek podpisywał wydany właśnie tom swojej korespondencji ze Stanisławem Lemem, ale także starsze książki.

 • Mrożek w październiku odwiedzi Polskę

  Sławomir Mrożek odwiedzi w październiku Polskę. Pisarz, na co dzień mieszkający w Nicei i rzadko odwiedzający ojczyznę, przyjedzie w związku z wydaniem tomu jego korespondencji ze Stanisławem Lemem.

 • Sławomir Mrożek był prawdopodobnie najczęściej grywanym w kraju i za granicą polskim dramaturgiem współczesnym, a w Polsce przez lata jednym z najpoczytniejszych, obok Stanisława Lema i Witolda Gombrowicza, prozaików. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, w Krakowie.

 • Portrety polskich pisarzy, muzyków, aktorów i plastyków m.in. Czesław Miłosza, Czesława Niemena, Adama Hanuszkiewicza i Leona Tarasewicza, których twórczość jest znana w całej Europie, znalazły się na wystawie "Artyści Europie" w stołecznych Łazienkach Królewskich.

 • Wiersze Miłosza przeczytają artyści z całego świata

  Audiobooki z poezją Miłosza w dziesięciu wersjach językowych będą promować Polskę w czasie prezydencji w Radzie UE. W środę jeden z lektorów - pisarz niderlandzki Benno Barnard - opowiadał w Warszawie, jak w jego kraju jest odbierana twórczość polskiego noblisty.

Dyskusje na temat: stanisław lem twórczość
 • Wielka szkoda.

  Bardzo lubie twórczość Lema.

 • Brawo

  Lem faktycznie zasłynął jako poeta:). Przyłączam się do kondolencji wszystkich, którzy znali i cenili jego twórczość.

 • wielka strata

  ale Jego twórczość pozostała na zawsze.

 • NAJWIEKSZY pisarz współczesnej SF!!!!!!!!!!!!! dlaczego??? prosta odpowiedz......

  ... za takowego na różnych sympozjach i plebiscytach uznano Dick`a. Tego samego dla którego twórczość Lema była tak niewiarygodna że uznał iż nie mógł napisać tego jeden człowiek tylko jest to zespół autorów sowieckich wydających pod psełdonimem Lem.Doprowadził do usunięcia Lema ze stowarzyszenie autorów SF!!! Kto odebrał klasyczne wykształcenie i zna grecką opowieść o konkursie na największego

 • Wielcy...

  Nigdy nic nie przeczytałam tego Wielkiego Geniusza, bo SF to nie moja dziedzina...Bardzo chciałabym jednak troche poznać Jego twórczość. Czy moze ktoś z czytelników polecić "coś" dla laika? Dziękuję i pozdrawiam

 • po "zamieszaniu" z 'patriotyzmem' Miłosza

  Po zamieszaniu z pogrzebem Miłosza w miejscu kultu Patriotów - na Skałce, ciekawe, jak GazWyb i podległy jej Tyg.Pow. poradzą sobie z przekonaniem opinii publicznej do 'wiary' mistrza Lema, który zawsze powtarzał, że jest ateistą i nawrócić się Nigdy nie nawróci... Kocham jego twórczość, ale i jako Katol nie chciałbym aby był na katolickim cmentarzu chowany. On zresztą chyba też by nie chciał